id: nhet29

Pomóż Andrzejowi wrócić na boisko!

Pomóż Andrzejowi wrócić na boisko!

Nasi użytkownicy założyli 1 170 485 zrzutek i zebrali 1 219 926 477 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Andrzej Kamiński-Bator to postać dobrze znana w polskim środowisku rugby. Przygodę z jajowatą piłką zaczynał od występów w młodzieżowych drużynach KS Budowlani Lublin. Po zakończeniu wieku juniora zrezygnował z gry, ale nie rozstał się z ukochaną dyscypliną, tworząc klub kibica lubelskiej drużyny. W 2007 roku został członkiem Kolegium Sędziów Polskiego Związku Rugby i od tamtej pory sędziował setki spotkań na wszystkich poziomach rozgrywkowych oraz w rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. Z początkiem obecnego sezonu, ze względów zawodowych, zdecydował się na krótką przerwę w pracy z gwizdkiem, jednak na boisko planował wrócić od rundy wiosennej. Te plany pokrzyżowały wydarzenia z 8 stycznia.


Tego dnia, wracając z rodziną do Lublina, uczestniczył w wypadku samochodowym. Widząc jadące z naprzeciwka auto, które nagle zjechało na jego pas, zdążył odruchowo skręcić w prawo, dzięki czemu jego żona i dzieci doznali niegroźnych obrażeń. Nie udało się jednak uniknąć czołowego zderzenia. Kierowca drugiego pojazdu zmarł po kilku godzinach walki o jego życie. Andrzej w ciężkim stanie trafił do jednego z lubelskich szpitali, gdzie przeszedł dwie skomplikowane operacje. Ma m.in. złamane obie kości udowe, kostkę i łokieć, zmiażdżone rzepki w kolanach i połamane żebra.


Po wyjściu ze szpitala, co powinno nastąpić na przełomie stycznia i lutego, Andrzeja czeka jeszcze kilka tygodni powrotu do zdrowia. Potem będzie mógł rozpocząć rehabilitację, która biorąc liczbę i rodzaj doznanych urazów, będzie czasochłonna i kosztowna. Dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki i pomocy w powrocie na boisko. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wizyty u rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz zakup niezbędnego sprzętu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 471

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków