id: nhj8n7

Milo, kochany i pełen radości maltańczyk potrzebuje operacji oczek!

Milo, kochany i pełen radości maltańczyk potrzebuje operacji oczek!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 227 zł
z 2 000
61%
zakończona
30.04.2021r
30
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 015 213 zrzutek i zebrali 1 062 111 701 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Nasz młody piesek, nasz przyjaciel, członek naszej rodziny. Poznajcie Milo. Młodego, pełnego energii i miłości maltańczyka.

Milo cierpi na typową przypadłość rasy spowodowanej małym pyszczkiem i krótką kufą - zacieki. Zacieki naszego kawalera mają jednak bardzo poważną przyczynę. Podczas kształtowania się pyszczka jego dolna powieka wywinęła się do wewnątrz tworząc tak zwane entropium. Włoski rosnące po wewnętrznej części powieki wrastają w oczko, podrażniając je i powodując stan zapalny. Długotrwałe podrażnianie prowadzi do popsucia wzroku naszego pupila a w przyszłości prowadzić może nawet do jego utraty. Nie damy się chorobie! Musimy działać póki nie ma żadnych trwałych uszkodzeń wzroku. Milo jest silny i wiemy, że poradzi sobie z chorobą, potrzebuje jednak naszej pomocy!


Entropium.


Entropium jest to podwinięcie powieki w stronę gałki ocznej. Włosy pocierają o rogówkę i spojówkę doprowadzając do łzawienia, zaczerwienienia, stanu zapalnego a nawet wrzodów spojówki. Milo ma obustronne przyśrodkowe entropium pierwotne. Miał przeprowadzony test łzowy Schirmera, mierzone ciśnienie śródgałkowe, badane laboratoryjnie wypływy z oka, sprawdzaną obecność dwurzędowości i rzęs ektopowych. Po ocenie przedniego odcinka oka za pomocą lampy szczelinowej diagnoza była jednoznaczna - entropium.


Nieleczone entropium może prowadzić do wrzodów rogówki, waskularyzacji rogówki, pigmentowego zapalenia rogówki, martwiaka rogówki, zapalenia błony naczyniowej.


Leczenie entropium możliwe jest tylko i wyłącznie chirurgicznie. Operacja polega na korekcji plastyki oka oraz wycięcia płatów skóry z włosami wrastającymi w oko.
Milo potrzebuje operacji.Operacja plastyki oka jest niezbędna aby przywrócić poprawne funkcjonowanie oczu. Stan Milo jest na tyle poważny, żeby uniknąć trwałych uszkodzeń wzroku trzeba zrobić operacje jak najszybciej.

Niestety w czasie pandemii koronawirusa, gdy kolejne restrykcje dotykają kolejnych gałęzi biznesu nie możemy sobie pozwolić na pokrycie kosztów z domowego budżetu. Mówiąc szczerze, nie mamy pieniędzy żeby zapłacić za leczenie. Żona straciła pracę z powodu zlikwidowania miejsca pracy, ja natomiast pracuję w galerii handlowej. Walczymy aby nie popaść w długi związane z cyklicznym zamykaniem i otwieraniem galerii handlowych. Pechowe zrządzenie losu spowodowało, że o pomoc musimy poprosić Was, psijaciele i miłośnicy zwierząt. Pomóżcie nam wspólnie uratować wzrok naszego bohatera. Dziękujemy za każdą złotówkę, to dla nas wiele znaczy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 3

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Psiocztówka z Torunia!
Wyślemy Wam pod pieczętowaną własną łapką naszego pacjenta pocztówkę z przepiękną panoramą naszego Torunia :)
15 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Pluszowa kosteczka
Każdy psi fan dostanie od nas pluszową kostkę. Czy to do zabawy czy do ozdoby. Na dowód naszej psijaźni!
100 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Psijacielska bluza
No psijacielu widzę, że naprawdę cenisz sobie moje zdrówko! Poproszę mamusię, żeby uszyła dla Ciebie bluzę z logiem prawdziwego psijaciela!
200 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 30

MW
Mateusz
15 zł
 
Dane ukryte
15 zł
DL
Dawid Labuda
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
SE
Sebastian
7 zł
JK
Justyna K.
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KA
Kasia
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków