id: jtses7

NIKO 750 gram / skrajny wcześniak / na leczenie i rehabilitacje po wylewach

NIKO 750 gram / skrajny wcześniak / na leczenie i rehabilitacje po wylewach

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
42 491 zł z 55 000 zł
77%
263 dni do końca
573 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • Jest już strona z aukcjami na rzecz Nikusia!!!!

    Można wylicytować piękne rzeczy i wspomóc Nikodema w walce!

    www.facebook.com/groups/niko750aukcje

    Czytaj więcej
  • 5 stycznia 2021 roku był termin narodzin Nikodema. Od tego dnia liczy się tzw. wiek korygowany. Niestety w tym dniu Nikodem musiał się zmierzyć z kolejną operacją główki. Zbiorniczek Rickhama, który był do tej pory, nie spełniał już swojego zadania i nastąpiła konieczność wstawienia specjalnej zastawki, która będzie regulowała przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego. Dziękujemy za każde wsparcie naszego małego Super Wojownika. <3

    Czytaj więcej

Opis zrzutki


v919caa939bc96a7.jpeg


Nikodem urodził się o 15 tygodni za wcześnie. Wszystko było dobrze, żadnych wad, żadnych powikłań, nagle 22 września 2020 roku karetka, sepsa, poród w celu ratowania życia. W 6 miesiącu ciąży urodził się Nikodem z wagą 750 gram i długością 30 cm. Nasz jedyny skarb od tej pory musiał podjąć walkę o życie, a przecież miał się urodzić po nowym roku 5 stycznia 2021 roku.


Od początku pandemia była i jest naszym wrogiem, który uniemożliwia nam całodobowe wsparcie dziecka w tej trudnej walce w inkubatorze. Z powodu braku wizyt przez przepisy związane z covid mamy cały czas ograniczony dostęp do dziecka. Wizyty pojedynczo 2 razy w tygodniu po 45 minut. Nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć.


Najgorsze były pierwsze tygodnie i informacje, że nasze jedyne dziecko może zostać odłączone od aparatury, a nasz czas z nim jest wydzielany. Z dnia na dzień stan Nikusia się pogarszał powodując rozległe uszkodzenia szczególnie w mózgu. Niko był nieprzytomny i z czasem dostawał co raz cięższych wylewów do mózgu. W końcu usłyszeliśmy wyrok: obustronne wylewy dokomorowe IV stopnia(najcięższe i bardzo rozległe). Rokowania skrajnie złe. Lawinowo przyszły kolejne inforamcje: leukomalacje w mózgu, wylewy przeszły na móżdżek , nieodwracalnie uszkadzając tkankę. Nikuś wielokrotnie miał przetaczaną krew, spędził dwa miesiące pod respiratorem. Niestety respirator spowodował pojawienie się choroby płuc: dysplazji oskrzelowo-płucnej, z którą będzie musiał się borykać przez lata, lub całe życie.


Przeżył dwie sepsy i dwa zapalenia płuc. W wyniku wylewów powstało wodogłowie pokrwotoczne, które zagraża życiu Nikodema. Niestety ciśnienie narastało i postanowiono wstawić do główki zbiorniczek Rikhama, w celu odbarczania płynu rdzeniowo mózgowego. Powikłania związane z wylewami spowodowały nieodwracalne szkody w mózgu. Jednak dzięki plastyczności mózgu w pierwszych miesiącach życia i terapii mamy możliwość choć trochę polepszyć jego stan i uratować go od życia w wegetacji. Wysokospecjalistyczne leczenie wraz z rehabilitacją i wczesnym wspomaganiem rozwoju, szczególnie przez pierwsze lata życia mogą dać nadzieję na sprawność Nikodema.

Obecnie dodatkowo dziecko zmaga się z retinopatią wcześniaczą, która grozi utratą wzroku, dlatego maleństwo po raz kolejny zostało poddane operacji w celu ratowania oczek.


Prosimy o wsparcie i zachęcamy do obserwowania strony facebook : http://www.facebook.com/NIKO-750-gram-

23 grudnia mija 3 miesiące od narodzin Nikusia, dalej jest hospitalizowany. Cały czas jest na wspomaganiu tlenowym, oraz karmiony sondą.


Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc. Mamy nadzieję że Nikuś będzie mógł się w podziękowaniu uśmiechnąć.


i38cce3c38c2c01b.jpeg

a43b555640d8a0e0.jpeg

vd799e6c803b91e6.jpeg

Wpłacający 573

R
Rozalia Jaz
40 zł
J
Janusz Prokopowicz
100 zł
AR
Adriana Rojewska
20 zł
K
Krystyna Kozaczuk - wazony
20 zł
J
Justyna Jurewicz Wały Chrobrego
80 zł
J
Jolanta Kowalak
5 zł
A
Agnieszka szarfran
80 zł
ŁJ
Łukasz Jurewicz
45 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KS
Kinga Sadowska
13 zł
Zobacz więcej

Komentarze 89

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 324 zrzutki

i zebrali

402 383 782 zł

A ty na co dziś zbierasz?