Opis zrzutki

W przypadku niektórych dziecięcych nowotworów i wrodzonych niedoborów odporności istnieją wskazania do przeszczepienia szpiku kostnego czy komórek krwiotwórczych. Tylko 5 szpitali w Polsce ma możliwość przeprowadzenia takich wysokospecjalistycznych zabiegów u dzieci i młodzieży. Klinika Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie jest jednym z takich wyjątkowych miejsc. Oddział Przeszczepowy w Lublinie posiada pełne wyposażenie, które umożliwia jednoczesne wykonanie przeszczepów u 4 pacjentów. Na przeszczep szpiku przyjeżdżają tutaj pacjenci z całej Polski, a czasem także z państw sąsiadujących.


Choroba, która wymaga przeszczepu, jest stresująca dla pacjenta oraz dla jego rodziny. Dzielące od szpitala kilometry nie ułatwiają opieki nad chorym dzieckiem. Na czas leczenia, rodziny często muszą przeorganizować swoje dotychczasowe życie i przenieść się z miejsca swojego zamieszkania do Lublina. Niedaleko szpitala istnieje „Dom Matki i Dziecka”, z którego korzystać mogą rodzice podczas przeszczepu szpiku u ich dziecka oraz dzieci po przeszczepach, które przyjeżdżają na kontrolne badania lub dodatkowe zabiegi. Zdarza się, że mieszkają tam też Dawcy szpiku.


„Dom Matki i Dziecka” powstał z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, organizacji pozarządowej istniejącej od prawie 30 lat! Stowarzyszenie obejmuje opieką wszystkie dzieci, które leczone są w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie wraz z rodzicami i zdrowym rodzeństwem.


Mieszkanie na „Dom Matki i Dziecka” zostało zakupione przez Stowarzyszenie w 2001 roku, a wykończone i wyposażone dzięki wsparciu sponsorów. Aktualnie, w trosce o zapewnienie dobrych warunków pobytu rodzinom i chorym dzieciom, podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu. Mieszkanie, oprócz spełniania standardów noclegowych, musi być sterylne, ponieważ przeznaczone jest przede wszystkim dla rodziców i dzieci będących w okresie okołoprzeszczepowym. Po wielu latach użytkowania, warunki w „Domu Matki i Dziecka” stały się niestety nie do zaakceptowania.


Mieszkanie liczy 71 m². W jego skład wchodzą 3 pokoje, kuchnia, łazienka oraz ubikacja. Aby umożliwić dalsze przebywanie w nim rodzinom dzieci wymagających przeszczepienia szpiku, potrzeba środków na realizację remontu wszystkich pomieszczeń oraz na ich wyposażenie (meble, armatura łazienkowa, sprzęty RTV i AGD). Wstępny kosztorys prac remontowych wraz z wyposażeniem wynosi 70 tys. zł. Każda złotówka jest na wagę złota, gdyż potrzeba zarówno kosztownych rzeczy, jak i drobnych, wykończeniowych. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Istnieje także możliwość przekazania darowizny rzeczowej w formie materiałów budowlanych lub wyposażenia (musi być ono nowe ze względu na sterylność) – w takiej sytuacji prosimy o kontakt poprzez maila: [email protected], telefon: 601 234 646 lub poprzez naszą stronę na Facebook’u: „Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie”.


Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wyremontować mieszkanie, a wszystko po to, aby dalej służyło rodzinom chorych dzieci, które tego potrzebują. Dziękujemy za wsparcie i prosimy o udostępnianie.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 56

SC
Społeczność Chrześcijańska Północ
2 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MK
Marzena Kuhiwczak
350 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MR
Monika Zelek
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
ŁK
Łukasz Kulik
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

852 005 zrzutek

i zebrali

737 016 979 zł

A ty na co dziś zbierasz?