id: njk8j5

Hipoterapia dla dzieci niewidomych i słabowidzących

Hipoterapia dla dzieci niewidomych i słabowidzących

120 zł z 10 400 zł
1%
zakończona 30.06.2019r
2 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Niewidomi budują własny obraz rzeczywistości w tym zwierząt poprzez zmysł: dotyku, słuchu, powonienia. Nigdy w pełni nie zobaczą żywego konia, ale mogą poczuć jego zapach, oddech, grę mięśni. Mogą poczuć muśnięcie chrap po ramieniu czy twarzy. To właśnie dla nich Galeria Bellotto i wydawnictwo Akademia Jeździecka zorganizowali wystawę a teraz zbiórkę „Śladami podków”.

Kilkanaścioro dzieci niewidomych i słabowidzących z ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Tęcza raz w tygodniu uczestniczy w zajęciach hipoterapii. O dobroczynnym wpływie kontaktu dzieci niewidomych i słabowidzących z niezwykle empatycznym zwierzęciem, jakim jest koń nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. Ta naturalna forma terapii pobudza wszystkie zmysły. Wpływa pozytywnie na sferę fizyczną, emocjonalną, poznawczą i społeczną. Poprawa ogólnej sprawności fizycznej, poprawa równowagi, koordynacji ruchowej, zwiększenie poczucia pewności siebie, relaks i odprężenie to tylko niektóre aspekty hipoterapii.

Niestety fundusze Stowarzyszenia nie pozwalają na kontynuację hipoterapii dzieci.

CEL ZRZUTKI

Zbierzmy razem 10.400 zł na zajęcia hipoterapii dla dzieci ze Stowarzyszenia Tęcza.

Osoba, która wpłaci największą kwotę otrzyma "Malowanego Konia".

ORGANIZATORZY ZBIÓRKI

W czasie wystawy sztuki „Śladami podków”, w czasie której w Galerii Bellotto 20 artystów zaprezentowało swoje obrazy, rzeźby, batiki, grafiki z końmi w roli głównej, trójka artystów: Malwina de Brade, Joanna Czubak i Krzysztof Jarocki wspólnie stworzyli „Malowanego konia”. Organizatorzy wystawy - Galeria Bellotto i wydawnictwo Akademia Jeździecka oraz twórcy „Malowanego konia” zdecydowali, że ich wspólna praca trafi do osoby, która wesprze najwyższą kwotą zrzutkę na hipoterapię dla dzieci z ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Tęcza.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2

KP
Katarzyna Pruchniewicz
100 zł
EW
Ewa
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

723 247 zrzutek

i zebrali

500 040 656 zł

A ty na co dziś zbierasz?