id: njmbcr

Wielkie Tchnienie Życia - Światowy Dzień Hospicjów

Wielkie Tchnienie Życia - Światowy Dzień Hospicjów

Opis zrzutki

Hospicjum to też życie!

Każdego roku druga sobota października to Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Świętujemy go w szczególny sposób.


Co roku, tego dnia organizujemy wesołą manifestację, podczas której wspólnie, łapiąc się za ręce, otaczamy serce Rynku - Wrocławski Ratusz. Ubieramy się na niebiesko i puszczamy bańki mydlane, jako symbol pięknego i kruchego życia, a z przygotowanymi wcześniej transparentami, głośno mówimy, że hospicjum to też życie.


Po co to robimy?


Aby zwrócić uwagę na opiekę hospicyjną, podnieść świadomość i zrozumienie misji hospicjów. A także po to, by pozyskać fundusze na wsparcie oraz rozwój opieki hospicyjnej i paliatywnej na całym świecie.

2020 rok to rok szczególny, rok kiedy epidemia COVID-19 znacznie ograniczyła nam jako domowemu hospicjum dopływ środków finansowych i znacząco zwiększyła potrzebę wsparcia dla Dzieci, które są pod opieką Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. 

 

Prosimy o wsparcie finansowe, które pozwoli nam realizować naszą misję, pozwoli podnosić jakość życia Dzieci terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych z całego Dolnego Śląska. Pozyskane środki przeznaczamy na finansowanie zakupu leków, środków medycznych, specjalistycznej rehabilitacji, niezbędnego sprzętu medycznego. To wszystko pozwala naszym małym pacjentom chorować w domu, tam gdzie czują się kochani i bezpieczni.  

 

Historie Podopiecznych:

w5727908bd24c311.pngPoznajcie historię Kuby, który uratował brata z pożaru i tylko cudem sam przeżył

ibdfcb1e9d481153.jpegHistoria Adasia jednego z tylko 25 osób w Polsce z genetycznym zespołem CHARGE


Dowiedzcie się więcej o działalności i codziennej pracy Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci - Lotny szpital na kółkach. Co roku dwuipółkrotnie okrążają Ziemię


Wpłacający 51

AC
Anna Czelewska
15 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AC
Anna Czelewska
370 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
B
Bartosz Bobeł
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MG
Mał Gosia
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 658 zrzutek

i zebrali

378 311 942 zł

A ty na co dziś zbierasz?