id: njubv6

Dla rartowania życia AED - Inicjatywa mieszkańców dla Banina

Dla rartowania życia AED - Inicjatywa mieszkańców dla Banina

Nasi użytkownicy założyli 1 187 530 zrzutek i zebrali 1 249 021 297 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka ta jest kontynuacją zbiórki, jaką my - Inicjatywa Mieszkańców dla Banina rozpoczęliśmy podczas III Banińskiej wyprzedaży Rodzinnej. Podczas imprezy udało nam się zebrać 2182 zł, kwota ta zasiliła konto zrzutki na AED.


Naszym celem jest podniesienie bezpieczeństwa medycznego mieszkańców miejscowości Banino poprzez zbiórkę funduszy na zakup publicznego Defibrylatora AED i umieszczenie go w samym centrum Banina, na fasadzie budynku usługowego przy ulicy Lotniczej 62 (delikatesy Max and Xavier i Apteka). Aby spełniał założenia:


- dostępność dla wszystkich


- całodobowo


- w możliwie najkrótszym czasie


AED to skrót od Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny.

sa08ca554546193c.pngPowszechna dostępność defibrylatorów zwiększa o kilkadziesiąt procent szanse na przeżycie pacjenta w

nagłym zatrzymaniu krążenia. Największą zaletą defibrylatora jest możliwość używania go przez osoby niemające wykształcenia medycznego. Defibrylator po uruchomieniu wydaje jasne komendy w języku polskim i podpowiada po kolei, co należy zrobić. Pomaga także przy samej reanimacji, podając odpowiednie tempo prowadzenia ucisków. Po licznych badaniach stwierdzono, że wczesne użycie defibrylatora powoduje zwiększenie wskaźnika przeżyć, natomiast jeżeli defibrylację wykonano w ciągu 3 minut od chwili zatrzymania krążenia, wskaźnik ten wzrasta w niektórych przypadkach nawet do 75%.


Doskonałym przykładem jak przydatne są te urządzenia, jest sytuacja z 26.01.2021 roku ze stacji PKM Gdańsk Port Lotniczy, gdzie uratowano życie człowieka właśnie dzięki szybkiej reanimacji przy użyciu takiego defibrylatora. Kolejnym przykładem jest sytuacja sprzed tygodnia z Mistrzostw Europy w piłce nożnej, kiedy właśnie tego typu urządzeniem uratowano Christiana Eriksena zawodnika reprezentacji Danii.


Życie Twoje, Twojej rodziny i Twoich przyjaciół jest bezcenne, pomóż nam je chronić i wesprzyj zrzutkę.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

 
Dane ukryte
3 019 zł
KG
KGa
300 zł
RN
Perła Banino
200 zł
JJ
Jabole z Pępowa
100 zł
LN
Leszek
100 zł
PJ
Księżycowa 69
100 zł
PM
Paweł Matecki
100 zł
MS
Marek Smolski
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków