id: njzj9z

Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami

Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami

Nasi użytkownicy założyli 1 036 222 zrzutki i zebrali 1 104 715 321 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Taka sprawa z Kamienicą:

Kamienica na Dworcowej 2 od 6 lat jest siedzibą Żywieckiej Fundacji Rozwoju. 

Remonty, które trwają od samego początku naszej działalności finansowane są z różnych projektów. Wszystko szło dobrze, aż tu nagle okazało się, że od z jednej strony budynku trzeba „ratować” ścianę. I koniecznie trzeba wzmocnić strop, bo bez tego, nie będzie nowego dachu. A gdy nie będzie dachu, to nie będzie Dworcowej 2. 


Koszty nie są małe. Poza planowanymi kosztami dopadły nas dodatkowe nieprzewidziane niespodzianki... 206 000, na wymianę stropu, 50 000 - wzmocnienie ściany i dodatkowe koszty wymiany dachu 244 000 pln.


Pół miliona może przesądzić o naszej przyszłości... Właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Nie liczymy na kokosy, wiemy jak jest. Napiszemy jak wszyscy: "każdy grosz się liczy", bo po co owijać w bawełnę. Tu serio liczy się każda złotówka.


Zorganizowaliśmy zbiórkę, bo każda opcja, która pozwoli nam uratować Kamienicę jest teraz dobra. To nasza wspólna przestrzeń, miejsce otwarte dla każdego. Nie możemy pozwolić, by nasza wieloletnia praca i zaangażowanie poszły na marne. 


Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami – dach kamienicy, która kryje wiele sekretów, która jest miejscem służącym lokalnej społeczności. Wesprzyj naszą zbiórkę, tylko wspólnymi siłami możemy odczarować Dworcową 2. 


O KAMIENICY 


Już od 6 lat opiekujemy się tą niezwykłą kamienicą z ogromną historią, a ona opiekuje się nami.

To właśnie budynek przy Dworcowej 2 wspiera naszą misję, kreatywność i pracę. Dzięki tej kamienicy możemy Was zapraszać na setki wydarzeń — warsztatów, szkoleń, wystaw czy koncertów.

Od 6 lat staramy się, aby budynek dostał kolejne życie. Jednocześnie dbamy o jego zawiłą historię, bo właśnie tutaj mieściły się kolejno galicyjskie sklepy żydowskie, aparat represji III Rzeszy, Urząd Bezpieczeństwa Publicznego PRL, Milicja, Biblioteka Miejska, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwo Upowszechniania Prasy RUCH oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Rozpowszechniania Filmów Katowice - "Filmoteka" Rejonowa Żywiec.

Następnie przez kilka lat był to pustostan, który wykupiliśmy jako Żywiecka fundacja rozwoju w 2017 roku. To tutaj działa Przystanek Zabłocie, Centrum Integracji Społecznej, Centrum Pomocy Uchodźcom. Tutaj jest serce Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie, Turnieju Debat Oksfordzkich Podbeskidzie, Objazdowego Festiwalu Watch Docs Żywiec, Programu Stypendialnego "Żywiec z pasją", Programu "Pomarańczowa Energia – Stop Osamotnieniu Dzieci", to tutaj ponad 100 osób z niepełnosprawnościami otrzymuje wsparcie asystenckie w ramach Programu "Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami" i wiele innych.


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 45

MP
Gosia Pietrasina
100 zł
MP
Maciek Pezdek
100 zł
IW
Iwona Winiecka
GK
Gabriela Kaletka
50 zł
RA
Rafał
50 zł
MK
Magda Krajewska
50 zł
AT
Aljona T.
50 zł
DP
Darek Piotrowski
100 zł
IK
Iza Kasoń
50 zł
AM
Aleksander Mrowiec
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!