id: njzj9z

Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami

Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami

Nasi użytkownicy założyli 1 170 485 zrzutek i zebrali 1 219 927 200 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Pół miliona może przesądzić o naszej przyszłości... Właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Nie liczymy na kokosy, wiemy jak jest. Napiszemy jak wszyscy: "każdy grosz się liczy", bo po co owijać w bawełnę. Tu serio liczy się każda złotówka.

Zorganizowaliśmy zbiórkę, bo każda opcja, która pozwoli nam uratować Kamienicę jest teraz dobra. To nasza wspólna przestrzeń, miejsce otwarte dla każdego. Nie możemy pozwolić, by nasza wieloletnia praca i zaangażowanie poszły na marne.


Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami – dach kamienicy, która kryje wiele sekretów, która jest miejscem służącym lokalnej społeczności. Wesprzyj naszą zbiórkę, tylko wspólnymi siłami możemy odczarować Dworcową 2.


Kamienica przy ul. Dworcowej 2, od 6 lat jest siedzibą Żywieckiej Fundacji Rozwoju. 

Remonty, które trwają od samego początku naszej działalności finansowane są z różnych projektów. Wszystko szło dobrze, aż tu nagle okazało się, że od z jednej strony budynku trzeba „ratować” ścianę oraz strop, bo bez tego, nie będzie nowego dachu. Gdy nie będzie dachu, to nie będzie Dworcowej 2. 


Potrzebujemy 500 000, na nieprzewidziane koszty ... 206 000, na wymianę stropu, 50 000 - wzmocnienie ściany i dodatkowe koszty wymiany dachu 244 000 pln.Taka sprawa z Kamienicą:

Już od 6 lat opiekujemy się tą niezwykłą kamienicą z ogromną historią, a ona opiekuje się nami.

To właśnie budynek przy Dworcowej 2 wspiera naszą misję, kreatywność i pracę. Dzięki tej kamienicy możemy Was zapraszać na setki wydarzeń — warsztatów, szkoleń, wystaw czy koncertów.

Od 6 lat staramy się, aby budynek dostał kolejne życie. Jednocześnie dbamy o jego zawiłą historię, bo właśnie tutaj mieściły się kolejno galicyjskie sklepy żydowskie, aparat represji III Rzeszy, Urząd Bezpieczeństwa Publicznego PRL, Milicja, Biblioteka Miejska, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwo Upowszechniania Prasy RUCH oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Rozpowszechniania Filmów Katowice - "Filmoteka" Rejonowa Żywiec.

Następnie przez kilka lat był to pustostan, który wykupiliśmy jako Żywiecka fundacja rozwoju w 2017 roku. To tutaj działa Przystanek Zabłocie, Centrum Integracji Społecznej, Centrum Pomocy Uchodźcom. Tutaj jest serce Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie, Turnieju Debat Oksfordzkich Podbeskidzie, Objazdowego Festiwalu Watch Docs Żywiec, Programu Stypendialnego "Żywiec z pasją", Programu "Pomarańczowa Energia – Stop Osamotnieniu Dzieci", to tutaj ponad 100 osób z niepełnosprawnościami otrzymuje wsparcie asystenckie w ramach Programu "Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami" i wiele innych.

Zobacz, co robimy zfr.org.pl


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 85

DO
Dorota Olszowska
20 zł
ŻF
Żywiecka Fundacja Rozwoju
1 zł
RA
Renata Aderek-Zielinska
100 zł
PM
Piotr M.
44 zł
KF
Kasia Falecka-Grodny
20 zł
AK
Alina
50 zł
KM
Kajetan Mastela
150 zł
RK
Radosław Kaźmierczak
150 zł
AT
Alona
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków