id: nk5rwb

#WszystkieDrogiProwadząNaSmoczyka - charytatywny bieg dla Mariki Majewskiej

#WszystkieDrogiProwadząNaSmoczyka - charytatywny bieg dla Mariki Majewskiej

Nasi użytkownicy założyli 1 155 623 zrzutki i zebrali 1 199 745 770 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

#WszystkieDrogiProwadząNaSmoczyka to druga edycja charytatywnego biegu kibiców Unii Leszno, który odbędzie się 28 lipca br. Fanatycy Unii pokonają kilometry biegiem z wybranego przez siebie stadionu na Stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Tym razem wybór padł na dystans 45 km ze Stadionu Chrobrego w Głogowie dla Mariki Majewskiej, której nasi śmiałkowie chcą wybiegać obóz rehabilitacyjny.

Marika Majewska ma 21 lat i mieszka w Lesznie. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, z wodogłowiem oraz niedowładem kończyn dolnych. Od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Jakby tego było mało Marika ma ataki padaczki, astmę oskrzelową oraz pęcherz neurogenny - czyli musi być cewnikowana co ok. 3 godziny. Pomimo wielu przeciwności losu Marika jest twardą i nieustępliwą kobietą, a w dodatku jak przystało na prawdziwą leszczyniankę jest wiernym kibicem Klubu Sportowego Unia Leszno. Miłość do speedwaya oraz Unii Leszno odziedziczyła po rodzicach oraz po starszym bracie. Marika jest również wierną fanką Tobiasz Musielaka - wychowanka leszczyńskich byków, byłego kapitana Najbardziej Utytułowanego Klubu Żużlowego w Polsce. Dzięki swojej rodzinie ma ona przyjemność uczestniczyć nie tylko w domowych meczach na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, lecz również odwiedziła już stadiony w Rybniku oraz Częstochowie. Wszystko to dla swojej pasji jaką stało się dopingowanie Unii Leszno. Oprócz miłości do speedwaya Marika interesuje się również koszykówką, piłką nożną, piłka ręczną, siatkówką i wieloma innymi sportami, więc śmiało można powiedzieć, że gdyby nie przeciwności losu zapewne byłaby ona sportowcem.

Kibice Unii Leszno, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Klubu Unia Leszno oraz w grupie Leszczyńscy Patrioci postanowili wybiegać dla Mariki dwutygodniowy obóz rehabilitacyjny. Na takim obozie Marika będzie uczyć się pokonywać wszystkie bariery w swoim codziennym życiu. Rehabilitacja poprzez jazdę konną, zajęcia na basenie, kinezyterapia, terapia manualna to tylko niektóre zajęcia jakie wspólnymi siłami możemy zagwarantować Marice.

#WszystkieDrogiProwadząNaSmoczyka#RazemMozemyWiecej

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 68

PW
Paweł
550 zł
FI
Fundacja im. Huberta Mądrego w Lesznie
500 zł
MR
MKS Real Astromal Leszno
420 zł
LM
Lidia Matuszewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
FI
Franek i Martyna
100 zł
RJ
Rafał Jezierski
100 zł
UG
Unijne Gronowo
75 zł
SI
Szymon i Kinga
70 zł
RK
Roman Kozikowski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków