id: nncfd5

Kapela Karpati nagrywa płytę!

Kapela Karpati nagrywa płytę!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 980 zł
z 30 000
6%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 14 nagród/ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 982 680 zrzutek i zebrali 1 005 600 523 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Z wielką ekscytacją zapraszamy Cię do bycia ważną częścią powstania naszej debiutanckiej płyty :)


Jesteśmy kwartetem przyjaciół, który wspólną muzyczną przygodę zaczął niemal 4 lata temu. Wykonujemy muzykę Karpat - bałkańską, węgierską, romską, ukraińską, słowacką i góralską. Możesz nas kojarzyć z XII edycji programu "Mam Talent", w którym mieliśmy przyjemność występować.


Nagrywanie materiału na płytę zaczęliśmy już 3 lata temu, jednak różne losowe zdarzenia sprawiły, że niestety nadal nie ujrzał on światła dziennego. Jesteśmy zdeterminowani, by stało się to w tym roku, lecz potrzebujemy Waszej pomocy!NA CO PLANUJEMY PRZEZNACZYĆ PIENIĄDZE?Wydanie dobrej płyty niesie za sobą szereg wydatków, na które obecnie niestety nie możemy sobie pozwolić. Kwotę, którą uda nam się zebrać przeznaczymy na:


  • pokrycie kosztów związanych z nagraniem instrumentów i wokali
  • projekt okładki
  • nowe logo zespołu
  • produkcję płyt - wytłoczenie i nadruk na płytach
  • produkcję okładek
  • 3 teledyski promujące naszą płytę

w2cbfbaeb8857a6e.jpeg


NASZA HISTORIAJesteśmy dość "oryginalnym" zespołem, gdyż na co dzień mieszkamy od siebie oddaleni o ponad 600 km. Asia i Józek w Dzianiszu (gmina Kościelisko), a Kasia i Mateusz w Poznaniu. Widujemy się więc bardzo rzadko, a każda okazja do spotkania jest dla nas bardzo cenna.


Okazją do rozpoczęcia wspólnej gry była praca w poznańskiej "Filharmonii Pomysłów", gdzie występowaliśmy podczas audycji muzycznych dla dzieci w szkołach i przedszkolach. Już pierwsze zagrane razem melodie sprawiły, że zaczęliśmy rozmawiać o założeniu zespołu :)


Jako kwartet zadebiutowaliśmy 3 maja 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole. Od tego czasu zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, a plany zagranicznych wojaży popsuła nam pandemia.


Od początku istnienia zespołu postawiliśmy sobie za cel udział we wszelkiego rodzaju konkursach. Możemy pochwalić się wyróżnieniem za "perfekcję i żywiołowość wykonania" w konkursie "Scena Otwarta" w ramach "Mikołajek Folkowych", dojściem do etapu półfinału 12. edycji programu "Mam Talent", czy naszym tegorocznym osiągnięciem - 5 miejscem w kategorii G3 na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym organizowanym przez Trophée Mondial De L'accordéon.


Z perspektywy czasu największe znaczenie miała jednak Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas IV Turnieju Muzyków Prawdziwych. Wręczyła ją nam Dominika Barabas, a okazała się nią być możliwość nagrania kilku utworów w profesjonalnym studio. Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z płytą.

q1a00476e0559821.jpeg

Od lewej: Józek, Asia, Dominika, Kasia, Mateusz


Pierwsze utwory nagraliśmy w 2018 roku. Czas spędzony w studio był dla nas niezwykle cennym doświadczeniem i ogromną lekcją. Niestety nie byliśmy do końca zadowoleni z efektów naszej pracy. Z całej kilkunastogodzinnej sesji na płycie znajdzie się zaledwie parę ścieżek.


Drugie podejście nastąpiło niemal dokładnie rok później - w grudniu 2019 roku. Wyciągnęliśmy wnioski i zupełnie zmieniliśmy sposób nagrywania. Opłacało się :) Gdy po całonocnej sesji potwornie zmęczeni wychodziliśmy ze studia mieliśmy uśmiechy na ustach - to był kawał dobrej roboty! Mieliśmy nagrane prawie wszystkie partie instrumentalne.Mówi się, że "do trzech razy sztuka". Niestety nie w naszym przypadku, gdyż trzecia wizyta w studio również nie okazała się końcem prac. Nagraliśmy prawie wszystkie partie wokalne, dograliśmy kilka instrumentali, ale w głowie ciągle pojawiały się nowe pomysły. Jednym z nich było zaproszenie na płytę w roli perkusisty Mateusza Brzostowskiego. Już nie możemy doczekać się efektów Jego pracy :)


Podsumowując, na pewno czeka nas jeszcze jedna wizyta w studio. Musimy do końca nagrać wszystkie wokale, poprawić kilka partii instrumentalnych. Potem czas na mix i mastering płyty, doglądanie procesu powstawania okładki, wytłoczenie płyt, nagranie teledysków do singli i na samym końcu spełnienie największego muzycznego marzenia - wydanie debiutanckiej płyty długogrającej.


To wszystko nie uda się bez Waszej pomocy, dlatego dziękujemy za każdą złotówkę!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 14 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Nieaktywne
Inne
Zbiorowe, imienne podziękowania na facebooku
W zbiórkach "liczy się każdy grosz" i za każdy taki "grosik" chcielibyśmy odwdzięczyć się podziękowaniem zamieszczonym na naszym zespołowym funpage'u ...
1 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Bilecik na retransmisję naszego koncertu z Kleszczewa
Kleszczewo, a dokładniej scena Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, to jedno z naszych ulubionych miejsc koncertowych. Jeden z nich został zarejestrowan...
2 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Płyta w wersji cyfrowej do pobrania
Każdy, kto zechce wesprzeć nas "dyszką" będzie mógł pobrać sobie całą naszą płytę w formacie mp3
10 zł

Kupione 8

Zakończona
Inne
Pocztówka z ręcznie wypisanymi podziękowaniami
Wysyłanie pocztówek odchodzi już powoli w zapomnienie, a to przecież taka sympatyczna sprawa! Będzie nam bardzo miło, jeśli będziecie chcieli mieć od ...
25 zł

Kupione 2 z 100

Zakończona
Inne
Bawełniana torba z długim uchem
Propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby z nami robić zakupy :) Ekologiczna, bawełniana torba z nadrukiem naszego logo i z długim uchem.
40 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Bawełniana torba z krótkim uchem
Propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby z nami robić zakupy :) Ekologiczna, bawełniana torba z nadrukiem naszego logo i z krótkim uchem.
40 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
PRE-ORDER DEBIUTANCKIEJ PŁYTY
Od 13.06 do zakończenia zrzutki możliwe jest zamówienie naszej debiutanckiej płyty w formie pre-orderu. Wysyłka płyt jest planowana na 2.10.2022r. Jes...
50 zł
Zakończona
Inne
Ekologiczny, bawełniany plecak z naszym logo
Propozycja dla osób, które chciałyby z nami pójść do szkoły lub na wycieczkę :) Bawełniany plecak w formie worka ze sznurkowym zamknięciem. Można dopa...
50 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Kubek z logo zespołu
Oferta dla wszystkich kawoszy - gwarantujemy, że w kubku z naszym logo kawusia zawsze jest pyszna :)
60 zł
Zakończona
Inne
Kubek + Torba + Plecak z naszym logo
Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na jeden z gadżetów mamy rozwiązanie - paczka z całym naszym zestawem :) W przypadku torby będzie można wybra...
100 zł

Kupione 4

Zakończona

Wpłaty 30

MD
Mateusz Doniec
1 zł
MD
Marta Dzięciołowska
ukryta
Zwrócona
KM
20 zł
MD
Marta Dzięciołowska
ukryta
MD
Marta Dzięciołowska
ukryta
WZ
Wojciech Zubrzycki
100 zł
MO
Michał Olszewski
50 zł
RD
Renata Długopolska
40 zł
DC
Dawid Ciszek
200 zł
AS
Adam Szewczyk
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków