id: nncfd5

Kapela Karpati nagrywa płytę!

Kapela Karpati nagrywa płytę!

1 979 zł 
z 30 000 zł
6%
zakończona 30.06.2022r
28 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Z wielką ekscytacją zapraszamy Cię do bycia ważną częścią powstania naszej debiutanckiej płyty :)


Jesteśmy kwartetem przyjaciół, który wspólną muzyczną przygodę zaczął niemal 4 lata temu. Wykonujemy muzykę Karpat - bałkańską, węgierską, romską, ukraińską, słowacką i góralską. Możesz nas kojarzyć z XII edycji programu "Mam Talent", w którym mieliśmy przyjemność występować.


Nagrywanie materiału na płytę zaczęliśmy już 3 lata temu, jednak różne losowe zdarzenia sprawiły, że niestety nadal nie ujrzał on światła dziennego. Jesteśmy zdeterminowani, by stało się to w tym roku, lecz potrzebujemy Waszej pomocy!NA CO PLANUJEMY PRZEZNACZYĆ PIENIĄDZE?Wydanie dobrej płyty niesie za sobą szereg wydatków, na które obecnie niestety nie możemy sobie pozwolić. Kwotę, którą uda nam się zebrać przeznaczymy na:


  • pokrycie kosztów związanych z nagraniem instrumentów i wokali
  • projekt okładki
  • nowe logo zespołu
  • produkcję płyt - wytłoczenie i nadruk na płytach
  • produkcję okładek
  • 3 teledyski promujące naszą płytę

w2cbfbaeb8857a6e.jpeg


NASZA HISTORIAJesteśmy dość "oryginalnym" zespołem, gdyż na co dzień mieszkamy od siebie oddaleni o ponad 600 km. Asia i Józek w Dzianiszu (gmina Kościelisko), a Kasia i Mateusz w Poznaniu. Widujemy się więc bardzo rzadko, a każda okazja do spotkania jest dla nas bardzo cenna.


Okazją do rozpoczęcia wspólnej gry była praca w poznańskiej "Filharmonii Pomysłów", gdzie występowaliśmy podczas audycji muzycznych dla dzieci w szkołach i przedszkolach. Już pierwsze zagrane razem melodie sprawiły, że zaczęliśmy rozmawiać o założeniu zespołu :)


Jako kwartet zadebiutowaliśmy 3 maja 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole. Od tego czasu zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, a plany zagranicznych wojaży popsuła nam pandemia.


Od początku istnienia zespołu postawiliśmy sobie za cel udział we wszelkiego rodzaju konkursach. Możemy pochwalić się wyróżnieniem za "perfekcję i żywiołowość wykonania" w konkursie "Scena Otwarta" w ramach "Mikołajek Folkowych", dojściem do etapu półfinału 12. edycji programu "Mam Talent", czy naszym tegorocznym osiągnięciem - 5 miejscem w kategorii G3 na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym organizowanym przez Trophée Mondial De L'accordéon.


Z perspektywy czasu największe znaczenie miała jednak Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas IV Turnieju Muzyków Prawdziwych. Wręczyła ją nam Dominika Barabas, a okazała się nią być możliwość nagrania kilku utworów w profesjonalnym studio. Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z płytą.

q1a00476e0559821.jpeg

Od lewej: Józek, Asia, Dominika, Kasia, Mateusz


Pierwsze utwory nagraliśmy w 2018 roku. Czas spędzony w studio był dla nas niezwykle cennym doświadczeniem i ogromną lekcją. Niestety nie byliśmy do końca zadowoleni z efektów naszej pracy. Z całej kilkunastogodzinnej sesji na płycie znajdzie się zaledwie parę ścieżek.


Drugie podejście nastąpiło niemal dokładnie rok później - w grudniu 2019 roku. Wyciągnęliśmy wnioski i zupełnie zmieniliśmy sposób nagrywania. Opłacało się :) Gdy po całonocnej sesji potwornie zmęczeni wychodziliśmy ze studia mieliśmy uśmiechy na ustach - to był kawał dobrej roboty! Mieliśmy nagrane prawie wszystkie partie instrumentalne.Mówi się, że "do trzech razy sztuka". Niestety nie w naszym przypadku, gdyż trzecia wizyta w studio również nie okazała się końcem prac. Nagraliśmy prawie wszystkie partie wokalne, dograliśmy kilka instrumentali, ale w głowie ciągle pojawiały się nowe pomysły. Jednym z nich było zaproszenie na płytę w roli perkusisty Mateusza Brzostowskiego. Już nie możemy doczekać się efektów Jego pracy :)


Podsumowując, na pewno czeka nas jeszcze jedna wizyta w studio. Musimy do końca nagrać wszystkie wokale, poprawić kilka partii instrumentalnych. Potem czas na mix i mastering płyty, doglądanie procesu powstawania okładki, wytłoczenie płyt, nagranie teledysków do singli i na samym końcu spełnienie największego muzycznego marzenia - wydanie debiutanckiej płyty długogrającej.


To wszystko nie uda się bez Waszej pomocy, dlatego dziękujemy za każdą złotówkę!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

KM
Karol Mątewski
20 zł
MD
Marta Dzięciołowska
ukryta
MD
Marta Dzięciołowska
ukryta
WZ
Wojciech Zubrzycki
100 zł
MO
Michał Olszewski
50 zł
RD
Renata Długopolska
40 zł
DC
Dawid Ciszek
200 zł
AS
Adam Szewczyk
200 zł
PA
Piotrek Akordeon
ukryta
MD
Ewa Doniec
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Zbiorowe, imienne podziękowania na facebooku

W zbiórkach "liczy się każdy grosz" i za każdy taki "grosik" chcielibyśmy odwdzięczyć się podziękowaniem zamieszczonym na naszym zespołowym funpage'u :)

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 3 kwietnia, 2022

Wybieram
Wpłać 2 zł i więcej
Bilecik na retransmisję naszego koncertu z Kleszczewa

Kleszczewo, a dokładniej scena Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, to jedno z naszych ulubionych miejsc koncertowych. Jeden z nich został zarejestrowany i chcielibyśmy podzielić się z Wami klimatem, który wtedy panował. Każdy, kto zakupi symboliczny bilecik dostanie link do obejrzenia koncertu. Prosimy o podawanie adresów mailowych :)

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 15 marca, 2022

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Płyta w wersji cyfrowej do pobrania

Każdy, kto zechce wesprzeć nas "dyszką" będzie mógł pobrać sobie całą naszą płytę w formacie mp3

rozwiń

wybrano 8 razy

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Pocztówka z ręcznie wypisanymi podziękowaniami

Wysyłanie pocztówek odchodzi już powoli w zapomnienie, a to przecież taka sympatyczna sprawa!

Będzie nam bardzo miło, jeśli będziecie chcieli mieć od nas pamiątkę w postaci ręcznie wypisanej pocztówki z podziękowaniami i naszymi podpisami :)

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 98 z 100)

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Bawełniana torba z długim uchem

Propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby z nami robić zakupy :) Ekologiczna, bawełniana torba z nadrukiem naszego logo i z długim uchem.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Bawełniana torba z krótkim uchem

Propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby z nami robić zakupy :) Ekologiczna, bawełniana torba z nadrukiem naszego logo i z krótkim uchem.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
PRE-ORDER DEBIUTANCKIEJ PŁYTY

Od 13.06 do zakończenia zrzutki możliwe jest zamówienie naszej debiutanckiej płyty w formie pre-orderu.


Wysyłka płyt jest planowana na 2.10.2022r. Jest to jednocześnie dzień oficjalnej premiery płyty.

rozwiń
Wpłać 50 zł i więcej
Ekologiczny, bawełniany plecak z naszym logo

Propozycja dla osób, które chciałyby z nami pójść do szkoły lub na wycieczkę :) Bawełniany plecak w formie worka ze sznurkowym zamknięciem. Można dopasować długość sznurka indywidualnie do każdej osoby. My już takie mamy, korzystamy i bardzo sobie chwalimy :)

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Kubek z logo zespołu

Oferta dla wszystkich kawoszy - gwarantujemy, że w kubku z naszym logo kawusia zawsze jest pyszna :)

rozwiń
Wpłać 100 zł i więcej
Kubek + Torba + Plecak z naszym logo

Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na jeden z gadżetów mamy rozwiązanie - paczka z całym naszym zestawem :)


W przypadku torby będzie można wybrać rodzaj - z długim uchem lub z krótkim.

rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Wstęp na premierowy odsłuch płyty połączony z mini-koncertem

Jeśli ktoś chciałby razem z nami uczestniczyć w pierwszym premierowym odsłuchu naszej płyty to będziemy bardzo szczęśliwi.

Zapraszamy na miłe, kameralne spotkanie z naszą muzyką podczas którego posłuchamy płyty, trochę poopowiadamy i trochę pogramy :)


*Dokładne miejsce i datę ustalimy po zakończeniu zbiórki i po kontakcie telefonicznym z wszystkimi osobami, które będą chciały wziąć udział w wydarzeniu.

rozwiń

(pozostało 25 z 25)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Limitowana, numerowana wersja płyty z autografami

Oprócz zwykłego nakładu chcielibyśmy wydać dodatkowe, wyjątkowe 50 sztuk naszej płyty.

Będzie to wersja limitowana - każda płyta będzie miała swój indywidualny numer i będzie jedyna w swoim rodzaju :) Na każdej też złożymy swoje podpisy.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 45 z 50)

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
MECENAT PŁYTY - logo na tyle okładki

Jeśli ktoś będzie miał taką możliwość i chciałby nas wesprzeć w spełnieniu naszego marzenia tak dużą kwotą to chcielibyśmy się odwdzięczyć umieszczeniem logo firmy lub nazwiska naszego Mecenasa na okładce.

rozwiń
Wpłać 4500 zł i więcej
MECENAT PŁYTY + prywatny koncert w dowolnym miejscu w Polsce

Jeśli ktoś będzie miał taką możliwość i chciałby nas wesprzeć w spełnieniu naszego marzenia tak dużą kwotą to odwdzięczymy się koncertem nawet na drugim końcu kraju :)

Z wielką przyjemnością umieścimy również logo firmy lub nazwisko naszego Mecenasa na okładce.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

864 854 zrzutki

i zebrali

763 503 386 zł

A ty na co dziś zbierasz?