id: nngh45

Wyjazd w Bieszczady dla dzieci z niepełnosprawnościami

Wyjazd w Bieszczady dla dzieci z niepełnosprawnościami

Nasi użytkownicy założyli 980 660 zrzutek i zebrali 1 002 327 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

KIM JESTEM


Jestem Natalia, jestem góroholiczką. Góry to dla mnie magia, bez której moje życie na pewno toczyłoby się dalej, ale nie byłoby tak pełne. Nie wiedziałabym jak to jest oddychać naprawdę, wzruszać prawdziwie i pić ze źródła, które tylko w tym miejscu bije prawdą o sobie samym, mówi o tęsknocie, miłości, szczęściu i spełnieniu. Brzmi GÓRnolotnie? Być może.


Co z tego wynika? Bardzo mocno wierzę, że GÓRY są dla wszystkich, a każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć jak słońce wstaje nad szczytami i uronić łzę na ten widok. Powinien MÓC.


Ze wszystkich pasm górskich to akurat Bieszczady są moją świątynią i SPA dla duszy. To tam zanoszę wszystko, co się we mnie gotuje, wymaga zaopiekowania, dopieszczenia, przemyślenia i bliskości sam na sam ze sobą. Dlatego to właśnie tam chciałabym zabrać dzieci, być może przyszłych miłośników gór i dać im szansę PRZEŻYCIA tych chwil naprawdę.


Zdrowym dzieciom pomogą rodzice lub jak ja mnie, kiedyś te góry po prostą się "przytrafią" i zostaną. Lecząc, kojąc i karmiąc.


A co z chorymi dziećmi i ich rodzinami, które każdego wchodzą na swoje własne góry? Wspinają się dzień po dniu walcząc o zdrowie, bezpieczeństwo, rozwój, zapewnienie przyszłości. Czy takie dzieci nie mają marzeń? Czy takim dzieciom możemy odbierać szansę na dotknięcie natury własnym sercem? Oczywiście, że NIE.


Ja też mam marzenie. Zabrać te dzieci w góry i pokazać świat, który wzrusza i daje szczęście. Poprosiłam o wsparcie Fundację Ładne Historie (projekt Łączą nas góry), która zajmuje się takimi wyjazdami profesjonalnie. Postanowiliśmy połączyć nasze siły - oni mają doświadczenie, a ja? Zapał, upór i determinację w osiąganiu celów. I nie zawaham się go użyć!


JAKI JEST MÓJ CEL?


  • organizacja wyjazdu dla dzieci z niepełnosprawnością wraz rodzicami
  • sfinansowanie wyjazdu w zakresie: koszt transportu, wyżywienie, nocleg
  • wejście na połoninę Wetlińską w towarzystwie wolontariuszy, którzy wniosą tam dzieci wspólnymi siłami


CZY JESTEM SAMA?


Nie, góry łączą. Za moimi plecami stoją Kamila, Magda i Mateusz. A poza osobami ze zdjęcia, nasz skład zasilają: Ania, Kasia i Anita. Łączy nas przyjaźń, miłość do gór i chęć działania.


ILE POTRZEBUJEMY ZEBRAĆ?


Kalkulacja dla 1 rodziny z dziećmi:


  • 2 noclegi dla rodziny 2 + 2 (600zł)
  • zwrot za benzynę dla rodziców, zwykle to właśnie ich samochody są przystosowane do transportu osób z niepełnosprawnością (ok. 500zł)
  • nocleg wolontariusza (100zł)
  • wyżywienie całodziennie (300zł)


TOTAL: ok. 1500 zł za rodzinę 4-osobową


Kiedy: lipiec 2023

Jak: otwieramy formularz zapisów, z ilości zebranych środków liczymy ile osób możemy zabrać, zbieramy chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń

A dalej? Od początku, zbieramy, znów jedziemy.


off828cb1e4b56be.jpg


Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

AP
Agnieszka Popek
100 zł
PG
Zabcia
50 zł
NL
Norbert Lajsner
100 zł
HA
Hanka
50 zł
JK
Joanna
100 zł
RB
Robert Brambor
NT
Natalia
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
CS
Kazia
100 zł
JK
Katarzyna JG
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków