id: nngh45

SFINANSOWANIE PODRÓŻY W BIESZCZADY DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

SFINANSOWANIE PODRÓŻY W BIESZCZADY DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Nasi użytkownicy założyli 1 189 542 zrzutki i zebrali 1 253 418 374 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutkiSFINANSOWANIE PODRÓŻY W BIESZCZADY DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

w tym:


  • organizacja wyjazdu dla dzieci z niepełnosprawnością wraz rodzicami
  • sfinansowanie wyjazdu w zakresie: koszt transportu, wyżywienie, nocleg
  • wejście na połoninę Wetlińską w towarzystwie wolontariuszy, którzy wniosą tam dzieci wspólnymi siłami


Kalkulacja dla 1 rodziny z dziećmi:


  • 2 noclegi dla rodziny 2 + 2 (600zł)
  • zwrot za benzynę dla rodziców, zwykle to właśnie ich samochody są przystosowane do transportu osób z niepełnosprawnością (ok. 500zł)
  • nocleg wolontariusza (100zł)
  • wyżywienie całodziennie (300zł)


TOTAL: ok. 1500 zł za rodzinę 4-osobową


Działamy przy wsparciu Fundacji Ładne Historie (projekt Łączą nas góry), która zajmuje się takimi wyjazdami profesjonalnie. Postanowiliśmy połączyć nasze siły - oni mają doświadczenie, a my? Zapał, upór i determinację w osiąganiu celów. I nie zawaham się go użyć!


Za nami Stacja Bieszczady - Pierwszy Warszawki Festiwal Gór ... ale my ruszam dalej, aby osiągnąć swój cel. Tym razem będzie to:

NGNXthMu99nLdutK.jpg

Przed nami próba ustanowienia nowego rekordu zimowego przejścia Korony Gór Polski. W 2023r. Miłka Raulin i Anna Wilczek jako pierwsze kobiety w Polsce w niespełna 7 dni zdobyły zimową Koronę Gór Polski. Co ważne, motywacją do tego wyczynu było nagłośnienie zbiórki na rehabilitację Anny Gaj, która uległa wypadkowi podczas lotu paralotnią.


Dzisiaj Asia, Natalia i Paulina chcą zmierzyć się z tym wynikiem - na wesoło i bez spiny. Koncentrujemy się na tym, aby nasza próba pobicia rekordu była wydarzeniem, które wesprze nas w zasileniu zrzutki - dzięki czemu połączymy rehabilitację dzieciaków z rozbudzeniem w nich miłości do polskich gór. 


PLAN:

Link do wydarzenia tutaj Śledź na bieżąco nasze działania!


KIEDY?

Start w sobotę 24.02.2024, godzina 00:00


JAK?

Zakładamy 6 dni na 28 szczytów - zaczynając od Gór Świętokrzyskich, a kończąc w Masywie Ślęży. Będziemy przemieszczać się samochodem pomiędzy szczytami, regenerując się wyłącznie w podróży. Tak, to będzie ogromny wysiłek. Nie będziemy korzystać z noclegów, wygodnego prysznica czy innych udogodnień. Nie będzie na to czasu! To będzie wyścig nie tylko z zegarkiem, ale też ze zmęczeniem, brakiem snu i własnymi ograniczeniami, ale bardzo chcemy to zrobić!


W LICZBACH:

220 km szlaków

13 115 up wg mapy turystycznej

i ponad 2300 km w samochodzie.


SKŁAD DRUŻYNY

Natalia Bułyk - ma na koncie kilka szlaków długodystansowych, w tym: GSB (500 km), MSB (135 km), Korona Gór Polski w rok, szlaki Małej i Wielkiej Fatry (razem ok. 120 km), finiszerka dystansów górskich ultra na trasie: 120, 80, 70 i 60 km (w tym pierwsza kobieta na mecie w edycji Potrójnej Korony Beskidzkiej). Właścicielka agencji turystycznej To Nie Są Wakacje, której działalność skupia się wokół największej miłości Natalii – Bieszczadów. Organizatorka pierwszego festiwalu Gór Stacja Bieszczady w Warszawie.


„Jestem góroholiczką. Góry to dla mnie magia, bez której moje życie na pewno toczyłoby się dalej, ale nie byłoby tak pełne. Nie wiedziałabym jak to jest oddychać naprawdę, wzruszać prawdziwie i pić ze źródła, które tylko w tym miejscu bije prawdą o sobie samym, mówi o tęsknocie, miłości, szczęściu i spełnieniu. Brzmi GÓRnolotnie? Być może.


Co z tego wynika? Bardzo mocno wierzę, że GÓRY są dla wszystkich, a każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć jak słońce wstaje nad szczytami i uronić łzę na ten widok. Powinien MÓC.


Ze wszystkich pasm górskich to akurat Bieszczady są moją świątynią i SPA dla duszy. To tam zanoszę wszystko, co się we mnie gotuje, wymaga zaopiekowania, dopieszczenia, przemyślenia i bliskości sam na sam ze sobą. Dlatego to właśnie tam chciałabym zabrać dzieci, być może przyszłych miłośników gór i dać im szansę PRZEŻYCIA tych chwil naprawdę.”


Bardzo mocno wierzymy, że góry są dla wszystkich, a każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć jak słońce wstaje nad szczytami i uronić łzę na ten widok. Powinien móc. Zdrowym dzieciom pomogą rodzice, innym kiedyś te góry po prostą się "przytrafią" - góry zostaną z nimi: lecząc, kojąc i karmiąc. A co z chorymi dziećmi i ich rodzinami, które każdego dnia wchodzą na własne góry? Wspinają się dzień po dniu, walcząc o zdrowie, bezpieczeństwo, rozwój i zapewnienie przyszłości. Te dzieci też mają marzenia i bardzo nam zależy na tym, żeby pomóc je spełnić. Czy dzieciom możemy odbierać szansę na dotknięcie natury własnym sercem? Oczywiście, że NIE.Asia Czarkowska - nasza przygoda z Natalią zaczęła się w malowniczych Bieszczadach, gdzie razem odkrywałyśmy tajemnice ich urokliwych szczytów. Jesienią 2021 roku zdobyłyśmy najwyższy szczyt Bieszczad po ukraińskiej stronie - Pikuj. W 2023 roku nasze kroki zaprowadziły nas na odległą Grenlandię, gdzie podjęłyśmy wyzwanie Arctic Circle Trail - ponad 220 kilometrów przy 4000 metrach przewyższenia. Z dwudziestokilogramowymi plecakami na plecach i absolutną samowystarczalnością, przekraczałyśmy rwące rzeki i bagna, stawiając czoła komarom i mokrym stopom. Asia na co dzień spełnia marzenia innych ludzi, aby w wolnym czasie realizować się w szalonych pomysłach Natalii. Większość spotkań zaczyna od słów: „przepraszam za spóźnienie...” - czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Ciekawa świata i nowych doświadczeń. Mistrzyni unikania WF-u w szkole, uwielbia udowadniać, że wszystko jest możliwe, to kwestia dobrego nastawienia i przygotowania. Zafascynowana żeglarstwem od najmłodszych lat, rozpoczęła swoją przygodę w wieku 8 lat wraz z drużyną harcerską. Dzięki temu szybko odkryła urok Krainy Wielkich Jezior. Z upływem czasu miała okazję sprawdzić się w trudniejszych akwenach. Bez problemu zwyciężyła chorobę morską na Bałtyku, złapała słońce na Morzu Śródziemnym i zagłębiała się w uroki greckich wysp. Sprawdzała wysokość fal na Oceanie Atlantyckim i marzy, aby tam wrócić.


Paulina Chodakowska – ostatnie ogniwo układanki, zadba o teleportację dziewczyn do kolejnych punktów górskiego wyzwania, nucąc im przy tym kołysanki. Będzie relacjonować postępy naszego zespołu, kiedy Natalia i Asia będą w drodze na kolejny i kolejny szczyt. Na co dzień radca prawny, relaksuje się patrząc na globus i szukając kolejnych inspiracji podróżniczych. Zarzuciła plecak i pojechała sama w poszukiwanie pereł uzbeckiego Jedwabnego Szlaku, uwielbia spać w hostelach, a mimo to jest zakochana w punktualności. Niepoprawna żartownisia, lubi czarną kawę i zmienianie świata na lepsze!


Patronat medialny nad wydarzeniem objął już Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, magazyn Ultra Woman oraz Katalog Marzeń (w ramach projektu: Marzyciele Pomagają). Jednak każdy może nas wesprzeć – udostępnij informację o zbiórce, podziel się wśród znajomych informacją o pozytywnie zakręconych dziewczynach, wspieraj nas dobrym słowem. Dla każdego znajdzie się zadanie, każda pomoc jest mile widziana.


Gorąco prosimy o dokonywanie wpłat na naszą zrzutkę i obiecujemy, że każda złotówka będzie nas zagrzewać do walki! Super, jeśli będziesz dokonywać sukcesywnych wpłat, które będą wyrazem uznania za każdy ze zdobytych przez Natalię i Asię szczytów (1 szczyt -> 1 zasilenie zrzutki). Jeśli wygodniej będzie Ci zasilić zrzutkę jednorazową wpłatą – też doceniamy wsparcie inicjatywy. A może wolisz nas dopingować za każdy dzień trudów wyzwania? Zaskocz nas formą, wspomóż wyzwanie :)


Bądźmy w tym razem - jako zespół!PODSUMOWANIE: Pierwszy Festiwal Gór w Warszawie - STACJA BIESZCZADY

jfOg62rYVAJvhxG8.jpg

Całkowity zysk z wydarzenia przekazujemy na wyjazd dzieci z niepełnosprawnością w góry, współpracując przy tym projekcie z Fundacją Ładne Historie.


Za nami pierwsza edycja festiwalu. Sukcesem miała być frekwencja w liczbie 100 uczestników! Było Was ponad 150 osób, ludzi którzy nas wzruszali, wspierali i nieśli z nami w świat energię tego wydarzenia! Dziękujemy! Ta wspólna podróż przez bieszczadzkie połoniny przyniosła dzieciom, uwaga:


15 213, 43 PLN**część tej kwoty trafiła do puszek fundacji, które dzięki Wam wypełniły się kwotą 3626, 34 PLN w dniu wydarzenia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 8

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
"MOTOCYKLOWA PODRÓŻ PRZEZ GÓRY SYBERYJSKIEGO I MONGOLSKIEGO AŁTAJU "
Baśka i Kowal, kiedyś pani z banku i fotoreporter — teraz para która na motocyklach zwiedza świat.Od 2010 roku regularnie podróżujemy na motocyklach p...
19 zł

Kupione 2 z 20

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Klaudia Bogusz - W drodze po Koronę Ziemi. Sukcesy i lekcje
Wybierając tę nagrodę stajesz się uczestnikiem prelekcji Klaudii Bogusz, której tematem przewodnim jest:" W drodze po Koronę Ziemi. Sukcesy i lekcje"U...
19 zł

Kupione 3 z 20

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Kasia Augustyn - Konno przez Kirgistan
Wybierając tę nagrodę stajesz się uczestnikiem prelekcji Kasi Augustyn, której tematem przewodnim jest:"Konno przez Kirgistan"UWAGA! Nagroda upoważnia...
19 zł
Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Zbigniew Szwoch -"Góry lodowe oraz te, wyrastające wprost z wody. "
Wybierając tę nagrodę stajesz się uczestnikiem prelekcji Zbigniewa Szwocha, której tematem przewodnim jest:"Góry lodowe oraz te, wyrastające wprost z ...
19 zł

Kupione 1 z 20

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery
Rodzice Zuchów WGZ Wilcza Dolina
Bilet na festiwal dla rodziców występującego zucha, bilet jest dla jednej osoby + dowolna ilość dzieci, prosimy jednak podać w uwagach imiona i nazwis...
49 zł

Kupione 14 z 50

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Organizacja imprez
Strażnik Połonin - Wejście na Festiwal na cały dzień
Wstęp na festiwal:- koncerty- projekcja filmu "Śniła mi się Połonina"- możliwość udziałY we wszystkich prelekcjach
99 zł

Kupione 39 z 80

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery
Górski Cherubinek
Wstęp na festiwal:- koncerty- projekcja filmu "Śniła mi się Połonina"- udział w wybranych prelekcjachEXTRASY DLA GÓRSKIEGO CHERUBINKA:Miejsce w 2 rzęd...
999 zł
Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Organizacja imprez
Bieszczadzki Anioł
Wstęp na festiwal:- koncerty- projekcja filmu "Śniła mi się Połonina"- udział w wybranych prelekcjachEXTRASTY DLA BIESZCZADZKIEGO ANIOŁA:Miejsce w 1 r...
1999 zł
Zakończona

Wpłaty 251

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków