id: nngh45

SFINANSOWANIE PODRÓŻY W BIESZCZADY DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

SFINANSOWANIE PODRÓŻY W BIESZCZADY DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Nasi użytkownicy założyli 1 168 726 zrzutek i zebrali 1 217 129 494 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutkiSFINANSOWANIE PODRÓŻY W BIESZCZADY DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

w tym:


  • organizacja wyjazdu dla dzieci z niepełnosprawnością wraz rodzicami
  • sfinansowanie wyjazdu w zakresie: koszt transportu, wyżywienie, nocleg
  • wejście na połoninę Wetlińską w towarzystwie wolontariuszy, którzy wniosą tam dzieci wspólnymi siłami


Kalkulacja dla 1 rodziny z dziećmi:


  • 2 noclegi dla rodziny 2 + 2 (600zł)
  • zwrot za benzynę dla rodziców, zwykle to właśnie ich samochody są przystosowane do transportu osób z niepełnosprawnością (ok. 500zł)
  • nocleg wolontariusza (100zł)
  • wyżywienie całodziennie (300zł)


TOTAL: ok. 1500 zł za rodzinę 4-osobową


Działamy przy wsparciu Fundacji Ładne Historie (projekt Łączą nas góry), która zajmuje się takimi wyjazdami profesjonalnie. Postanowiliśmy połączyć nasze siły - oni mają doświadczenie, a my? Zapał, upór i determinację w osiąganiu celów. I nie zawaham się go użyć!


Za nami Stacja Bieszczady - Pierwszy Warszawki Festiwal Gór ... ale my ruszam dalej, aby osiągnąć swój cel. Tym razem będzie to:

NGNXthMu99nLdutK.jpg

Przed nami próba ustanowienia nowego rekordu zimowego przejścia Korony Gór Polski. W 2023r. Miłka Raulin i Anna Wilczek jako pierwsze kobiety w Polsce w niespełna 7 dni zdobyły zimową Koronę Gór Polski. Co ważne, motywacją do tego wyczynu było nagłośnienie zbiórki na rehabilitację Anny Gaj, która uległa wypadkowi podczas lotu paralotnią.


Dzisiaj Asia, Natalia i Paulina chcą zmierzyć się z tym wynikiem - na wesoło i bez spiny. Koncentrujemy się na tym, aby nasza próba pobicia rekordu była wydarzeniem, które wesprze nas w zasileniu zrzutki - dzięki czemu połączymy rehabilitację dzieciaków z rozbudzeniem w nich miłości do polskich gór. 


PLAN:

Link do wydarzenia tutaj Śledź na bieżąco nasze działania!


KIEDY?

Start w sobotę 24.02.2024, godzina 00:00


JAK?

Zakładamy 6 dni na 28 szczytów - zaczynając od Gór Świętokrzyskich, a kończąc w Masywie Ślęży. Będziemy przemieszczać się samochodem pomiędzy szczytami, regenerując się wyłącznie w podróży. Tak, to będzie ogromny wysiłek. Nie będziemy korzystać z noclegów, wygodnego prysznica czy innych udogodnień. Nie będzie na to czasu! To będzie wyścig nie tylko z zegarkiem, ale też ze zmęczeniem, brakiem snu i własnymi ograniczeniami, ale bardzo chcemy to zrobić!


W LICZBACH:

220 km szlaków

13 115 up wg mapy turystycznej

i ponad 2300 km w samochodzie.


SKŁAD DRUŻYNY

Natalia Bułyk - ma na koncie kilka szlaków długodystansowych, w tym: GSB (500 km), MSB (135 km), Korona Gór Polski w rok, szlaki Małej i Wielkiej Fatry (razem ok. 120 km), finiszerka dystansów górskich ultra na trasie: 120, 80, 70 i 60 km (w tym pierwsza kobieta na mecie w edycji Potrójnej Korony Beskidzkiej). Właścicielka agencji turystycznej To Nie Są Wakacje, której działalność skupia się wokół największej miłości Natalii – Bieszczadów. Organizatorka pierwszego festiwalu Gór Stacja Bieszczady w Warszawie.


„Jestem góroholiczką. Góry to dla mnie magia, bez której moje życie na pewno toczyłoby się dalej, ale nie byłoby tak pełne. Nie wiedziałabym jak to jest oddychać naprawdę, wzruszać prawdziwie i pić ze źródła, które tylko w tym miejscu bije prawdą o sobie samym, mówi o tęsknocie, miłości, szczęściu i spełnieniu. Brzmi GÓRnolotnie? Być może.


Co z tego wynika? Bardzo mocno wierzę, że GÓRY są dla wszystkich, a każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć jak słońce wstaje nad szczytami i uronić łzę na ten widok. Powinien MÓC.


Ze wszystkich pasm górskich to akurat Bieszczady są moją świątynią i SPA dla duszy. To tam zanoszę wszystko, co się we mnie gotuje, wymaga zaopiekowania, dopieszczenia, przemyślenia i bliskości sam na sam ze sobą. Dlatego to właśnie tam chciałabym zabrać dzieci, być może przyszłych miłośników gór i dać im szansę PRZEŻYCIA tych chwil naprawdę.”


Bardzo mocno wierzymy, że góry są dla wszystkich, a każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć jak słońce wstaje nad szczytami i uronić łzę na ten widok. Powinien móc. Zdrowym dzieciom pomogą rodzice, innym kiedyś te góry po prostą się "przytrafią" - góry zostaną z nimi: lecząc, kojąc i karmiąc. A co z chorymi dziećmi i ich rodzinami, które każdego dnia wchodzą na własne góry? Wspinają się dzień po dniu, walcząc o zdrowie, bezpieczeństwo, rozwój i zapewnienie przyszłości. Te dzieci też mają marzenia i bardzo nam zależy na tym, żeby pomóc je spełnić. Czy dzieciom możemy odbierać szansę na dotknięcie natury własnym sercem? Oczywiście, że NIE.Asia Czarkowska - nasza przygoda z Natalią zaczęła się w malowniczych Bieszczadach, gdzie razem odkrywałyśmy tajemnice ich urokliwych szczytów. Jesienią 2021 roku zdobyłyśmy najwyższy szczyt Bieszczad po ukraińskiej stronie - Pikuj. W 2023 roku nasze kroki zaprowadziły nas na odległą Grenlandię, gdzie podjęłyśmy wyzwanie Arctic Circle Trail - ponad 220 kilometrów przy 4000 metrach przewyższenia. Z dwudziestokilogramowymi plecakami na plecach i absolutną samowystarczalnością, przekraczałyśmy rwące rzeki i bagna, stawiając czoła komarom i mokrym stopom. Asia na co dzień spełnia marzenia innych ludzi, aby w wolnym czasie realizować się w szalonych pomysłach Natalii. Większość spotkań zaczyna od słów: „przepraszam za spóźnienie...” - czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Ciekawa świata i nowych doświadczeń. Mistrzyni unikania WF-u w szkole, uwielbia udowadniać, że wszystko jest możliwe, to kwestia dobrego nastawienia i przygotowania. Zafascynowana żeglarstwem od najmłodszych lat, rozpoczęła swoją przygodę w wieku 8 lat wraz z drużyną harcerską. Dzięki temu szybko odkryła urok Krainy Wielkich Jezior. Z upływem czasu miała okazję sprawdzić się w trudniejszych akwenach. Bez problemu zwyciężyła chorobę morską na Bałtyku, złapała słońce na Morzu Śródziemnym i zagłębiała się w uroki greckich wysp. Sprawdzała wysokość fal na Oceanie Atlantyckim i marzy, aby tam wrócić.


Paulina Chodakowska – ostatnie ogniwo układanki, zadba o teleportację dziewczyn do kolejnych punktów górskiego wyzwania, nucąc im przy tym kołysanki. Będzie relacjonować postępy naszego zespołu, kiedy Natalia i Asia będą w drodze na kolejny i kolejny szczyt. Na co dzień radca prawny, relaksuje się patrząc na globus i szukając kolejnych inspiracji podróżniczych. Zarzuciła plecak i pojechała sama w poszukiwanie pereł uzbeckiego Jedwabnego Szlaku, uwielbia spać w hostelach, a mimo to jest zakochana w punktualności. Niepoprawna żartownisia, lubi czarną kawę i zmienianie świata na lepsze!


Patronat medialny nad wydarzeniem objął już Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, magazyn Ultra Woman oraz Katalog Marzeń (w ramach projektu: Marzyciele Pomagają). Jednak każdy może nas wesprzeć – udostępnij informację o zbiórce, podziel się wśród znajomych informacją o pozytywnie zakręconych dziewczynach, wspieraj nas dobrym słowem. Dla każdego znajdzie się zadanie, każda pomoc jest mile widziana.


Gorąco prosimy o dokonywanie wpłat na naszą zrzutkę i obiecujemy, że każda złotówka będzie nas zagrzewać do walki! Super, jeśli będziesz dokonywać sukcesywnych wpłat, które będą wyrazem uznania za każdy ze zdobytych przez Natalię i Asię szczytów (1 szczyt -> 1 zasilenie zrzutki). Jeśli wygodniej będzie Ci zasilić zrzutkę jednorazową wpłatą – też doceniamy wsparcie inicjatywy. A może wolisz nas dopingować za każdy dzień trudów wyzwania? Zaskocz nas formą, wspomóż wyzwanie :)


Bądźmy w tym razem - jako zespół!PODSUMOWANIE: Pierwszy Festiwal Gór w Warszawie - STACJA BIESZCZADY

jfOg62rYVAJvhxG8.jpg

Całkowity zysk z wydarzenia przekazujemy na wyjazd dzieci z niepełnosprawnością w góry, współpracując przy tym projekcie z Fundacją Ładne Historie.


Za nami pierwsza edycja festiwalu. Sukcesem miała być frekwencja w liczbie 100 uczestników! Było Was ponad 150 osób, ludzi którzy nas wzruszali, wspierali i nieśli z nami w świat energię tego wydarzenia! Dziękujemy! Ta wspólna podróż przez bieszczadzkie połoniny przyniosła dzieciom, uwaga:


15 213, 43 PLN**część tej kwoty trafiła do puszek fundacji, które dzięki Wam wypełniły się kwotą 3626, 34 PLN w dniu wydarzenia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 8

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
"MOTOCYKLOWA PODRÓŻ PRZEZ GÓRY SYBERYJSKIEGO I MONGOLSKIEGO AŁTAJU "
Baśka i Kowal, kiedyś pani z banku i fotoreporter — teraz para która na motocyklach zwiedza świat.Od 2010 roku regularnie podróżujemy na motocyklach p...
19 zł

Kupione 2 z 20

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Klaudia Bogusz - W drodze po Koronę Ziemi. Sukcesy i lekcje
Wybierając tę nagrodę stajesz się uczestnikiem prelekcji Klaudii Bogusz, której tematem przewodnim jest:" W drodze po Koronę Ziemi. Sukcesy i lekcje"U...
19 zł

Kupione 3 z 20

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Kasia Augustyn - Konno przez Kirgistan
Wybierając tę nagrodę stajesz się uczestnikiem prelekcji Kasi Augustyn, której tematem przewodnim jest:"Konno przez Kirgistan"UWAGA! Nagroda upoważnia...
19 zł
Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Zbigniew Szwoch -"Góry lodowe oraz te, wyrastające wprost z wody. "
Wybierając tę nagrodę stajesz się uczestnikiem prelekcji Zbigniewa Szwocha, której tematem przewodnim jest:"Góry lodowe oraz te, wyrastające wprost z ...
19 zł

Kupione 1 z 20

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery
Rodzice Zuchów WGZ Wilcza Dolina
Bilet na festiwal dla rodziców występującego zucha, bilet jest dla jednej osoby + dowolna ilość dzieci, prosimy jednak podać w uwagach imiona i nazwis...
49 zł

Kupione 14 z 50

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Organizacja imprez
Strażnik Połonin - Wejście na Festiwal na cały dzień
Wstęp na festiwal:- koncerty- projekcja filmu "Śniła mi się Połonina"- możliwość udziałY we wszystkich prelekcjach
99 zł

Kupione 39 z 80

Zakończona
Bilety, usługi, vouchery
Górski Cherubinek
Wstęp na festiwal:- koncerty- projekcja filmu "Śniła mi się Połonina"- udział w wybranych prelekcjachEXTRASY DLA GÓRSKIEGO CHERUBINKA:Miejsce w 2 rzęd...
999 zł
Zakończona
Bilety, usługi, vouchery • Organizacja imprez
Bieszczadzki Anioł
Wstęp na festiwal:- koncerty- projekcja filmu "Śniła mi się Połonina"- udział w wybranych prelekcjachEXTRASTY DLA BIESZCZADZKIEGO ANIOŁA:Miejsce w 1 r...
1999 zł
Zakończona

Wpłaty 250

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków