id: nnt8vc

Zakup pralki i suszarki do ubrań specjalnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie

Zakup pralki i suszarki do ubrań specjalnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie

Nasi użytkownicy założyli 978 867 zrzutek i zebrali 998 913 639 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zrzutki jest pozyskanie środków finansowych na zakup zestawu składającego się z pralki i suszarki półprzemysłowej do prania ubrań specjalnych używanych podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez strażaków z OSP Kołczewo.


Obecnie, OSP Kołczewo nie dysponuje urządzeniem piorącym, mogącym z powodzeniem usuwać zabrudzenia z ubrań specjalnych, powstające podczas pożarów i innych akcji. Zdarzenia w jakich bierzemy udział, często powodują że na ubraniach specjalnych osadzają się szkodliwe produkty spalania, a także inne substancje chemiczne nieznanego pochodzenia. Do tej pory, ubrania specjalne strażacy prali w prywatnych pralkach, które nie nadają się do usuwania zabrudzeń tego typu. Budowa pralki, w tym pojemność, tryby prania, środki piorące, które sprawdzają się w warunkach domowych, uniemożliwiają skuteczne pranie ubrania specjalnego składającego się z wielu warstw materiałów niepalnych, wodoodpornych, barier termicznych itd. Niewielkie rozmiary bębna powodują, że konieczne jest pranie poszczególnych części ubrania oddzielnie, a brak dedykowanych środków chemicznych, konieczność wykonywania kilku cyklów prania w celu usunięcia zabrudzeń. Powoduje to, że strażak w chwili prania ubrania jest wyłączony z brania udziału w akcjach ratowniczych przez 2-3 dni ze względu na brak ubrania specjalnego. Dodatkowo w domowej pralce, z której korzystają nasze rodziny osadzają się szkodliwe substancje chemiczne, które następnie wnikają w ubrania reszty domowników.


Ze względu na bezpieczeństwo i higienę naszej pracy, a przede wszystkim dbając o zdrowie swoje i swoich bliskich postanowiliśmy założyć zrzutkę na zakup zestawu piorącego, przeznaczonego do prania i usuwania zabrudzeń z ubrań specjalnych.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 61

JZ
Jacek Zielinski
50 zł
AN
Ania
20 zł
TC
Irena Czyrko
500 zł
DD
Dorota
20 zł
DS
Damian Szcześniak
100 zł
TZ
Tedi z Sierosławia
50 zł
P(
Paulinka.. (Tychowo)
ukryta
AK
Aneta Kucharska
ukryta
MO
Monika
10 zł
SS
Szawgierix z rancza
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków