id: rhnn37

Nowy start 17-letniej Oli po pożarze kamienicy

Nowy start 17-letniej Oli po pożarze kamienicy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
8 338 zł 
z 20 000 zł
41%
75 dni do końca
72 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Poznajcie Olę.


Ola mieszka w podwarszawskim Pruszkowie. Do tej pory prowadziła życie zwykłej nastolatki.


Do tej pory, bo w nocy z 18 na 19 czerwca pożar doszczętnie strawił jej mieszkanie. Do zapłonu doszło w najwyższej kondygnacji kamienicy przy ul. Komorowskiej 9. Ogień szybko zajął całe poddasze i drugie piętro. Drewniany szkielet wiekowej budowli został naruszony na tyle mocno, że górne kondygnacje zapadły się pod własnym ciężarem niszcząc również lokale na niższych piętrach.


Akcja ratownicza trwała do późnych godzin nocnych. Na miejsce przyjechało kilka zastępów Straży Pożarnej. Pojawili się także przedstawiciele mediów ogólnokrajowych.


Tej nocy życie straciły dwie osoby - mieszkańcy najwyższych pięter kamienicy. Najwięcej szczęścia mieli mieszkańcy lokali na parterze. Przy eskorcie i asekuracji strażaków z pobliskiego Brwinowa zyskali oni około godziny na wyniesienie najcenniejszych i najbardziej potrzebnych rzeczy ze swoich mieszkań.


Lokatorzy zajmujący mieszkania na pierwszym piętrze - w tym Ola - zachowali życia. Stracili cały jednak dobytek.


Tylko zbieg okoliczności zadecydował o tym, że zarówno Ola, jak i jej mama i babcia przebywały właśnie poza domem, a strop zarwał się pod ich nieobecność.


Ola została z tym, co miała na sobie.


Ważne informacje na temat zrzutki


👉 Ola wraz z mamą mieszkają obecnie u znajomych, którzy udzielili im schronienia.


👉 Władze Pruszkowa zapewnią Oli i jej rodzinie komunalny lokal zastępczy. Obecnie trwają w nim prace remontowe. Gdy się zakończą, Ola wejdzie do pustego, niewyposażonego mieszkania.


👉 Celem zrzutki jest zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych Oli, w tym przede wszystkim zakup najbardziej podstawowych mebli oraz sprzętu AGD do lokalu zastępczego.


👉 Z racji na złożoną sytuację rodzinną Oli (oraz fakt, że Ola jest niepełnoletnia), wziąłem na siebie organizację i odpowiedzialność za przeprowadzenie zrzutki. Nazywam się Konstanty Chodkowski, jestem lokalnym dziennikarzem i redaktorem naczelnym pruszkowskiego portalu informacyjnego zpruszkowa.pl Wszelkie niezbędne dane na mój temat są dostępne publicznie na stronie głównej portalu w stopce.


👉 Oczywiście 100% kwoty osiągniętej w zrzutce zostanie przekazane na jej cel.


👉 Do tej pory, na koszt redakcji, zapewniliśmy Oli i jej rodzinie "wyprawki" obejmujące produkty pierwszej potrzeby, w tym przede wszystkim ubrania. Koszt wyposażenia nowego lokalu w najbardziej podstawowy sprzęt przekracza nasze możliwości finansowe, stąd decyzja o założeniu zrzutki.


👉 Na wszelkie pytania lub wątpliwości związane ze zrzutką odpowiadam pod adresem e-mail: [email protected] lub pod numerem telefonu: 502231000

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Komorowska 9, 05-800

Pruszków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 72

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Komorowska 9, 05-800

Pruszków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

880 261 zrzutek

i zebrali

810 602 480 zł

A ty na co dziś zbierasz?