36 212 zł 
z 70 000 zł
51%
zakończona 15.11.2020r
436 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności9

 • Kolejny spot, a w nim m.in. Joanna Bartel, Kazimierz Mazur i Piersi wspierają zrzutkę na pomoc humanitarną dla Armenii. 


  Czytaj więcej
 • Robert Makłowicz, Czesław Jakubiec, Sonia Bohosiewicz, ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski, Rafał Rutkowski w spocie zrzutki Stowarzyszenie KoLiber Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej Լեհաստանի Հայ Երիտասարդական Միություն!
  Zebraliśmy już ponad 30 tysięcy złotych! 

  Czytaj więcej
 • "Kobiety i dzieci nie mogły tam już być. Od tych odłamków i bomb nie było jak uciec...". - tak o Górskim Karabachu opowiada kobieta, która uciekła stamtąd z dziećmi...  Czytaj więcej
 • Wypowiedź rodziny, która musiała uciec ze Stepanakertu w Górskim Karabachu z uwagi na działania zbrojne prowadzone w tym rejonie.  Czytaj więcej
 • Zbiórka dla Ormian trwa!


  Pomoc humanitarna dla poszkodowanych w wyniku konfliktu mającego miejsce w Górskim Karabachu była dla nas priorytetem przez ostatnie tygodnie. Razem ze Stowarzyszeniem Młodzieży Ormiańskiej robimy wszystko co w naszej mocy, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy. Pozwolą one na zakup niezbędnych środków – jedzenia oraz leków dla ofiar wojny. Udało nam się zebrać już niemal 30 tysięcy złotych.


  Mało wiadomo o konflikcie – informacje, które do nas docierają są niepełne. Trudno sobie wyobrazić, jak on w rzeczywistości wygląda. Natomiast jednego można być pewnym – w wyniku ofensywy azerskiej giną ormiańskie rodziny z dziećmi. Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Młodzieży Ormiańskiej mają pełniejszy obraz sytuacji i informują o skali konfliktu oraz dotkliwych stratach. Ich rodacy bardzo potrzebują pomocy.


  Porównując naszą rzeczywistość do ich, możemy być wdzięczni za to, co mamy – nie musimy codziennie bać się o życie swoje, własnych dzieci czy bliskich; chować w schronach czy piwnicach; zastanawiać czy będziemy mieć co jeść kolejnego dnia. Najmłodszym nie jest dane korzystać z bezstroski dzieciństwa, zamiast tego odczuwają strach przed spadającymi bombami. Całe rodziny są zmuszone do opuszczania swoich domów. Wierzymy, że nie tak powinno być.


  Z tego względu trudno nam przyglądać się obojętnie na ich cierpienie. Tym bardziej, że mamy wspólną historię z Ormianami z której jasno wynika, że mogliśmy na nich liczyć. Wnieśli oni w polską kulturę wiele wartości w różnych dziedzinach. Wywodzą się spośród nich liczni wybitni politycy, uczeni, artyści i żołnierze – od pól Grunwaldu, przez Warnę, Chocim, Kamieniec Podolski, Lwów, Jazłowiec i Wiedeń – zwycięstwo Jana III Sobieskiego wspomagało pięć tysięcy Ormian. Również podczas obydwu wojen światowych nie brakło ich po polskiej stronie. 


  Całość środków, jakie zbierzemy razem z Młodzieżą Ormiańską, zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych leków i żywności w Armenii. Ta pomoc humanitarna trafi do najbardziej potrzebujących. Państwa wpłaty pomogą uratować życie rannym, nakarmić poszkodowane rodziny. To mały wysiłek dla nas – a wspólnymi siłami możemy zebrać środki, które zmienią życie poszkodowanym i poprawią w jakimś stopniu ich sytuację. Wyniszczający konflikt i to, co teraz doświadczają, to ogromne cierpienie. Nie możemy dopuścić, aby spotkała ich jeszcze większa krzywda. 


  Każda wpłata przybliża nas do coraz większej sumy, co jest równoznaczne z pomocą na większą skalę. Dlatego prosimy – jeśli możesz, zrezygnuj w tym miesiącu z kawy, książki czy innej drobnej przyjemności. Podziel się z tymi, którzy stracili wszystko. Każda złotówka jest na wagę złota.

  Czytaj więcej
 • Dziś ulicami Warszawy przeszedł Marsz solidarności z ofiarami wojny w Armenii. 🇦🇲 🇵🇱

  s9f0a15451736509.jpegn6ba3a6ad949d0ea.jpeg

  c25757f39df9bd8b.jpegcfbfd0fe8d069d39.jpeg

  Czytaj więcej
 • Konflikt między Armenią a Azerbejdżanem zaostrza się, przez co rośnie liczba ofiar!


  Prosimy o każde wsparcie. Każda złotówka pozwoli nam na zakup niezbędnych środków dla ofiar wojny, w tym potrzebnych leków.


  Tymczasem przekazujemy podziękowania od Ormian dla Polaków.  Czytaj więcej
 • Dostaliśmy z Armenii listę najpotrzebniejszych rzeczy. Każda wpłata pozwoli nam zakupić tego więcej.


  Dary rzeczowe z poniższej listy zbiera Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej pod adresem: ul. Nadrzeczna 27, Wólka Kosowska.


  ❗️Lista najpotrzebniejszych rzeczy na tą chwilę:


  - leki przeciwbólowe


  - ciśnieniomierze


  - pampersy dla dorosłych


  - jodynę


  - bandaże


  - artykuły medyczne (bandaże, betadine (jodyna), sól fizjologiczna, kateter, szyna medyczna, kaniule dożylne-wenflony, węże do kroplówki),


  - baterie (AA, AAA) i Power banki,


  - latarki i świece,


  - śpiwory i namioty,


  - podpałki/tabletki paliwowe,


  - generatory/agregaty prądotwrórcze


  - wózki inwalidzkie i laski  Pamiętajcie, dobro powraca!

  Czytaj więcej

 • W czwartek, 1 października odbyła się pod Pałacem Prezydenckim konferencja prasowa dotycząca inicjatywy charytatywnej polskiej i ormiańskiej młodzieży na rzecz ofiar konfliktu na Kaukazie. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie KoLiber oraz Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Stowarzyszenie KoLiber razem ze Stowarzyszeniem Młodzieży Ormiańskiej zbierają środki na pomoc humanitarną dla Armenii!


Na Zakaukaziu znów eksplodował konflikt o Górski Karabach między Azerbejdżanem a Armenią. Trzydzieści lat temu w regionie toczył się najpoważniejszy konflikt zbrojny na terenach powstałych po rozpadzie ZSRR.


Od poprzedniej niedzieli walki rozgorzały na nowo…głównie na terytorium Górskiego Karabachu, ale również na Armenii z uwagi na ataki lotnicze wojsk azersko-tureckie.


Spośród dwóch stron konfliktu to Azerbejdżan jest siłą przeważającą. Jest to kraj bogatszy z silnym wsparciem Turcji, która dostarcza mu nowoczesny sprzęt wojskowy. Dysproporcja między Ormianami a Azerami i Turkami jest przytłaczająca - trzydziestokrotnie mniej ludności, a od samego Azerbejdżanu czterokrotnie mniejszy budżet wojskowy.

vfd3cf6d9c7c6639.jpeg

Na fotografii widać, że pocisk spadł w pobliżu szkoły, do której uczęszczają dzieci.


Trudno przewidzieć przyszłe scenariusze czy odpowiedzieć na pytanie jak długo potrwają walki. Niestety, pewne jest, że wojna pochłonie mnóstwo ofiar, których liczba już teraz wzrasta. Atakowane są osady cywilne w Górskim Karabachu jak i samej Armenii. Istnieją uzasadnione obawy, że konflikt może przekształcić się w otwartą wojnę, bez widoków na łatwe rozwiązanie. Obie strony już teraz informują o ofiarach śmiertelnych - zarówno cywilach, jak i żołnierzach. Pierwszymi ofiarami po stronie ormiańskiej były babcia z pięcioletnią wnuczką…

da5cb2d4978b6ffc.png

Stowarzyszenie KoLiber oraz Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej organizuje akcję charytatywną. Chcemy zorganizować niezbędną pomoc humanitarną dla ofiar wojny, w tym rodzin z dziećmi. Ludność znalazła się w trudnej sytuacji, brakuje tak naprawdę wszystkiego. Giną cywile, którzy z uwagi na swoją sytuację są praktycznie bezbronni. Wiele osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, z tego powodu potrzebna będzie dla nich pomoc.


Akcja ma na celu wsparcie ludności cywilnej poszkodowanej w wyniku walk. Zebrane pieniądze przekażemy organizacji zajmującej rozdzielaniem pomocy humanitarnej na terenie Armenii.

z40100d160547c7c.png 

O nas:

Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej - ogólnopolskie stowarzyszenie zajmujące się w głównej mierze zrzeszaniem młodzieży ormiańskiej oraz jej integracją z Polakami, przeciwdziałanie ich wykluczeniu i wyrównywaniu szans pomiędzy młodzieżą ormiańską i młodzieżą polską. Stowarzyszenie podejmuje także działania mające na celu promocję historii i kultury ormiańskiej w Polsce, wymianę doświadczeń oraz współpracę na rzecz wspólnego dobra oraz rozwoju społecznego i ekonomicznego Polski.


Stowarzyszenie KoLiber – ogólnopolskie stowarzyszenie skupiające głównie studentów i przedsiębiorców. KoLiber stawia sobie za cel: wspieranie ochrony własności, rządów prawa, wolności gospodarczej, odpowiedzialności za własny los oraz silnego i bezpiecznego państwa.


Rozdzielaniem pomocy na terenie Armenii zajmie się organizacja Centrum Promocji Inicjatyw Młodzieżowych, z siedzibą w Erywaniu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 436

ZP
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
1 000 zł
CK
Cezary Kaźmierczak
1 000 zł
DK
Dariusz Komuda
1 000 zł
TM
tomasz malodobry
1 000 zł
AT
AMAZASP TADEWOSJAN
1 000 zł
JG
653 zł
GJ
Grzegorz J
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

854 270 zrzutek

i zebrali

741 701 912 zł

A ty na co dziś zbierasz?