id: np49wx

Pomoc humanitarna dla Armenii

Pomoc humanitarna dla Armenii

Nasi użytkownicy założyli 1 014 010 zrzutek i zebrali 1 060 150 341 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności9

 • Kolejny spot, a w nim m.in. Joanna Bartel, Kazimierz Mazur i Piersi wspierają zrzutkę na pomoc humanitarną dla Armenii. 


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Stowarzyszenie KoLiber razem ze Stowarzyszeniem Młodzieży Ormiańskiej zbierają środki na pomoc humanitarną dla Armenii!


Na Zakaukaziu znów eksplodował konflikt o Górski Karabach między Azerbejdżanem a Armenią. Trzydzieści lat temu w regionie toczył się najpoważniejszy konflikt zbrojny na terenach powstałych po rozpadzie ZSRR.


Od poprzedniej niedzieli walki rozgorzały na nowo…głównie na terytorium Górskiego Karabachu, ale również na Armenii z uwagi na ataki lotnicze wojsk azersko-tureckie.


Spośród dwóch stron konfliktu to Azerbejdżan jest siłą przeważającą. Jest to kraj bogatszy z silnym wsparciem Turcji, która dostarcza mu nowoczesny sprzęt wojskowy. Dysproporcja między Ormianami a Azerami i Turkami jest przytłaczająca - trzydziestokrotnie mniej ludności, a od samego Azerbejdżanu czterokrotnie mniejszy budżet wojskowy.

vfd3cf6d9c7c6639.jpeg

Na fotografii widać, że pocisk spadł w pobliżu szkoły, do której uczęszczają dzieci.


Trudno przewidzieć przyszłe scenariusze czy odpowiedzieć na pytanie jak długo potrwają walki. Niestety, pewne jest, że wojna pochłonie mnóstwo ofiar, których liczba już teraz wzrasta. Atakowane są osady cywilne w Górskim Karabachu jak i samej Armenii. Istnieją uzasadnione obawy, że konflikt może przekształcić się w otwartą wojnę, bez widoków na łatwe rozwiązanie. Obie strony już teraz informują o ofiarach śmiertelnych - zarówno cywilach, jak i żołnierzach. Pierwszymi ofiarami po stronie ormiańskiej były babcia z pięcioletnią wnuczką…

da5cb2d4978b6ffc.png

Stowarzyszenie KoLiber oraz Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej organizuje akcję charytatywną. Chcemy zorganizować niezbędną pomoc humanitarną dla ofiar wojny, w tym rodzin z dziećmi. Ludność znalazła się w trudnej sytuacji, brakuje tak naprawdę wszystkiego. Giną cywile, którzy z uwagi na swoją sytuację są praktycznie bezbronni. Wiele osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, z tego powodu potrzebna będzie dla nich pomoc.


Akcja ma na celu wsparcie ludności cywilnej poszkodowanej w wyniku walk. Zebrane pieniądze przekażemy organizacji zajmującej rozdzielaniem pomocy humanitarnej na terenie Armenii.

z40100d160547c7c.png 

O nas:

Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej - ogólnopolskie stowarzyszenie zajmujące się w głównej mierze zrzeszaniem młodzieży ormiańskiej oraz jej integracją z Polakami, przeciwdziałanie ich wykluczeniu i wyrównywaniu szans pomiędzy młodzieżą ormiańską i młodzieżą polską. Stowarzyszenie podejmuje także działania mające na celu promocję historii i kultury ormiańskiej w Polsce, wymianę doświadczeń oraz współpracę na rzecz wspólnego dobra oraz rozwoju społecznego i ekonomicznego Polski.


Stowarzyszenie KoLiber – ogólnopolskie stowarzyszenie skupiające głównie studentów i przedsiębiorców. KoLiber stawia sobie za cel: wspieranie ochrony własności, rządów prawa, wolności gospodarczej, odpowiedzialności za własny los oraz silnego i bezpiecznego państwa.


Rozdzielaniem pomocy na terenie Armenii zajmie się organizacja Centrum Promocji Inicjatyw Młodzieżowych, z siedzibą w Erywaniu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 437

TM
tomasz malodobry
1 000 zł
ZP
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
1 000 zł
CK
Cezary Kaźmierczak
1 000 zł
DK
Dariusz Komuda
1 000 zł
AT
AMAZASP TADEWOSJAN
1 000 zł
JG
Jakub Grudziąż
653 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
GJ
Grzegorz J
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków