7 600 zł z 10 000 zł

76%

7 600 zł

z 10 000 zł

zakończona

31.07.2019r

122

wspierających
76%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Marsz z Helu na Rysy. Zbiórka na rzecz organizacji pomagających osobom w spektrum autyzmu.

Cześć!

Mam na imię Wojciech i w czerwcu tego roku zamierzam przejść Polskę :) a dokładniej - pokonać trasę z Helu na Rysy. Tę wiadomość ogłosiłem 2 kwietnia. Dlaczego akurat wtedy? Obchodzony jest wtedy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Świadomość to słowo klucz, ponieważ chciałbym ją powiększyć podczas mojego spaceru. W jego trakcie zdecydowałem się zebrać pieniądze na rzecz dwóch fundacji pomagających osobom z zespołem Aspergera oraz autystycznym.

W ciągu kilku najbliższych tygodni będę dzielił się szczegółami akcji na fanpage'u I Just Walk. Zapraszam również na profil na Instagramie (TUTAJ), gdzie można liczyć na bardziej szczegółowe relacje. Będę też ogromnie wdzięczny za każde udostępnienie, każdy komentarz lub każdą radę z Waszej strony. W trakcie pokonywania trasy, poza organizacją zbiórki, możecie liczyć na fotki z wielu ciekawych i pięknych miejsc w naszym kraju. Trzymajcie kciuki :)

Na co zbierane są pieniądze?

Fundacja ALE KLASA

Fundacja ALEKlasa wspiera edukację i rozwój dzieci z Zespołem Aspergera. Powstała z myślą o nich oraz o ich rodzinach. Jak sami mówią - chcą dostrzegać to, czego nie widzą inni, rozbudzać w dzieciach ich pasje i talenty, oraz odkrywać ich ukryte moce.

Organizują liczne warsztaty i konferencje na temat ZA. Co jednak najistotniejsze, starają się również poświęcać dużo energii na edukowanie nauczycieli i rówieśników w szkołach, prowadząc warsztaty dla kadry, wszystkich rodziców i dzieci.

Więcej informacji: Fundacja ALEKlasa - wspieramy edukację i rozwój dzieci z Zespołem Aspergera

Klubokawiarnia ŻYCIE JEST FAJNE

Klubokawiarnia "Życie Jest Fajne" powstała w 2016 roku z inicjatywy fundacji Ergo Sum. Dziś zatrudnia ponad 25 osób z autyzmem, które tworzą to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Można tam wypić kawę oraz spróbować wypieków ich własnej roboty. Klubokawiarnia oferuje również organizację wydarzeń oraz obsługę cateringową małych i dużych imprez okolicznościowych.

Lokal boryka się jednak z problemami finansowymi - inwestycja była realizowana wyłącznie ze środków własnych, kredytów i darowizn, bez dotacji z budżetów samorządowych ani państwowych. Aby ta inicjatywa mogła trwać, potrzebne jest wsparcie!

Zachęcam do obejrzenia krótkiego wideo oraz odwiedzenia strony Klubokawiarnia Życie jest fajne - miejsce pracy dorosłych autystów, gdzie można znaleźć więcej informacji.

Wpłacający122

D
Dorota
25 zł
M
Monika
25 zł
F
Francis Castiglione
50 zł
T
Tomasz Klimek
145 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
G
Gut
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KK
Kasia Kowalska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

394 157 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?