id: npsakj

Zrzutka na noktowizor i stację zasilania dla wojsk specjalnych Ukrainy

Zrzutka na noktowizor i stację zasilania dla wojsk specjalnych Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 939 606 zrzutek i zebrali 932 163 662 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Noktowizor i antena do drona już na froncie! Od noktowizora cała zbiórka się zaczęła, a trzeba było na niego najdłużej czekać. Ważne, że się udało! Oczywiście dzięki Wam i Waszym wpłatom.

  Do zamknięcia tematu zostały jeszcze buty, które są już w Polsce, a teraz muszą dotrzeć na front. Damy radę :)

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Oleh mieszka od kilku lat w Polsce ma tutaj żonę i dwuletnią córeczkę. Gdy 24 lutego wybuchła wojna w Ukrainie w 48 h zostawił tych, których kocha w Polsce i pojechał walczyć.


Ponieważ we wrześniu był na kilka dni w Polsce zrobiłem szybką zrzutkę wśród znajomych. Efekt? W kilka dni wpłacone 10.500 zł, za co kupiłem 20 staz taktycznych (opasek uciskowych dla rannych, ratujących życie w pierwszych sekundach po zranieniu) i 86 kompletów bielizny termicznej. Tempo zbiórki i wysokość wpłat była szokująca, wszystko rozegrało się praktycznie w 3 doby. Oleh zawiózł wszystko pancerniakom z okolic Chersonia. 


Ale teraz będzie ostrzej! Oleh jest snajperem w wojskach specjalnych. Powiedział, że przydałby im się noktowizor. Używa go nawigator - żołnierz, który prowadzi nocą całą grupę, resztą podąża za nim. Dlatego zapraszam do udziału w zbiórce na monokular noktowizyjny AGM Global Vision PVS-14 - generacja 2. Koszt: 17.100 zł. Drogo? To nie są zabawki z hipermarketu, ale prawdziwy profesjonalny sprzęt wojskowy używany przez armie, droższe wersje tego urządzenia kosztują nawet 40.000-50.000 zł. Za zebrane pieniądze zobowiązuje się kupić monokular i przekazać Olehowi na front.


Za tą akcją nie stoi żadna fundacja ani stowarzyszenie, tylko ja - Krzysiek Piątek, a w całej logistyce wspiera mnie Jarek Budek, który bardzo pomógł mi podczas poprzedniej akcji. Jeżeli znacie mnie na tyle, żeby mi zaufać - zapraszam do wpłacania.


Uwaga: jeżeli zebrana kwota będzie większa, na pewno kupimy coś dobrego. Oleh wspomniał, że przydałaby się stacja zasilania na panele słoneczne - koszt to ponad 10.000 zł za komplet. Jak wiecie ponad 40% ukraińskiej infrastruktury energetycznej jest obecnie zniszczone, więc kwestia zaopatrzenia w prąd jest bardzo ważna.


Wiem, że inflacja szaleje, nasze oszczędności topnieją, ceny wielu podstawowych dóbr bardzo wzrosły. Ale inwestycja w ukraińską armię gwarantuje najlepszy zwrot. Każda wydana złotówka, walczy przeciwko rublowi, przeciwko krajowi, którego rozwój intelektualny zatrzymał się gdzieś w okolicach XVI wieku i jedyne co przynosi sąsiadom to przemoc, gwałt i ludobójstwo. I właśnie dlatego uważam, że warto wpłacić. Żeby wspierać takich chłopaków jak Oleh, którzy zjechali z całej Europy (głównie z Polski), żeby bronić swojej ojczyzny. Po raz pierwszy w historii, to nie my musimy się bronić, ale możemy wesprzeć tych, którzy walczą w słusznej sprawie.


A wiecie co jest kluczowe? Oleh powiedział, że najważniejsze jest dla nich kiedy dostają jakieś wsparcie, że wiedzą, że nie są sami. Że kogoś w świecie obchodzi to co robią i za co walczą. I właśnie dlatego powinniśmy ich wspierać.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 87

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AA
Anna Araucz
100 zł
AP
Alicja Piotrowska
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BK
Bozena Kołakowska
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Marta Stańska
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków