id: npshxp

Cegiełka na nowy wóz dla OSP Złotnik

Cegiełka na nowy wóz dla OSP Złotnik

Nasi użytkownicy założyli 913 452 zrzutki i zebrali 876 616 315 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W Lubomyślu pod Żarami podczas pożaru spalił się wóz strażaków z OSP Złotnik. Pomóżmy im, by mogli pomagać nam!

Pożar ścierniska

W Lubomyślu pod Żarami spłonął wóz strażacki należący do OSP Złotnik. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Wszystko potęgowały silne porywy wiatru. Łącznie ogień zajął powierzchnię około 30 hektarów.

Wóz mieli od niedawna

W trakcie działań gaśniczych całkowicie spłonął samochód gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku. Pojazd nadaje się już tylko do kasacji. Ochotnicy otrzymali auto pod koniec 2017 roku.

Pomóżmy, by mogli pomagać!

Chcemy pomóc w zebraniu chociaż części środków, gdyż zniszczony wóz był wart blisko 1 milion złotych... Dorzućmy się i pomóżmy im, by mogli pomagać nam!

Aby uciąć wszelkie niewybredne komentarze internetowego grona domorosłych "ekspertów" na temat tego, kto jest winny, cytujemy TVN24: "

Do zapalenia się wozu strażackiego doszło podczas próby ograniczenia rozprzestrzeniania pożaru. – Ściana ognia nagle zmieniła swój kierunek. Wcześniej pojazd znajdował się w bezpiecznej odległości od pożaru - opowiada Grzegorz Lisik. - Kierowca zaczął wycofywać wóz strażacki, ale po około 20 metrach zgasł mu silnik."

Zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji NewsLubuski.pl oraz Waldemara Szańkowskiego.

Czytaj więcej na: www.newslubuski.pl/interwencje/item/6975-kolejny-pozar-scierniska-w-lubomyslu-pod-zarami-splonal-woz-strazacki

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 241

preloader

Komentarze 13

 
2500 znaków