id: nrn554

Odzyskani przez spotkanie - stwórz z nami darmową poradnię psychologiczną dla młodych

Odzyskani przez spotkanie - stwórz z nami darmową poradnię psychologiczną dla młodych

Nasi użytkownicy założyli 1 145 412 zrzutek i zebrali 1 192 162 769 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • 23 - to aż tylu młodych ludzi otrzymało już od nas pomoc w kryzysach psychicznych! Niektórzy potrzebowali jednorazowego wsparcia, innym wystarczyło kilka spotkań, a niektórzy są z nami do dzisiaj uczestniczac w regularnej terapi. To dla nas wielka radość widzieć ich coraz bardziej radosne twarze po wyjściu z gabinetu! Cieszymy się, że wielu młodych uczestniczy też w naszych warsztatach uzupełniających terapię: arteterapii, grupach rozwoju osobistego, zajęciach z przedsiębiorczości i śpiewu. To wielka radość widzieć jak zdrowieją i rozwijają skrzydła! Obecnie w kolce do naszej poradni czeka 7 osób. Każda Twoja wpłata przyczynia się do skrótcenia czasu oczekiwania, bo pozwala nam wykupić kolejne godziny pracy naszych wspaniałych psychologów! Dziękujemy, że jesteście z nami! Dziękujemy, że jesteście z młodymi!

  Zachęcamy do obejrzenia filmu z udziałem Asi - naszej prezes, która mówi o naszej pracy na portalu dominikanie.pl: https://www.youtube.com/watch?v=lOIIqSV3Jq0&t=3093s&ab_channel=Dominikanie.pl


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pandemia, nauka zdalna, przemoc w mediach społecznościowych, poczucie samotności, lęk. Z tym wszystkim mierzą się obecnie młodzi ludzie, którzy powinni spędzać młodość w atmosferze beztroski wśród swoich rówieśników. Wielu z nich wpada w depresję, nałogi, a ich poczucie własnej wartości dalekie jest od zdrowej samoakceptacji. 

nd18d1f67a832772.png

Jako Fundacja Odzyskani (KRS: 0000779694) wierzymy, że odpowiedzią na te wyzwanie jest SPOTKANIE, w którym dajemy młodym przestrzeń i słuchamy uważnie tego, z czym się mierzą. Dlatego w marcu 2021 r. otworzyliśmy w Poznaniu Spotykalnię - darmową poradnię psychologiczną dla młodych w wieku 14-24 r.ż.. Mieści się ona w Łączniku - przestrzeni rozwoju dla młodych.


x6a4400f6976b29f.png

Nie jest to jednak “zwyczajna” poradnia psychologiczna. Co nas wyróżnia?

 • ciepła, pełna zrozumienia i akceptacji atmosfera,
 • atrakcyjna oferta warsztatów (dziennikarskie, muzyczne, liderskie, plastyczne, komiksowe itd.) oraz zajęć dodatkowych (gra w planszówki, movie nights) podczas których młodzi mogą integrować się z rówieśnikami (w ramach obostrzeń epidemicznych),
 • wspaniała kadra psychologów pracujących na bazie wartości chrześcijańskich,
 • dobra kawa oraz zielone fotele :)


Zdajemy sobie sprawę, że koszty terapii w prywatnym gabinecie są często zbyt wysokie, a pomoc państwowa niewystarczająca. Z analizy przeprowadzonej w 2019 r. przez Rzecznika Praw Obywatelskich dowiemy się, że „ czas oczekiwania na planową wizytę dziecka u psychiatry lub psychologa wynosi kilka miesięcy”. Długie czekanie na wizytę jest po prostu niebezpieczne. Tak samo jak w przypadku chorób fizycznych – im szybciej człowiek podejmie walkę z problemem tym lepiej! 


Chcemy pomóc jak najwięcej ilości młodych ludzi, ale już po 2 tygodniach działalności zebraliśmy komplet pacjentów. Obecnie przyjmujemy 7 osób i jest to niestety maksimum naszych możliwości. DZIĘKI TOBIE BĘDZIEMY MOGLI POMÓC kilkunastu kolejnym! Nie chcemy nikomu odmówić pomocy!
W tym momencie zatrudniamy 2 wspaniałych psychologów-terapeutów, którzy prowadzą w sumie 3 godziny terapii tygodniowo. Opłacamy je ze środków Fundacji. Chcemy, aby tych godzin było co najmniej co najmniej 12! Dzięki Twojemu wsparciu, pomożemy już nie 7, ale może nawet 24 osobom!


Koszt jednej godziny terapii to 129 zł (uwzględniając podatki i ubezpieczenia), a kwota 82 044 zł pozwoli nam na zapewnienie 12 godzin terapii tygodniowo przez cały rok!


Jeżeli zbierzemy więcej środków, zatrudnimy kolejnych psychoterapeutów! To właśnie dzięki Tobie młodzi mogą odzyskać radość życia! 


Znasz kogoś kto potrzebuje pomocy? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

Spotykalnia działa w każdy wtorek w godz. 15.00-19.00 w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: [email protected].

v7c09d2006bee176.pngWięcej o nas:

Łącznik to przestrzeń rozwoju talentów, budowania relacji oraz profesjonalnego poradnictwa psychologiczno-zawodowego dla młodych. Tworzymy tę przestrzeń jako 3 organizacje: Fundacja Odzyskani, Young Life Poznań oraz socioMovens Poznań. Nasza siedziba mieści się w centrum Poznania przy ul. Łąkowej 4b/7.


Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasze strony:

https://odzyskani.pl/

https://www.facebook.com/lacznikdlamlodych

https://www.facebook.com/odzyskanifundacja 

https://www.facebook.com/YoungLifePoznan 

https://www.facebook.com/socioMlodzi


Możesz wesprzeć nas również poprzez regularne wpłaty na nasze konto bankowe:

Fundacja Odzyskani

os. Zamoyskiego 6/7

62-020 Zalasewo


90 1140 2004 0000 3302 7872 1403

Tytułem: Darowizna na cele statutowe


Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia z naszych wydarzeń:


Warsztaty komiksowe z Pawłem Piechnikiem

x68080e0688ca025.jpeg

Festiwal Pasji i Talentów SPRING

p28291d67475bac6.jpeg

n2f8bd69c72d2176.jpeg

Fot. Zuzanna Szczerbińska


w861621f9c071b69.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 506

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków