id: nsj53g

KS Nasza Dyskobolia - wspieramy nasz klub w rundzie wiosennej!

KS Nasza Dyskobolia - wspieramy nasz klub w rundzie wiosennej!

Opis zrzutki

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Klub z wyjątkową nazwą, klub z wyjątkową tradycją.

Początek.

Rok 1922. W jednej z kamienic w centrum Grodziska Wielkopolskiego, grupa gimnazjalistów spotyka się, aby założyć klub sportowy, w szczególności piłkarski. Przyjmują piękną i unikatową w skali kraju nazwę – Dyskobolia – nawiązując do greckiego lekkoatlety rzucającego dyskiem. Jednym z założycieli klubu był porucznik rezerwy Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej, Zdzisław Kozłowski. Tę piękna historię zna każdy kibic Dyskobolii. I choć od owego spotkania ojców założycieli minęło już bez mała sto lat, tradycja oraz pasja przetrwały po dziś dzień!

Wygrana na loterii – czasy największych sukcesów klubu.

Dlaczego „wygrana na loterii” ? ponieważ w 1993 roku zaczął się przełom, który doprowadził klub i miasto do niewyobrażalnych sukcesów, biorąc po uwagę potencjał piętnastotysięcznego miasteczka. Lokalny przedsiębiorca, wraz z rozwojem firmy, która stała się europejskim potentatem w swojej branży, zaangażował się również w sponsoring Dyskobolii. Stając się właścicielem klubu, zbudował drużynę, która na blisko 10 lat zagościła w Ekstraklasie, zdobywając dwutonie wicemistrzostwo Polski, również dwukrotnie Puchar Polski oraz kilkukrotnie uczestnicząc w rozgrywkach Europejskich, eliminując m.in. Herthe Berlin i Manchester City.

Powrót do korzeni - teraźniejszość.

Piłka nożna na najwyższym poziomie w Grodzisku to już historia. Sponsor, który gwarantował sukcesy i nie wymagał od kibiców zaangażowania innego niż po prostu pójście na mecz, odszedł bezpowrotnie. Po latach niebywale „tłustych”, jako klub i kibice, cofamy się do pierwszej części tego tekstu. Obecnie, to my, kibice jesteśmy tymi gimnazjalistami, pasjonatami, którzy wzięli ciężar tworzenia klubu na swoje barki. Jak zapewne wiecie, powołaliśmy do życia stowarzyszenie KS NASZA Dyskobolia, które jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji sportowych spod znaku Dyskobola i zgłosiliśmy nasz klub do B Klasy. Dzięki tytanicznej pracy zarządu oraz pomocy życzliwych nam osób, udało nam się doprowadzić Dyskobolię na sam szczyt ligowej tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek B klasy!

Nie stało się to jednak lekko, łatwo i przyjemnie. Pomimo ogromu pracy jaki każda z zaangażowanych osób wniosła do klubu i faktu, iż dopiero uczymy się futbolu od tej drugiej strony (czyt.'zza biurka'), nadal borykamy się z różnymi problemami.

Większość z nich da się rozwiązać szybko i łatwo za pomocą pieniędzy, na nadmiar których, póki co nie narzekamy. I stąd właśnie pomysł na założenie zrzutki. Wielu z Was, oddanych fanów, którzy byli z Dyskobolią na dobre i na złe, rozpierzchło się po świecie lub weszło w dorosłe życie, które nie pozwala Wam na poświęcenie czasu i energii na codzienna działalność na rzecz Dyskobolii.

A jednak w bezpośrednich rozmowach czy korespondencji z Wami, non stop przewija się temat Waszej troski o los klubu oraz chęci pomocy. Tutaj stwarzamy Wam taka możliwość! Każdy z Was, poprzez dobrowolną wpłatę, może zaspokoić swoja chęć pomocy oraz dać nam narzędzia do pracy na rzecz i ku chwale Klubu Sportowego Nasza Dyskobolia.

Zwróćcie uwagę na człon 'NASZA' w nazwie stowarzyszenia oraz klubu. Nie znalazł się on tam przypadkiem. Obecna Dyskobolia, to Dyskobolia przywrócona przez kibiców, Grodziszczan dla kibiców i Grodziszczan!

Co się z tym wiąże? Ciąży na nas wielka odpowiedzialność, ale i wielka duma z faktu, iż mogliśmy wskrzesić do życia oraz kontynuować piękna historię Dumy Grodziska!

Każdy z Was może stać się częścią tego dzieła i tej historii! Razem jesteśmy w stanie przywrócić nasz klub na należne mu miejsce!

Zachęcamy Was drodzy Dyskobole do wpłat i gwarantujemy, że każda złotówka zostanie przeznaczona na bieżąca działalność klubu a środki 'nadprogramowe' nie zostaną „przejedzone”(jak to miało miejsce do niedawna) a będą inwestowane w szereg działań na rzecz rozwoju KS Nasza Dyskobolia.

W najbliższym czasie planujemy dla Was wielką niespodziankę, która jest ściśle związana ze zrzutką, którą tutaj prowadzimy, a która zostanie ogłoszona na naszych profilach w mediach społecznościowych, więc śledźcie nas uważnie!

Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty! Pamiętajcie:

DYSKOBOLIA TO MY ! ! !

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 51

A
Artur
200 zł
PM
Przemysław Marchwicki
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
M
Mateusz
100 zł
BK
Bartosz Królik
100 zł
HK
Hubert Korbas
100 zł
ŁH
Łukasz H
100 zł
PG
Piotr Gawlowski
100 zł
PR
Patrycja Rusiecka
100 zł
ŁK
Łukasz Królik
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 990 zrzutek

i zebrali

441 642 614 zł

A ty na co dziś zbierasz?