id: nsj53g

KS Nasza Dyskobolia - wspieramy nasz klub w rundzie wiosennej!

KS Nasza Dyskobolia - wspieramy nasz klub w rundzie wiosennej!

2 576 zł 
z 100 000 zł
2%
zakończona 31.07.2018r
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Klub z wyjątkową nazwą, klub z wyjątkową tradycją.

Początek.

Rok 1922. W jednej z kamienic w centrum Grodziska Wielkopolskiego, grupa gimnazjalistów spotyka się, aby założyć klub sportowy, w szczególności piłkarski. Przyjmują piękną i unikatową w skali kraju nazwę – Dyskobolia – nawiązując do greckiego lekkoatlety rzucającego dyskiem. Jednym z założycieli klubu był porucznik rezerwy Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej, Zdzisław Kozłowski. Tę piękna historię zna każdy kibic Dyskobolii. I choć od owego spotkania ojców założycieli minęło już bez mała sto lat, tradycja oraz pasja przetrwały po dziś dzień!

Wygrana na loterii – czasy największych sukcesów klubu.

Dlaczego „wygrana na loterii” ? ponieważ w 1993 roku zaczął się przełom, który doprowadził klub i miasto do niewyobrażalnych sukcesów, biorąc po uwagę potencjał piętnastotysięcznego miasteczka. Lokalny przedsiębiorca, wraz z rozwojem firmy, która stała się europejskim potentatem w swojej branży, zaangażował się również w sponsoring Dyskobolii. Stając się właścicielem klubu, zbudował drużynę, która na blisko 10 lat zagościła w Ekstraklasie, zdobywając dwutonie wicemistrzostwo Polski, również dwukrotnie Puchar Polski oraz kilkukrotnie uczestnicząc w rozgrywkach Europejskich, eliminując m.in. Herthe Berlin i Manchester City.

Powrót do korzeni - teraźniejszość.

Piłka nożna na najwyższym poziomie w Grodzisku to już historia. Sponsor, który gwarantował sukcesy i nie wymagał od kibiców zaangażowania innego niż po prostu pójście na mecz, odszedł bezpowrotnie. Po latach niebywale „tłustych”, jako klub i kibice, cofamy się do pierwszej części tego tekstu. Obecnie, to my, kibice jesteśmy tymi gimnazjalistami, pasjonatami, którzy wzięli ciężar tworzenia klubu na swoje barki. Jak zapewne wiecie, powołaliśmy do życia stowarzyszenie KS NASZA Dyskobolia, które jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji sportowych spod znaku Dyskobola i zgłosiliśmy nasz klub do B Klasy. Dzięki tytanicznej pracy zarządu oraz pomocy życzliwych nam osób, udało nam się doprowadzić Dyskobolię na sam szczyt ligowej tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek B klasy!

Nie stało się to jednak lekko, łatwo i przyjemnie. Pomimo ogromu pracy jaki każda z zaangażowanych osób wniosła do klubu i faktu, iż dopiero uczymy się futbolu od tej drugiej strony (czyt.'zza biurka'), nadal borykamy się z różnymi problemami.

Większość z nich da się rozwiązać szybko i łatwo za pomocą pieniędzy, na nadmiar których, póki co nie narzekamy. I stąd właśnie pomysł na założenie zrzutki. Wielu z Was, oddanych fanów, którzy byli z Dyskobolią na dobre i na złe, rozpierzchło się po świecie lub weszło w dorosłe życie, które nie pozwala Wam na poświęcenie czasu i energii na codzienna działalność na rzecz Dyskobolii.

A jednak w bezpośrednich rozmowach czy korespondencji z Wami, non stop przewija się temat Waszej troski o los klubu oraz chęci pomocy. Tutaj stwarzamy Wam taka możliwość! Każdy z Was, poprzez dobrowolną wpłatę, może zaspokoić swoja chęć pomocy oraz dać nam narzędzia do pracy na rzecz i ku chwale Klubu Sportowego Nasza Dyskobolia.

Zwróćcie uwagę na człon 'NASZA' w nazwie stowarzyszenia oraz klubu. Nie znalazł się on tam przypadkiem. Obecna Dyskobolia, to Dyskobolia przywrócona przez kibiców, Grodziszczan dla kibiców i Grodziszczan!

Co się z tym wiąże? Ciąży na nas wielka odpowiedzialność, ale i wielka duma z faktu, iż mogliśmy wskrzesić do życia oraz kontynuować piękna historię Dumy Grodziska!

Każdy z Was może stać się częścią tego dzieła i tej historii! Razem jesteśmy w stanie przywrócić nasz klub na należne mu miejsce!

Zachęcamy Was drodzy Dyskobole do wpłat i gwarantujemy, że każda złotówka zostanie przeznaczona na bieżąca działalność klubu a środki 'nadprogramowe' nie zostaną „przejedzone”(jak to miało miejsce do niedawna) a będą inwestowane w szereg działań na rzecz rozwoju KS Nasza Dyskobolia.

W najbliższym czasie planujemy dla Was wielką niespodziankę, która jest ściśle związana ze zrzutką, którą tutaj prowadzimy, a która zostanie ogłoszona na naszych profilach w mediach społecznościowych, więc śledźcie nas uważnie!

Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty! Pamiętajcie:

DYSKOBOLIA TO MY ! ! !

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 191 zrzutek

i zebrali

808 856 601 zł

A ty na co dziś zbierasz?