id: nt4xnu

Cyfrowy HiT - niezależny i darmowy e-podręcznik do HiT, bez indoktrynacji i manipulacji historią.

Cyfrowy HiT - niezależny i darmowy e-podręcznik do HiT, bez indoktrynacji i manipulacji historią.

Nasi użytkownicy założyli 978 836 zrzutek i zebrali 998 836 464 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności12

 • Kończymy pracę nad ostatnim materiałem, który udało nam się sfinansować ze zrzutki (zabraliśmy 50 785, dziękujemy!). Wystarczyło to na 7 materiałów i ostatni z nich ukazuje się się w tym tygodniu - Historia gospodarcza po II wojnie światowej, autorstwa prof. Wojciecha Morawskiego.


  Mamy w planach jeszcze 4 materiały: Dekolonizacja, Stosunki polsko-ukraińskie w XX wieku, Prawa obywatelskie i nieposłuszeństwo obywatelskie oraz Rewolucja obyczajowa lat 60-tych i wojny kulturowa. Jeżeli uda się zebrać brakująca kwotę ruszymy do ich przygotowania. Dlatego nie kończymy zbiórki.


  Dłuższe prace nad rozdziałami spowodowały lekkie opóźnienie z przygotowaniem nagród (przepraszamy!). Wiemy, że najbardziej czekacie na testy. Będą na pewno gotowe do połowy grudnia.


  tb8128bc0effefe6.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wydajemy niezależny i darmowy e-podręcznik do HiT. Pierwsze rozdziały są już gotowe, żeby nauczyciele mogli je dostać we wrześniu. Pomóż nam go dokończyć. Powiedzmy nie indoktrynacji uczniów i propagandzie w szkole!

 

003e304603e29c3b2e8e0345e7978ab0.png

 

MEiN nie ukrywa, że nowy przedmiot ma być narzędziem polityki historycznej, a jedyny zatwierdzony podręcznik jest silnie zideologizowany. Podobnie jak wielu historyków jesteśmy przekonani, że nie można w ten sposób uczyć Historii najnowszej, a nauczycie muszą mieć wybór materiałów, z których mogą korzystać. Jednak żadne z dużych wydawnictw podręczników dotychczas nie zgłosiło do ministerstwa alternatywnego podręcznika.


W zeszłym roku wraz z zespołem historyków opracowałem i opublikowałem e-podręcznik cyfrowehistorie.pl, obejmujący lata 1918-1948. E-podręcznik ten jest z powodzeniem wykorzystywany w szkołach, a Cyfrowy HiT będzie stworzony przez osoby, które tworzyły Cyfrowe Historie.


E-podręcznik będzie zawierał interaktywne i animowane materiały takie jak:


 • Interaktywne osie czasu:


 • Mapy narracyjne:

 


63df0c3b793574d771bf18c60ad50763.png


Cyfrowego HiTu o będzie dostępny bezpłatnie dla uczniów i nauczycieli. E-podręcznik będzie składał się z 10 części obejmujących całość podstawy z zakresu historii w latach 1945-79 i część zakresu WOS. Będą powstawały one w miarę zbierania środków. Każde 8 tys. zł oznacza przygotowanie 10 materiałów, jednak do końca lipca gotowe będą dwie części. Chcielibyśmy, aby do 1 września powstały cztery


Cyfrowy HiT nie będzie ubiegał się o wpisanie na listę podręczników MEiN. Nie ukrywamy, że nie zgadzamy się z pomysłem MEN, aby HiT był narzędziem polityki historycznej. Chcemy dać nauczycielom i uczniom materiał, który pozwoli rozmawiać o historii najnowszej w sposób zgodny z wiedzą historyczną i standardami edukacji historycznej. Obawiamy się, że takie podejście może nie zyskać poparcia ministerstwa.


Budżet projektu jest oparty na kosztach zrealizowanego w 2021 roku projektu Cyfrowe Historie. Środki zostaną przeznaczone na honoraria autorów, zakup praw do zdjęć i filmów, licencje oprogramowania wykorzystywanego do przygotowania materiałów oraz hosting. 


W przypadku zabrania pełnej kwoty powstanie 10 rozdziałów (takich jak składające się na cyfrowehistorie.pl). W przypadku zebrania większej kwoty powstaną materiały dla okresu 1980-2005. Wszystkie materiały będą dostępne bezpłatnie.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nieaktywne
Inne
Mecenas Cyfrowego HiT
Wymienienie na liście mecenasów wydawnictwa umieszczonej na stronie www.cyfrowyhit.pl
25 zł

Kupione 159

Zakończona
Inne
Testy z HiT
Dostęp do testów z zakresu podstawy programowej HiT.
50 zł

Kupione 121

Zakończona
Inne
Kurs "Jak przygotować interaktywną oś czasu?"
Kurs uczy samodzielnego przygotowania osi czau podobnych do tych wykorzystywanych przez Cyfrowe Histrorie. Kurs jest prowadzony w formule e-learningow...
100 zł

Kupione 50 z 50

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 1

Pozostałe posty 1

Dziękujemy!

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 522

JR
Joanna Rucińska
50 zł
AB
Aleksandra Boćkowska
ukryta
Święty
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AA
Anna Aksamitowska
25 zł
KK
Krzysztof Kałużny
25 zł
EK
Edyta Koźbiał
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
 • Jan Wasilewski

  organizatorzy tej zbiórki nie zrobili literalnie NIC aby wokół tej kacji wytworzyć atmosferę zaangażowania i wspólnej sprawy... Ja nie tylko jestem rozczarowany, ale czuję się po prostu zlekceważony. Ja i wszyscy wpłacający mamy prawo domagać się wyjaśnień!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Fajnie że powstaje jakaś alternatywa dla tej tępej propagandy. Liczę że przy tematach bardziej aktualnych też pokażecie rzetelnie racje prawej jak i lewej strony. Powodzenia

  30 zł
 • KP
  Krzysztof Papież

  Każda inicjatywa jest cenna, żeby zastąpić ten skandaliczny podręcznik promowany przez Czarnka!

  150 zł
 • EC
  Ewa Cetnar-Tkaczyk

  Czekam z niecierpliwością na premierę Cyfrowego HiTu! Sama chętnie się zapoznam. - Powodzenia w opracowaniu i w dystrybucji!

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Szanuję i popieram inicjatywę.

  25 zł