Aktualności2

  • Nowy Rok rozpoczynamy od wspaniałej wiadomości! :) na koncie pojawiła się duuuuża darowizna od jednej z krakowskim firm informatycznych! Dziękujemy i zmniejszamy kwotę Zrzutki! :) Coraz mniej dzieli nas od pełni szczęścia! :-) :-D :-D
    Czytaj więcej
  • Kochani! :) Wpłaty na FRYTKI pojawiają się i tu i na naszym koncie - dziękujemy! Jesteśmy z każdym krokiem coraz bliżej celu! :) Nasza budka już stoi, powoli ją wyposażamy... :)
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiesz, że dorosłe osoby z zespołem Downa mogą i chcą pracować? Społeczna 21 to spółka non-profit, w której pracę znajdą osoby z tą wadą genetyczną. Tworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami jest bardzo ważne, bo nadaje ich życiu większy sens :) Pomysł zrodził się w głowach cudownych kobiet z Frytek Belgijskich w Krakowie oraz Stowarzyszenia "Tęcza". Dzięki tej współpracy uruchamiamy nowy punkt gastronomiczny Frytek Belgijskich, usytuowany w Parku Krakowskim! Pracę znajdą w nim Agnieszka, Natalia, Karolina, Bartek i Krystian. Wszyscy mają zespół Downa i są podopiecznymi Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie.

Stowarzyszenie "Tęcza" w Krakowie od ponad 20 lat wspiera rodziny wychowujące osoby z zespołem Downa. Obecnie organizacja liczy ponad 80 rodzin! Działamy coraz prężniej, dbając o naszych wszystkich podopiecznych - od malutkich, aż po dorosłych. Z każdym rokiem wzrasta liczba osób, które zakończyły edukację szkolną i szukają planu na siebie... część z nich trafia do placówek dziennych, ale tylko pojedyncze osoby znajdują pracę. Dlatego właśnie postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich potrzebom i zorganizować dla nich miejsce pracy :)

Z pomocą przyszły nam wspomniane Frytki Belgijskie w Krakowie, które zaproponowały współpracę i otwarcie kolejnego punktu :) Znalazł się projekt, założyłyśmy spółkę non-profit, wynajęliśmy doskonałe miejsce! Dzięki dotacji mamy już 115 tys zł na zakup kontenera gastronomicznego, ale brakuje nam środków na zakup niezbędnego wyposażenia i uruchomienie działalności.

Wkrótce planujemy wielkie otwarcie! Już teraz serdecznie zapraszamy!!!

Nasza firma - SPOŁECZNA 21, to spółka non-profit co oznacza, że zyski z działalności przeznaczane będą na cele społeczne, związane z rehabilitacją społeczno-zawodową naszych niepełnosprawnych pracowników.

Zadaniami Agnieszki, Natalii, Karoliny, Bartka i Krystiana będzie przygotowywanie i sprzedaż frytek :) To duże wyzwanie, ale jesteśmy przekonani, że doskonale dadzą sobie radę :) są zmotywowani i chętni do pracy! Przed nimi intensywny czas szkoleń, nabywanie nowych umiejętności i... prawdziwe dorosłe życie :)

Pomóż nam uzbierać brakujące środki! Tak niewiele trzeba, aby spełnić ich marzenie o pracy :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 279

preloader

Komentarze 33

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

877 655 zrzutek

i zebrali

805 817 075 zł

A ty na co dziś zbierasz?