id: ntt8hp

W obronie cywilizacji. Zrzutka na nowe wydanie Traktatu polityczno-filozoficznego

W obronie cywilizacji. Zrzutka na nowe wydanie Traktatu polityczno-filozoficznego

1 866 zł 
z 7 000 zł
26%
zakończona 20.01.2022r
22 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Traktat polityczno-filozoficzny już jest przygotowywany do druku. Ukaże się na początku 2022.ze5c217ee8f4c4c3.jpeg

  Czytaj więcej
 • Traktat polityczno-filozoficzny jest na etapie przygotowania. Nadesłane do redakcji Universitas wpisy na okładkę książki:


  Traktat polityczno-filozoficzny to niezwykła i pouczająca książka, która powinna być szeroko znana. Omawia szereg ważnych idei, które mogą się przyczynić do polepszenia bytu i pozytywnego rozwoju ludzkości.  

  Profesor Wendell O’Brien, Morehead State University  

   

  Książka jest jednym z najwybitniejszych dzieł z dziedziny filozofii polityki, jakie czytałem w ciągu ostatnich kilku lat. Może zainteresować zarówno politologów, jak i działaczy politycznych oraz wszystkich miłośników ludzkiej godności. Korab-Karpowicz w sposób odważny pokazuje nam istotę problemów współczesności i otwiera dyskusję na temat fascynującej możliwości ludzkiej ewolucji. 

  Profesor Dilipkumar Mohanta, University of Calcutta  

   

  Traktat polityczno-filozoficzny jest dziełem we współczesnej polskiej literaturze naukowej unikatowym. Jest to publikacja nietuzinkowa i doniosła. Mając również na uwadze oryginalną oraz językowo powabną formę podawczą tego dzieła, należałoby oczekiwać, że Traktat będzie książką przez wiele lat wnikliwie analizowaną i szeroko dyskutowaną. 

  Profesor Jacek Bartyzel, Uniwersytet Mikołaja Kopernika 


  Czytaj więcej
 • c7fb08255b344059.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem tej zrzutki jest zebranie środków na publikację nowego wydania oryginalnego dzieła filozofii polskiej – TRAKTATU POLITYCZNO-FILOZOFICZNEGO.

 

TRAKTAT POLITYCZNO-FILOZOFICZNY – TRACTATUS POLITICO-PHILOSOPHICIS, którego autorem jest prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, jest oryginalnym dziełem filozoficznym z dziedziny filozofii polityki przedstawiającym zasady dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa. Po raz pierwszy książka została opublikowana w roku 2015 przez wydawnictwo Marek Derewiecki. W roku 2017 wersję angielską traktatu wydało czołowe wydawnictwo na świecie Routledge. Jednocześnie książka została uznana jako jedna z najbardziej znaczących dzieł filozoficznych i nominowana do nagrody American Philosophical Association Joseph B. Gittler Award.

 

Od autora: W moim Traktacie pokazuję, że świat tworzony przez człowieka to przede wszystkim świat wartości. Twierdzę, że połączenie etyki z polityka jest nie tylko możliwe, lecz także konieczne dla budowania dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa. Dowodzę, że główną wartością życia społecznego i podstawą polityki jest współdziałanie. Wprowadzam do języka polskiego nowe terminy, takie jak sofokracja –uszlachetniona demokracja, czy rodzimokulturowość – zasada dominacji w społeczeństwie rodzimej kultury narodowej, przy tolerancji dla innych kultur. Bronię wywodzącej się z kultury klasycznej i chrześcijaństwa, opartej o wolność, tradycyjnej cywilizacji zachodniej.

 

Dlaczego ta zrzutka? Koszt nowego wydania książki to według kalkulacji wydawnictwa naukowego Universitas 7249zł. Za podobną kwotę może ją wydrukować wydawnictwo Derewiecki. Jest to więcej niż moja obecna miesięczna pensja profesorska. Chociaż opublikowałem wiele książek, na moich książkach prawie nie zarabiam. Każda z nich jest moim darem dla społeczeństwa. Bronię w nich tradycyjnych wartości, naszej cywilizacji i wolności. Warto, aby Traktat w nowym wydaniu dotarł do wielu ludzi. W przypadku większej wpłaty nakład będzie większy. Dlatego będę bardzo wdzięczy na wpłaty oraz za promocję moich książek wśród znajomych!

 

Informacja o autorze: Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, profesor Uniwersytetu Opolskiego, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Ameryki w Waszyngtonie, doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego, doktor habilitowany Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat wykładał za granicą na znanych uczelniach. Jest autorem „Historii filozofii politycznej” (Derewiecki 2010), „Harmonii społecznej” (PIW 2017) i innych książek, przetłumaczonych na kilka języków. Jest wybitnym uczonym i obrońcą wolności w Polsce. Założył Stowarzyszenie „Wolne Wybory” www.wolnewybory.org i był inicjatorem trzech słynnych Apeli naukowców i lekarzy do władz RP w sprawie pandemii. Zdobył pierwsze miejsce w Polsce w plebiscycie Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka. 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 22

MS
Mariusz Szymański
500 zł
ZS
ZDZISLAW SALWA
150 zł
MM
Marek Murawski
105 zł
EL
Ewa Lisewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EL
Ewa Lisewska
100 zł
MP
Marek Polubiec
100 zł
TS
Tomasz Stramel
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej
Książka podpisana przez autora

Bardzo dziękuję za pomoc przy wydaniu Traktatu polityczno-filozoficznego. W ramach podziękowania prześlę podpisaną przez autora książkę: Harmonia społeczna (PIW 2017) lub inną, której jestem autorem, z mojej biblioteki

rozwiń

wybrano 9 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

800 106 zrzutek

i zebrali

620 177 834 zł

A ty na co dziś zbierasz?