Zrzutka została wyłączona przez organizatora
0
miesięcznie
0%
13 586 zł 
łącznie
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności11

 • Właśnie minął rok, od kiedy Radio Danielka nadaje w Internecie. To głównie dzięki Waszemu wsparciu wciąż możemy się cieszyć naszym Radiem, opłacać comiesięczne zobowiązania, a także marzyć i snuć plany na przyszłość :) Poniżej kilka ostatnich aktualności:

  • 20 marca organizujemy koncert z okazji pierwszych urodzin Radia Danielka. Tutaj link do wydarzenia na facebooku. Naszym Partnerem w organizacji wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zapraszamy wszystkich - na żywo lub online.
  • Nasza siedziba w Bytomskim Centrum Kultury jest nadal tylko wirtualna, ale jest nowy plan - powstaje specjalnie wygłuszone pomieszczenie, które będziemy mogli wykorzystać jako nasze studio. Poza tym kontynuujemy i rozszerzamy współpracę z Becekiem na innych polach.
  • Spośród 36 płyt kandydujących, głosami naszych Słuchaczy została wybrana Płyta Roku 2021 w Radiu Danielka. Szczegóły na naszych stronach internetowych.
  • Rozszerzamy ciągle naszą ofertę. Przybyły m.in. audycje - Izotonia (na żywo), Cosmo-Channel. Zapach z nutką morza - a także kolejne małe formy: Szlak Kulturalny, Książka na Weekend.

  Grono naszych słuchaczy ciągle się powiększa. Wciąż zabiegamy o rozszerzenie naszego zespołu redakcyjnego. Nie stać nas jeszcze na podpisanie odpowiednich umów z autorami audycji, ale gorąco wierzymy, że przyjdzie taki dzień.

  Zapraszamy do słuchania, zapraszamy na nasze strony internetowe, no i do zrzutki (chodzi także o jej udostępnianie) :)

  Dzięki Wam jesteśmy, bądźcie z nami dalej!

  Czytaj więcej
 • Najwyższy czas na podzielenie się kilkoma aktualnymi informacjami na temat działalności Radia Danielka :)

  • Przede wszystkim: wielkie dzięki za dotychczasowe wpłaty. Dzięki środkom przekazanym nam za pośrednictwem portalu zrzutka, a także wpłatom, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto - działamy dalej :) Cieszymy się, że jesteście z nami, że nas słuchacie i wspieracie. To jest ogromna motywacja dla nas i nadzieja na przyszłość.
  • Zachęcamy gorąco do kontaktu z nami. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z Radiem Danielka, uwagi, propozycje, pretensje lub pochwały - to adres [email protected] jest jak najbardziej odpowiednim adresem :) Przypominamy także o istnieniu grupy Radia Danielka: https://www.facebook.com/groups/radiodanielka - zachęcamy do dzielenia się na niej z nami i między sobą wszelkimi komentarzami dotyczącymi Radia Danielka.
  • Wciąż pracujemy nad poszerzeniem naszego programu. Wprowadzamy kolejne audycje: rozpoczęliśmy emisję mini-audycji "jarasaseasongi" o piosenkach związanych z morzem, wkrótce - coś dla miłośników książek, a także audycja prezentująca ciekawe wydawnictwa płytowe. W zanadrzu są też inne pomysły i gromadzimy siły, aby je wprowadzić w życie.
  • Nasz Zespół powoli się powiększa. Pamiętajcie, że jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi autorami, zwłaszcza takimi, którzy podjęliby się robienia jakiejś ciekawej audycji specjalnie dla Radia Danielka.
  • Powiększa się też powoli, ale stale i konsekwentnie, grono naszych słuchaczy. Nie ustajemy w promocji zarówno tej w sieci, jak i poza nią. Wierzymy, że im więcej słuchaczy - tym więcej patronów - większe możliwości działania i większa dla nas motywacja. Przy okazji prosimy o udostępnianie zrzutki na Radio Danielka, a także o rekomendacje dla Waszych rodzin i znajomych :)
  • Jesteśmy w trakcie organizowania naszej siedziby - studia w Bytomskim Centrum Kultury. Czeka nas mała inwestycja związana z przynajmniej podstawowym przystosowaniem przyszłego studia.
  • Dziękujemy, że jesteście i nieśmiało prosimy... bądźcie z nami dalej :)  Czytaj więcej
 • Kochani! Wakacje się skończyły, nastała jesień, a Radio Danielka... ciągle gra :) Gra głównie dzięki Wam - razem z nami budujecie to Radio. Ciągle nie jest to łatwy i oczywisty proces, ale z Wami musi się to udać :)

  Przede wszystkim - wszystkie opłaty formalne mamy na bieżąco uregulowane. To jest oczywiście podstawa, ale poza tym - naprawdę wciąż rozszerzamy ofertę programową. Nawiązaliśmy współpracę z niektórymi wydawnictwami, od których dostajemy nowości płytowe. Płyty przysyłają nam również sami artyści, za co jeszcze raz w tym miejscu dziękujemy i.. prosimy o jeszcze :) Dzięki temu rozszerza się nam baza utworów, głównie o te najcenniejsze, bo najnowsze pozycje. Staramy się być na bieżąco i rozmawiać o różnych sprawach na antenie - w audycjach autorskich, ale również na żywo. Patronujemy fajnym imprezom i wydawnictwom. Będziemy poszerzać w ramach możliwości zarówno ofertę audycji nagranych, jak i tych na żywo. Ostrzegamy - nic nas przed tym nie powstrzyma ;) Jesteśmy w trakcie organizowania naszej stałej siedziby i studia - szczegóły już wkrótce! No i chcielibyśmy Was jeszcze bardziej wciągnąć w tworzenie i budowanie Radia Danielka, chcemy poznać Wasze odczucia, sugestie, pomysły, komentarze. Właśnie uruchamiamy obiecaną grupę patronów na FB - szczegóły w mailu. Obserwujcie swoje skrzynki mailowe - pozostajemy w kontakcie :)

  Czytaj więcej
 • Kochani!

  Radio Danielka wciąż działa i jest to głównie Wasza zasługa. Wszystkie opłaty za miesiąc lipiec mamy uregulowane. Z powodu wakacji nie zawsze udaje się nasz program utrzymać w ryzach, ale jednak kilka ciekawych osób zdecydowało się z nami współpracować, przybyło nam trochę audycji. Wprowadzamy też stopniowo małe formy, aby jak najbardziej urozmaicić ramówkę. Na okładkach kilku ostatnio wydanych płyt z muzyką i piosenką w naszym nurcie widnieje nasze logo. Jesteśmy także obecni na imprezach w naszym nurcie, wielu z nich patronujemy, zapowiadamy je i przekazujemy relacje w Radiu Danielka. Staramy się być ciągle w centrum wydarzeń, spotykać się z ludźmi i rozmawiać z nimi. Coraz bardziej dbamy o promocję Radia Danielka. Testujemy różne konfiguracje sprzętu do nagrywania i emisji. Marzy nam się więcej reportaży i audycji na żywo, z udziałem słuchaczy, muzyków, ekspertów i pasjonatów z różnych dziedzin, ciekawych ludzi.

  Ponieważ ostatnio nasza zrzutka trochę przygasła, mamy do Was ogromną prośbę: pomóżcie nam, aby wieść o Radiu Danielka się roznosiła - zarówno poprzez udostępnianie postów w Internecie, jak i poprzez informowanie i zachęcanie w inny sposób do posłuchania. Im więcej osób dowie się o nas, im więcej nas posłucha, tym więcej zostanie z nami. Tak jak Wy. A Wy - spełniacie marzenia. Pilnujmy marzeń...

  Czytaj więcej

 • Czytaj więcej

 • Czytaj więcej

 • Czytaj więcej

 • Czytaj więcej

 • Czytaj więcej
 • Łukasz Dziedzic, autor Podcastu Prowincjonalnego, zachęca do słuchania Radia Danielka :) Łukasz, dziękujemy za miłe słowa, a przede wszystkim - za udostępnienie dla naszego Radia odcinków Twojego podcastu!

  Czytaj więcej
 • Kochani! Dzięki Wam mogliśmy nadawać przez kolejny miesiąc :) Opłaciliśmy bieżące rachunki za czerwiec - za prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, a także za transmisję strumienia radiowego i za wynajęcie serwera. Rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie wynajęcia pomieszczenia na studio, równocześnie rozpoznajemy rynek i zbieramy środki na jego podstawowe wyposażenie. Chcemy także stopniowo poszerzać możliwości nadawania na żywo, z różnych miejsc. Rozpoczął się sezon imprez w naszym nurcie, na których Radio Danielka chce i powinno być obecne. Do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, dochodzą też inne wydatki. Ciągle mamy mnóstwo pomysłów, planów, marzeń i z Waszą pomocą chcemy je stopniowo realizować. Czekamy na Wasze sugestie, pozostajemy w ciągłym kontakcie, wszak Radio Danielka budujemy wspólnie z Wami :) Dziękujemy, że jesteście!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

SKĄD SIĘ WZIĘŁO I CZYM JEST RADIO DANIELKA?

Stowarzyszenie "Chałupa Chemików" jest organizatorem cyklicznej, plenerowej imprezy Festiwal Danielka, która odbywała się na terenie Chałupy w latach 1986 – 1991, a następnie 2013 – 2019. Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła nam organizację Festiwalu w latach 2020 i 2021. Między innymi z tego powodu pod koniec 2020 roku zrodził się pomysł założenia internetowego Radia Danielka. Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata - wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości i powierzchowności – wszystkiego, co utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń. Radio Danielka jest w istocie grupą pasjonatów, zapaleńców, którzy postanowili stworzyć medium całkowicie niezależne i prezentujące wartościowe i ciekawe treści - zarówno muzyczne, jak i i słowne. Radio Danielka to także ciągle powiększająca się społeczność, dla której gramy, która nas wspiera i nam pomaga.

Oto nasza preambuła:

Radio Danielka nadaje (z założenia) głównie polskie piosenki, ale zostawia sobie margines na eksplorowanie innych obszarów językowych. Stawia przede wszystkim na piosenki z sensem. Lubi piosenkę poetycką, choć nie stroni od piosenki kabaretowej, żeglarskiej czy aktorskiej. Uwielbia koncerty. Kocha wycieczki, podróże, rejsy, wyprawy, rajdy i biwaki – nieważne dokąd, nieważne czym, ważne po co i z kim.


JAKIE SĄ NASZE CELE?

Wspomagając nas, zwłaszcza cyklicznie, pomożesz zrealizować nasze dwa podstawowe cele: funkcjonowanie codzienne i rozwój.

Funkcjonowanie codzienne – to przede wszystkim ponoszenie bieżących, stałych opłat: licencyjnych, za hosting radiowy, za wynajem serwerów, pomieszczenia na studio. Opłat, które musimy ponosić, mimo społecznościowego zaangażowania fantastycznego zespołu: Danielkowej Ekipy. Jest to na dzisiaj nasz cel podstawowy, ale nie jedyny - chcemy się rozwijać!

Rozwój – zorganizowanie i wyposażenie profesjonalnego studia radiowego; zakup profesjonalnego sprzętu radiowego; delegacje i sprzęt reporterski - chcemy odwiedzać różne miejsca z mikrofonem; powiększenie Danielkowej Ekipy o nowych, wartościowych ludzi; obsługa organizacyjna, techniczna, promocyjna i biurowa; rozszerzenie zasięgu nadawania; organizowanie koncertów i innych wydarzeń. Chcemy zbudować nowe, prawdziwe, profesjonalne, wolne od nachalnych reklam, niezależne radio naszych marzeń :) Wierzymy, że uda się nam to z Waszą pomocą!


CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

Po pierwszych próbach, oficjalnie zaczęliśmy nadawać na początku marca 2021 roku. Stacja nadaje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a oprócz utworów emitujemy autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne.

Mamy podpisane umowy z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, ponosząc regularne opłaty licencyjne.

Radio Danielka współtworzą zarówno artyści, pasjonaci, pracownicy naukowi, jak i profesjonalni dziennikarze radiowi, w tym Janusz Deblessem – były dziennikarz Polskiego Radia, wybitny znawca polskiej piosenki poetyckiej.

Audycje naszego zespołu, a także współpracujących z nami autorów, emitujemy regularnie, zazwyczaj w cyklu tygodniowym. Można się o tym przekonać słuchając na bieżąco Radia Danielka i odsłuchując nasze podcasty, których jest już ponad 300. Liczba ta stale rośnie.

Można nas znaleźć w niektórych serwisach i aplikacjach radiowych, a ich liczba również stale rośnie.

Zakupiliśmy podstawowy sprzęt, umożliwiający nadawanie, również na żywo.

Wybraliśmy pomieszczenie na studio i zaczynamy dostosowywać je do naszych potrzeb.

Poza tym... zyskaliśmy nieco wiedzy, a także nabraliśmy trochę pokory. Wiemy już, że prawdziwe radio to przede wszystkim grupa zaangażowanych ludzi i ogrom pracy. Wiemy też, że prawdziwego radia nie da się robić bez odpowiednich środków. Tym bardziej się cieszymy, że udało nam się stworzyć świetny zespół i wystartować...

Wszystko to osiągnęliśmy głównie dzięki społecznościowemu zaangażowaniu Danielkowej Ekipy, ale także dzięki Waszej pomocy.


GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

https://radiodanielka.pl - to nasza oficjalna strona internetowa. Tam możecie nas posłuchać, a także znaleźć wszystkie podstawowe informacje o Radiu Danielka, takie jak: kontakt, program, informacje o naszym zespole, audycjach, linki do podcastów.

https://www.facebook.com/RadioDanielka - to nasza strona na facebooku. Dzięki niej możecie być z nami na bieżąco, tam znajdziecie m. in. aktualny program i szczegółowe informacje o audycjach.

https://www.facebook.com/groups/radiodanielka - to grupa na facebooku, do której możecie się zapisać, otrzymywać informacje na bieżąco i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

https://www.mixcloud.com/radiodanielka - to serwis, gdzie udostępnione są nasze podcasty.

https://www.youtube.com/channel/UCKJ_3fWHHWB1wTDtIlU9sew - to nasz kanał na youtube, tam znajdziecie filmy związane z Radiem Danielka, najczęściej nakręcone przez naszych przyjaciół - artystów, ale nie tylko.


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 317

JM
Joanna Mróz
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.