id: nuvhnk

Dmuchnij w żagle!

Dmuchnij w żagle!

Nasi użytkownicy założyli 1 155 922 zrzutki i zebrali 1 199 877 085 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Drogie, Drodzy! Nasz projekt otrzymał grant w wysokości 10 tysięcy złotych w konkursie, którego częścią była ta zrzutka. Jesteśmy dumne z wygranej i cieszymy się, że projekt "Rozwiń żagle" spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem z Waszej strony. Dziękujemy za Wasze podmuchy i dobre słowa. Pomimo tego, że zostałyśmy nagrodzone, zbiórka jednak nadal jest aktywna i zbieramy pieniądze, abyśmy mogły zrealizować projekt w 2021 roku. Będziemy wdzięczne za każdy wiatr, który nam zrobicie :) Ahoj!

  rfeec16d97060ae3.png


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Odwaga, wolność, działanie, siła, wiatr w żaglach. Nie wszyscy z nas je mają i o tym jest nasz projekt. Stań się jego częścią wybierając nagrodę - dmuchnij w żagle i pomóż 9 kobietom wypłynąć w morze, by stanąć twarzą w twarz z żywiołem. Razem zróbmy wiatr! 


W Polsce co roku przemocy doświadcza ok. 800 tysięcy kobiet, a około 400-500 z nich ginie z powodu przemocy w rodzinie. Tylko w 2019 r. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku pomogło 626 kobietom, udzielając 2400 konsultacji prawnych i psychologicznych, organizując kilka grup wsparcia, asystując na blisko 50 rozprawach sądowych. Przez 21 lat istnienia Centrum Praw Kobiet w Gdańsku wsparło ponad 9 tys. kobiet, udzielając ponad 10 tys. porad prawnych i ponad 10 tys. porad i konsultacji psychologicznych, a także organizując dziesiątki grup wsparcia, warsztatów, szkoleń, grup samopomocowych i innych. Dzięki wsparciu fundacji setki, tysiące kobiet odzyskało swoje życie, odzyskało godność oraz prawo do wolności od przemocy i do bezpieczeństwa. A i tak wszystkie statystyki mówią o tym, że udaje nam się pomagać tylko niewielkiemu procentowi kobiet codziennie doświadczających przemocy. Wybierz nagrodę i wpłać na projekt, który pomoże 9 kobietom odzyskać moc!

e907b5f18b18f3f2.jpeg

NA CO I DLACZEGO ZBIERAMY

Zbieramy na egzaminy i wydanie patentów na stopień żeglarki jachtowej dla 9 kobiet, które wezmą udział w naszym żeglarskim projekcie. Zdobycie patentu to nie lada wyzwanie, ale też istotne potwierdzenie umiejętności w zakresie podejmowania decyzji, samodzielnego prowadzenia jachtu, radzenia sobie z  trudnościami, bycia dowodzącą.


Łączny koszt egzaminów i patentów to 2 700 zł.

 

CO BĘDZIE JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ? 

Wtedy zakupimy sztormiaki (kurtki i spodnie). Rejs i szkolenie będzie odbywać się na morzu i to bałtyckim a Bałtyk to zimne morze. Potrzebujemy zakupić sztormiaki, aby udostępnić je naszym uczestniczkom na czas rejsu.  Mamy nadzieję organizować więcej takich rejsów więc sztormiaki mogą przydać się też innym uczestniczkom w przyszłości.


Koszt 9 sztormiaków to 4000 zł.

gb2ba28ceebcd0ee.jpeg

POMÓŻ NAM ZDOBYĆ GRANT

Ta kampania jest ostatnim etapem konkursu grantowego FUNDUSZU INICJOWANIA ROZWOJU 2020. Nasz projekt został wybrany do finału. Jeśli ta zbiórka zakończy się sukcesem przejdziemy do następnego etapu konkursu i mamy szansę dostać grant, dzięki któremu będziemy mogli zrealizować w maju szkolenie na stopień żeglarki jachtowej dla 9 kobiet, które doświadczyły przemocy i poszukują odwagi, aby wziąć życie w swoje ręce. Trzymajcie kciuki!

i49caaf376f79bb0.png

O PROJEKCIE

Żeglarstwo uczy radzenia sobie z wyzwaniami, podejmowania decyzji, działania, współpracy, samodzielności i niezależności. Buduje odwagę, pozwala na kontakt z potężnym żywiołem jakim jest morze i pokazuje, że można wykorzystywać jego moc do osiągania własnych celów.


Chcielibyśmy, aby nasz projekt pokazał, że tygodniowy kurs żeglarski może być skutecznym działaniem wspomagającym kobiety w odzyskiwaniu własnej mocy, siły i odwagi. Uczestniczki będą uczyły się jak samodzielnie prowadzić jacht. Poznają teorię żeglowania, przepisy, budowę jachtów, locję śródlądową, meteorologię, bezpieczeństwo i ratownictwo. Będą miały szansę oswajać się z rolą kapitana, wydawać komendy, podejmować decyzje i dzięki temu zmieniać się wewnętrznie. Przeprowadzimy ewaluację projektu a po projekcie opracujemy i udostępnimy darmowy manual jak zorganizować takie szkolenie i stosować je jako wzmacniającą interwencję społeczną.

a507e6a68b8793bc.jpeg

Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi uda się szkolenie żeglarskie na trwałe wprowadzić do repertuaru działań wspomagających pracę różnych instytucji nad budowaniem poczucia sprawczości i pewności siebie, dla tych osób, które tego potrzebują. 


Są już z nami:

p9ba42c7bcc5a856.png

mb7114fdcd89b26c.jpeg

x58b510b7b66a59e.jpeg

FUNDACJA CENTRUM PRAW KOBIET - ODDZIAŁ GDAŃSK

Jako Centrum Praw Kobiet w Gdańsku mamy wieloletnie doświadczenie w wspieraniu kobiet doświadczających przemocy. W naszej codziennej działalności łączymy różne formy aktywności. Z jednej strony udzielamy kompleksowego wsparcia (konsultacje prawne, psychologiczne, zawodowe, asysta w sądach, bezpieczne schronienie) kobietom, których prawa są łamane, które doświadczają przemocy lub dyskryminacji, z drugiej zaś staramy się wpływać na kształt prawa i jego stosowanie. Ważną rolę w naszej działalności odgrywają również szeroko rozumiane działania edukacyjne (szkolenia, warsztaty, publikacje).


Jako organizacja dążymy do stworzenia warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci.

s757dbc491d15b85.jpeg

Kampania crowdfundingowa realizowana w ramach Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerami Głównymi są POLPHARMA S.A. i LPP S.A, Partnerem - Farm Frites Poland S.A. a Operatorem Konkursu jest FIR UP FOUNDATION.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podmuch dobroci
Nic od Was nie chcę, wspieram Was, bo wierzę w Wasz projekt.
10 zł

Kupione 13

Zakończona
Inne
Zefir
Otrzymasz od nas tapetę na pulpit z grafiką specjalnie przygotowaną dla nas z okazji rejsu przez ambasadorkę naszego projektu Paplalalę http://paplala...
20 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Bryza
Otrzymasz od nas grafikę specjalnie przygotowaną dla nas z okazji rejsu przez ambasadorkę naszego projektu Paplalalę http://paplalala.com/ w formacie,...
30 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
Wicherek
Otrzymasz od nas pozdrowienia z rejsu oraz zdjęcie z jachtu.Po zakończeniu projektu otrzymasz od nas również manual z opisem innowacji i wskazówkami ...
70 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Sztorm zmian
Otrzymasz 10% zniżki na kurs na stopień żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego w Szkole Żeglarstwa JUNGA w Gdyni do wykorzystania w 202...
100 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Dmuch 10 w skali Beauforta
Otrzymasz 10% zniżki na kurs na stopień żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego w Szkole Żeglarstwa JUNGA w Gdyni do wykorzystania w 202...
200 zł

Kupione 2

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 2

Posty do nagród/ofert z progu 30.00 zł 1

Ahoj! Oto Twoja nagroda - grafika A3 autorstwa PaplaLALA

Jeśli masz dostęp do posta,

Posty do nagród/ofert z progu 20.00 zł 1

Ahoj! Oto Twoja nagroda - tapeta na pulpit autorstwa PaplaLALA

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 55

KT
Katarzyna Tarczoń
50 zł
PP
Paweł Paruzel
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
ES
Emilia Sadowska
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków