Aktualności 4

 • Drogie, Drodzy! Nasz projekt otrzymał grant w wysokości 10 tysięcy złotych w konkursie, którego częścią była ta zrzutka. Jesteśmy dumne z wygranej i cieszymy się, że projekt "Rozwiń żagle" spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem z Waszej strony. Dziękujemy za Wasze podmuchy i dobre słowa. Pomimo tego, że zostałyśmy nagrodzone, zbiórka jednak nadal jest aktywna i zbieramy pieniądze, abyśmy mogły zrealizować projekt w 2021 roku. Będziemy wdzięczne za każdy wiatr, który nam zrobicie :) Ahoj!

  rfeec16d97060ae3.png


  Czytaj więcej
 • MAMY TO!!!!!!!! Nasza radość nie zna granic!! Po zaledwie 11 dniach od odpalenia tej zbiórki udało nam się już zrealizować plan minimum - zebrać kwotę 2700 zł, aby pokryć koszt egzaminów i patentów żeglarskich :)

  Jesteśmy przeszczęśliwe i wdzięczne każdej osobie, każdemu z Was, kto DMUCHNĄŁ W ŻAGLE! Przybij piątkę!


  c3ea6be99151b5a0.png

  Nie spoczywamy jednak na laurach, tylko gramy dalej!

  Rejs i szkolenie, które chcemy zorganizować w przyszłym roku, odbędą się na zimnym Morzu Bałtyckim. Każdy żeglarz i każda żeglarka potrzebuje mieć w tym wypadku porządny sztormiak (kurtkę i spodnie). Koszt zakupu 9 kompletów to 4000 zł. Podejmiecie z nami to wyzwanie i zachęcicie do dmuchnięcia w żagle swoich znajomych, rodzinę, sąsiadów? Zapraszamy! Niech wieść o dzielnych kobietach, które staną oko w oko z żywiołem niesie się po całym świecie! Ahoj!

  Czytaj więcej
 • Trójmiejskie media piszą o naszej zrzutce!

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na stronach my3miasto.pl, eska.pl i gdansk.pl.

  Czytaj więcej
 • Wooow! Nie możemy uwierzyć własnym oczom. Mamy już 70% potrzebnej kwoty. Jesteśmy co raz bliżej osiągnięcia celu, a 9 naszych klientek - możliwości odbycia tej niezwykłej przygody. Zrobiliście nam cudowny prezent na tegoroczne Mikołajki. n3df6ddfa5fca435.png

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Odwaga, wolność, działanie, siła, wiatr w żaglach. Nie wszyscy z nas je mają i o tym jest nasz projekt. Stań się jego częścią wybierając nagrodę - dmuchnij w żagle i pomóż 9 kobietom wypłynąć w morze, by stanąć twarzą w twarz z żywiołem. Razem zróbmy wiatr! 


W Polsce co roku przemocy doświadcza ok. 800 tysięcy kobiet, a około 400-500 z nich ginie z powodu przemocy w rodzinie. Tylko w 2019 r. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku pomogło 626 kobietom, udzielając 2400 konsultacji prawnych i psychologicznych, organizując kilka grup wsparcia, asystując na blisko 50 rozprawach sądowych. Przez 21 lat istnienia Centrum Praw Kobiet w Gdańsku wsparło ponad 9 tys. kobiet, udzielając ponad 10 tys. porad prawnych i ponad 10 tys. porad i konsultacji psychologicznych, a także organizując dziesiątki grup wsparcia, warsztatów, szkoleń, grup samopomocowych i innych. Dzięki wsparciu fundacji setki, tysiące kobiet odzyskało swoje życie, odzyskało godność oraz prawo do wolności od przemocy i do bezpieczeństwa. A i tak wszystkie statystyki mówią o tym, że udaje nam się pomagać tylko niewielkiemu procentowi kobiet codziennie doświadczających przemocy. Wybierz nagrodę i wpłać na projekt, który pomoże 9 kobietom odzyskać moc!

e907b5f18b18f3f2.jpeg

NA CO I DLACZEGO ZBIERAMY

Zbieramy na egzaminy i wydanie patentów na stopień żeglarki jachtowej dla 9 kobiet, które wezmą udział w naszym żeglarskim projekcie. Zdobycie patentu to nie lada wyzwanie, ale też istotne potwierdzenie umiejętności w zakresie podejmowania decyzji, samodzielnego prowadzenia jachtu, radzenia sobie z  trudnościami, bycia dowodzącą.


Łączny koszt egzaminów i patentów to 2 700 zł.

 

CO BĘDZIE JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ? 

Wtedy zakupimy sztormiaki (kurtki i spodnie). Rejs i szkolenie będzie odbywać się na morzu i to bałtyckim a Bałtyk to zimne morze. Potrzebujemy zakupić sztormiaki, aby udostępnić je naszym uczestniczkom na czas rejsu.  Mamy nadzieję organizować więcej takich rejsów więc sztormiaki mogą przydać się też innym uczestniczkom w przyszłości.


Koszt 9 sztormiaków to 4000 zł.

gb2ba28ceebcd0ee.jpeg

POMÓŻ NAM ZDOBYĆ GRANT

Ta kampania jest ostatnim etapem konkursu grantowego FUNDUSZU INICJOWANIA ROZWOJU 2020. Nasz projekt został wybrany do finału. Jeśli ta zbiórka zakończy się sukcesem przejdziemy do następnego etapu konkursu i mamy szansę dostać grant, dzięki któremu będziemy mogli zrealizować w maju szkolenie na stopień żeglarki jachtowej dla 9 kobiet, które doświadczyły przemocy i poszukują odwagi, aby wziąć życie w swoje ręce. Trzymajcie kciuki!

i49caaf376f79bb0.png

O PROJEKCIE

Żeglarstwo uczy radzenia sobie z wyzwaniami, podejmowania decyzji, działania, współpracy, samodzielności i niezależności. Buduje odwagę, pozwala na kontakt z potężnym żywiołem jakim jest morze i pokazuje, że można wykorzystywać jego moc do osiągania własnych celów.


Chcielibyśmy, aby nasz projekt pokazał, że tygodniowy kurs żeglarski może być skutecznym działaniem wspomagającym kobiety w odzyskiwaniu własnej mocy, siły i odwagi. Uczestniczki będą uczyły się jak samodzielnie prowadzić jacht. Poznają teorię żeglowania, przepisy, budowę jachtów, locję śródlądową, meteorologię, bezpieczeństwo i ratownictwo. Będą miały szansę oswajać się z rolą kapitana, wydawać komendy, podejmować decyzje i dzięki temu zmieniać się wewnętrznie. Przeprowadzimy ewaluację projektu a po projekcie opracujemy i udostępnimy darmowy manual jak zorganizować takie szkolenie i stosować je jako wzmacniającą interwencję społeczną.

a507e6a68b8793bc.jpeg

Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi uda się szkolenie żeglarskie na trwałe wprowadzić do repertuaru działań wspomagających pracę różnych instytucji nad budowaniem poczucia sprawczości i pewności siebie, dla tych osób, które tego potrzebują. 


Są już z nami:

p9ba42c7bcc5a856.png

mb7114fdcd89b26c.jpeg

x58b510b7b66a59e.jpeg

FUNDACJA CENTRUM PRAW KOBIET - ODDZIAŁ GDAŃSK

Jako Centrum Praw Kobiet w Gdańsku mamy wieloletnie doświadczenie w wspieraniu kobiet doświadczających przemocy. W naszej codziennej działalności łączymy różne formy aktywności. Z jednej strony udzielamy kompleksowego wsparcia (konsultacje prawne, psychologiczne, zawodowe, asysta w sądach, bezpieczne schronienie) kobietom, których prawa są łamane, które doświadczają przemocy lub dyskryminacji, z drugiej zaś staramy się wpływać na kształt prawa i jego stosowanie. Ważną rolę w naszej działalności odgrywają również szeroko rozumiane działania edukacyjne (szkolenia, warsztaty, publikacje).


Jako organizacja dążymy do stworzenia warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci.

s757dbc491d15b85.jpeg

Kampania crowdfundingowa realizowana w ramach Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerami Głównymi są POLPHARMA S.A. i LPP S.A, Partnerem - Farm Frites Poland S.A. a Operatorem Konkursu jest FIR UP FOUNDATION.

Posty dla nagród 2

Posty do nagrody z progu 20 zł 1

Ahoj! Oto Twoja nagroda - tapeta na pulpit autorstwa PaplaLALA

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagrody z progu 30 zł 1

Ahoj! Oto Twoja nagroda - grafika A3 autorstwa PaplaLALA

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 55

KT
Katarzyna Tarczoń
50 zł
PP
Paweł Paruzel
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
ES
Emilia Sadowska
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Podmuch dobroci

Nic od Was nie chcę, wspieram Was, bo wierzę w Wasz projekt.

wybrano 13 razy

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Zefir

Otrzymasz od nas tapetę na pulpit z grafiką specjalnie przygotowaną dla nas z okazji rejsu przez ambasadorkę naszego projektu Paplalalę http://paplalala.com/.


wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Bryza

Otrzymasz od nas grafikę specjalnie przygotowaną dla nas z okazji rejsu przez ambasadorkę naszego projektu Paplalalę http://paplalala.com/ w formacie, który umożliwi wydruk plakatu w formacie A3.

wybrano 11 razy

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Wicherek

Otrzymasz od nas pozdrowienia z rejsu oraz zdjęcie z jachtu.

Po zakończeniu projektu otrzymasz od nas również manual z opisem innowacji i wskazówkami dotyczącymi organizacji rejsu jako formy wspierania osób potrzebujących wzmocnienia w formie PDF.wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Sztorm zmian

Otrzymasz 10% zniżki na kurs na stopień żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego w Szkole Żeglarstwa JUNGA w Gdyni do wykorzystania w 2021 roku.

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Dmuch 10 w skali Beauforta

Otrzymasz 10% zniżki na kurs na stopień żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego w Szkole Żeglarstwa JUNGA w Gdyni do wykorzystania w 2021 roku.


Po zakończeniu projektu otrzymasz od nas również manual z opisem innowacji i wskazówkami dotyczącymi organizacji rejsu jako formy wspierania osób potrzebujących wzmocnienia w formie PDF.


Twoje imię i nazwisko lub nazwa firmy i logotyp zostanie zamieszczony w manualu z opisem innowacji.


Otrzymasz od nas grafikę specjalnie przygotowaną dla nas z okazji rejsu przez ambasadorkę naszego projektu Paplalalę http://paplalala.com/ w formacie, który umożliwi wydruk plakatu w formacie A3.

Otrzymasz od nas pozdrowienia z rejsu oraz zdjęcie z jachtu.wybrano 2 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

646 326 zrzutek

i zebrali

402 385 929 zł

A ty na co dziś zbierasz?