id: nuwas4

pomoc rodzinie Świętkowskich

pomoc rodzinie Świętkowskich

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
44 460 zł 
z 50 000 zł
88%
zakończona 29.04.2019r
368 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

„Zrzutka” powstała, aby pomóc rodzinie Świętkowskich. Pożar zabrał im w jednej chwili cały dorobek życia wypracowany przez trzy pokolenia. W dniu 29.03.2019 r. ok. godz. 18:00 w miejscowości Szlasy-Mieszki gmina Rutki w woj. podlaskim wybuchł pożar. Ogień zajął całe zabudowania gospodarcze (obory, garaże, stodołę, sprzęt rolniczy, zapasy siana i paszy dla zwierząt), jedynie co udało się uratować to bydło, które potrzebuje schronienia i jedzenia. Walka toczyła się o życie zwierząt, które w panice wyprowadzono na pole. Krowy udało się uratować. Dwie z nich w wyniku ogromnego stresu ocieliły się będąc już na polu. Ocalałe zwierzęta obecnie znalazły schronienie u sąsiadów, którym należą się szczególne podziękowania. Na miejscu pracowało ok. 20-stu zastępów Straży Pożarnej, również spoza powiatu Zambrowskiego. Pomimo szybkiej i sprawnej akcji gospodarstwo doszczętnie spłonęło. Ucierpiał również dom, ponadto wszystko zalane jest wodą, gdyż walka z żywiołem trwała kilkanaście godzin. Straty są na tyle duże, że każde wsparcie w najbliższym czasie jest na wagę złota. Bardzo proszę wszystkich, którzy są w stanie wczuć się w sytuację rodziny Świętkowskich o choćby najmniejszą pomoc, by dać Im nadzieję na nowy start i ufność, że jeszcze wszystko da się odbudować. Przed nami Święta Wielkanocne. Sprawmy, by oprócz zgliszczy rodzina Świętkowskich a przede wszystkim Arek dostrzegł choć w minimalnym stopniu Ich magię…, bo najgorsze to stracić nadzieję...

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 368

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków
 • KC
  Katarzyna Czajkowska

  Powodzenia!

  ukryta
 • Anna Kowalska

  A czy majątek nie był ubezpieczony?

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dwa lata temu również spaliło mi się gospodarstwo. Większość budynków gospodarczych poszło z dymem. Dzięki rodzinie i ludziom odbudowaliśmy się- dostaliśmy wsparcie finansowe Ale przede wszystkim wiarę,że nie jesteśmy sami.

  ukryta
 • RZ
  Rafał

  W sierpniu spotkało mnie to samo. Nam udało sie odbudowac budynek m,in dzieki zrzutce.pl. Mam nadzieje ze tutaj stanie sie tak samo. Trzymam kciuki ! :)

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia!

  ukryta

Nasi użytkownicy założyli

878 451 zrzutek

i zebrali

807 456 080 zł

A ty na co dziś zbierasz?