id: nw6f82

#WszyscyDoWioseł – pomóż osobom w kryzysie bezdomności

#WszyscyDoWioseł – pomóż osobom w kryzysie bezdomności

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Aktywne skarbonki na zrzutce: 8
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 066 371 zrzutek i zebrali 1 161 308 603 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

24 listopada Fundacja Legii zorganizuje piątą edycję charytatywnych regat na wioślarskich ergometrach #WszyscyDoWioseł (WDW). W tym roku zebrane środki trafią do Fundacji Daj Herbatę, która od lat opiekuje się osobami w kryzysie bezdomności, aktywizuje je i pomaga w wychodzeniu z bezdomności. Dodatkowo fundacja nagłaśnia ten poważny problem społeczny i uczy jak nieść skuteczną pomoc. Dzięki WDW każdy może pomóc osobom bezdomnym, do akcji można się włączyć na kilka sposobów – wpierając tę zrzutkę, zgłaszając do regat czteroosobową drużynę i wpłacając opłatę startową albo pomagając jako wolontariusz w organizacji wydarzenia.

 

Regaty wsparcia. Płyniemy dla tych, którzy potrzebują Domu.

 

Charytatywne wiosłowanie odbędzie się na stadionie warszawskiej Legii w czwartek, 24 listopada w godzinach 9.00 - 19.00. W wielkiej wioślarskiej i jednocześnie dobroczynnej sztafecie wystartuje 120 załóg, każda będzie się składać z czterech zawodników. Załogi będą wiosłować w 10-minutowych zmianach. Wśród uczestników będą influencerzy, sportowcy i dziennikarze.


Środki zebrane w tegrocznej edycji akcji w całości trafią do Fundacji Daj Herbatę, która od 2015 roku nieprzerwanie pomaga i działa na rzecz osób doświadczających bezdomności.


Zaangażuj swoją drużynę!

Każda drużyna biorąca udział w regatach, ma możliwość udzielenia dodatkowego wsparcia poprzez założenie skarbonki i promowani jej wśród swoich znajomych. Dla drużyny, która będzie najbardziej aktywna medialnie i która zbierze najwięcej środków na swojej skarbonce, Fundacja Legii przewidziała specjalne nagrody! 


– #WszyscyDoWioseł to projekt, który od pierwszej edycji procentuje dobrem dla naszych beneficjentów. Wielką wartością tej formy pomagania jest połączenie sportu – bo to w końcu prawdziwe ściganie na ergometrach – z konkretną formą wsparcia, edukacją i społecznym uwrażliwianiem na współczesne problemy. W tym roku będziemy pomagać Fundacji Daj Herbatę oraz jej podopiecznym, osobom bezdomnym, na których sytuację warto zwrócić uwagę i pomóc wyjść z kryzysu. Dzięki Fundacji Legii, jej oddanym wolontariuszom, partnerom i projektom takim jak #WszyscyDoWioseł dajemy im nadzieję na zmianę swojego życia – mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

wba307e93f84d38f.jpgKażdy może dołączyć do zbiórki na rzecz Fundacji Daj Herbatę zgłaszając swoją czteroosbową osadę do regat. Zgłoszenia przyjmowane są pod dedykowanym adresem [email protected] Ważne – o dostaniu się na listę startową będzie decydować kolejność zgłoszeń.

  

Historia akcji #WDW

 

Regaty Wszyscy Do Wioseł to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Do tej pory odbyły się cztery edycje, podczas których Fundacja Legii zebrała:

 

 • w 2015 roku – 40 000 zł na zakup ergometrów do treningów dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Akademia Integracji;
 • w 2016 roku – wspólnie z Dobrzy Ludzie – Kibice Legii Dzieciom, 240 000 zł na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka;
 • w 2017 roku – 125 000 zł na zakup sprzętu medycznego i wyposażenia hospicjum onkologicznego św. Krzysztofa;
 • w 2019 roku – 150 000 zł na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie;


ud7954e3d6e331ef.jpg

Małe kroki, wielkie zmiany

 

Akcja “Daj herbatę” została zainicjowana przez Katarzynę Nicewicz (nominowaną w tym roku do tytułu Warszawianka Roku 2022) ponad 10 lat temu, a w 2015 roku przerodziła się w fundację o tej samej nazwie. Wiele osób kojarzy fundację i jej wolontariuszy z akcji przy Dworcu Centralnym, gdzie regularnie, w każdy poniedziałek o godzinie 19 rozdają zupę, ubrania i inne potrzebne rzeczy osobom doświadczającym bezdomności. Jednak misją fundacji jest nie tylko zapewnienie osobom w kryzysie bezdomności regularnych posiłków, opieki higienicznej i sanitarnej czy odzieży, ale też niesienie im pomocy terapeutycznej, socjalnej, medycznej oraz prawnej.

 

Pomoc Fundacji Daj herbatę płynąca z projektu WDW jest o tyle istotna, że fundacja utrzymuje się głównie z dobrowolnych datków, a jej działalność opiera się na gronie wolontariuszy, osób wielkiego serca i dobrych firm, którzy od lat mają chęć pomagania, poświęcają się dla innych i nie oczekują niczego w zamian.

 

Fundacja zapewniając kompleksowe wsparcie osobom w kryzysie bezdomności i osobom, które bezdomnością są zagrożone prowadzi również Centralny Punkt Integracji. Miejsce w którym rozwiązuje się wiele codziennych, życiowych problemów osób bezdomnych, a także wspiera ich integrację. Trafiają do niego osoby mające za sobą różne traumatyczne przeżycia – które były molestowane, doświadczyły przemocy fizycznej i psychicznej czy wychowywały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Fundacja każdego dnia wyciąga rękę do osób z depresją, z uzależnieniami, z długami, ale przede wszystkim borykających się z samotnością. Każda z tych osób to oddzielna, inna historia.


s96be6283d7db97e.jpg


Fundacja Legii


Od ponad 7 lat fundacja tworzy i realizuje programy oraz projekty wsparcia, edukacji, integracji i budowania wspólnoty skierowane do dzieci i młodzieży, osób chorych i zagrożonych wykluczeniem w całej Polsce, szczególnie związanych ze społecznością Legii.

Misją Fundacji Legii jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 64

 
Użytkownik niezarejestrowany
1 500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AI
Anna
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KW
Katarzyna
50 zł
AJ
Anita Jankowska
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
IW
Iwona
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • HP
  HAIRDRESSER PRZEMYSŁAW GREJCZ

  Jako cały zespół fryzjerski życzymy wam POWODZENIA i DUŻO KASY !!!!!! ❤️😘🤗

  800 zł