id: nx6rne

„Podaruj Dzieciom Promień Słońca” - dzieciom z Domu Dziecka... prosto dla ich "Słonecznej Krainy"

„Podaruj Dzieciom Promień Słońca” - dzieciom z Domu Dziecka... prosto dla ich "Słonecznej Krainy"

Nasi użytkownicy założyli 982 799 zrzutek i zebrali 1 005 820 989 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności23

 • Jeszcze raz przesyłamy wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy nas wsparli… wspierają nadal. Dziękujemy też bardzo Fundacji Pankracy za pomoc w organizowaniu tej zrzutki.

  Dzięki Wam Wszystkim otrzymaliśmy wyznaczoną kwotę, która umożliwiła nam realizację pierwszej fazy projektu, a nawet więcej: sala zabaw i część górnego korytarza oraz hol główny na dole). Projekt, tak jak zapowiadaliśmy jest żywy i wciąż się rozrasta.

  Rozpoczęliśmy już kolejny etap prac - w tym celu założona została druga zrzutka z uaktualnionym opisem i uaktualnioną potrzebną nam kwotą. Tym razem jej organizatorem jest nowo powstałe „Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka Nr 16 w Warszawie”

  https://zrzutka.pl/mdpus7

  d8735e7d13c0fa81.jpgTej zrzutki na razie nie zamykamy - jej opis i wszystkie kolejne aktualizacje stanowią pewną opowieść - to historia naszego projektu od samego początku…

  Wpłat można dokonywać i TU i TAM, za co z góry DZIĘKUJEMY:) - pieniądze trafią do tego samego celu !!!

  Nowe aktualizacje będą się pojawiać już pod adresem nowej zrzutki:

  https://zrzutka.pl/mdpus7

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Tworzymy piękny świat dla Dzieci, by marzenie mogło stać się faktem...

Oto nasz projekt dla Domu Dziecka nr.16 w Warszawie - kolejny etap realizacji wizji, która może stać się przełomem, przemianą powszechnie obowiązujących stereotypowych wyobrażeń o Domach Dziecka i potrzebach ich małych mieszkańców. ŚWIAT PĘDZI DO PRZODU… Wraz z nim zmienia się też wrażliwość dzieci, a my, dorośli ledwo potrafimy za tym nadążyć… A może wznieśmy się, choćby na moment, na skrzydłach swojej fantazji i poszybujmy ku tej słonecznej, bajecznej wizji...


y347a851680f52be.jpeg


Podaruj dzieciakom promyk słońca… prosto dla ich „SŁONECZNEJ KRAINY”

Poznajcie wyjątkowe miejsce - jeden z warszawskich państwowych Domów Dziecka - Dom Dziecka nr 16. Jego magiczni mieszkańcy to dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Trafiają do nas z różnych miejsc i powodów, a my pomagamy im ponownie odnaleźć uśmiech - bo to w nim drzemie największa magia. Promyki słońca, jak czarodziejskie różdżki są w tym nam bardzo pomocne...


Każdy z naszych wychowanków ma swoją własną historię...

Staramy się, aby żaden smutek nie przeszkodził im w doświadczaniu otoczenia, odkrywaniu siebie i marzeniu. Bo wierzymy, że każde dziecko ma prawo marzyć. A zadaniem dorosłych jest wspieranie w realizacji tych marzeń. Nic nie jest w stanie zastąpić dziecku własnej rodziny i atmosfery domu, nawet przy największych staraniach opiekunów. Możemy jednak w bardzo dużym stopniu złagodzić skutki pewnych braków i ubarwić im życie. Wiemy, że dobry pomysł, empatia i największa troska pomogą dziecku zapomnieć o smutnej historii, która je do nas przywiodła.


m91285afd49a214c.jpeg


Mamy pomysł, jak ułatwić dzieciom pobyt w naszym Domu Dziecka!

A Ty możesz nam pomóc w jego realizacji! Dla naszych maluchów budujemy przyjazne, baśniowe otoczenie, które pomoże im poczuć się bezpiecznie, beztrosko i radośnie. W tym celu zaprosiliśmy wszystkich największych czarodziejów, wspaniałe wróżki, potężne czary i dobrą magię, a także... Was. Wierzymy, że razem możemy pokolorować i ubajecznić życie kogoś, kto naprawdę bardzo tego potrzebuje.


i154526906222dea.jpeg


Pani Ania, koordynator Domu Dziecka doskonale zna potrzeby swoich podopiecznych. Od wielu lat nosiła w sobie pomysł na zmianę przestrzeni Domu Dziecka w baśniowy, elficki świat, w którym dzieciaki mogłyby „zanurzyć się”, zapominając o problemach - miejsce, w którym poczułyby się naprawdę bezpiecznie i otrzymały nowe, zgodne z ich wrażliwością, bodźce dla zabawy, nauki i rozwoju…

Życie nie zawsze jest bajką.

Do tej pory nie mieliśmy możliwości realizacji tej bajkowej wizji z bardzo prozaicznych przyczyn - braku funduszy i braku wykonawcy naszej wizji. Przede wszystkim jednak zabrakło nam pomocy od osób, które wspierają takie inicjatywy i rozumieją, jaka jest prawdziwa rola i odpowiedzialność instytucji Domu Dziecka.

“Większość ludzi ma nadal obraz Domu Dziecka, jakby umiejscowiony był w okresie powojennym, czy w czasach „ciemnej komuny”, gdzie brakowało wszystkiego - obraz dzieci głodnych, obdartych, bosych… To całkowicie mylący pogląd. Pieniądze na zaspokojenie tych podstawowych potrzeb materialnych są. Dodatkowo ludzie przekazują ubranka, zabawki po swoich wyrośniętych pociechach - i tego jest czasami nawet nadmiar. System pomocy funkcjonuje dobrze na poziomie tych podstawowych potrzeb. - mówi Pani Ania - Tym dzieciaczkom, zwłaszcza tym najmłodszym, potrzeba jeszcze czegoś więcej… czegoś co będzie karmić nie tylko ich ciało, ale też ducha…“

b8e3d5f73ffaf736.jpeg


“Dzieci mieszkają na dwóch dolnych piętrach budynku - tam mają swoją zwyczajność… Wymarzyliśmy sobie, by na poddaszu, które obecnie jest tylko częściowo wykorzystane (są tam między innymi pokoje, w których działają specjaliści jak logopeda, rehabilitant, psycholog i pedagog) powstał „Świat Fantazji” - wyjątkowe Miejsce, w którym maluchy będą mogły oderwać się choćby na chwilę od codzienności, trudnych myśli, wspomnień, traum - tych świadomych i podświadomych… Jednocześnie, by taka rzecz jak pójście „Na górę”, do specjalisty, kojarzyło im się z fajną przygodą. Mamy tam spore pomieszczenie, które chcemy wykorzystać na salę do zabawy i integracji sensorycznej, z odpowiednim sprzętem i zabawkami… Chcielibyśmy, aby ściany tej sali i górnego korytarza, który do niej prowadzi, a w którym znajdują się drzwi do pokojów specjalistycznych, były pokryte przyjaznymi, bajkowymi obrazami”


q1c310cc4755a2ea.jpeg


„Głos na Marzenia”

W roku 2018 nasz Dom wygrał jedną z nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Głos na Marzenia” i to pozwoliło nam rozpocząć nasz wymarzony projekt. Sala na poddaszu została wyremontowana i stanęła w niej konstrukcja wielkiego drzewa. Budujemy też jaskinię i małą ściankę wspinaczkową. Jest już piaskownica z piaskiem kinetycznym, wokół której roztaczamy morski krajobraz.


xzucc9-b5d8c155.png

l8464d7d02708f37.jpeg

Aby dokończyć nasz projekt, potrzebujemy funduszy m.in. na sprzęty do rehabilitacji sensorycznej i… wyczarowanie na ścianach baśniowej przestrzeni. Dlatego prosimy Cię o wsparcie. Wierzymy, że karma… to znaczy magia - wraca. )


"Słoneczna Kraina"

Gdy już dotrzemy „na górę” i znajdziemy się w pierwszej części korytarza, otworzy się przed nami świat jasnych pastelowych barw - miejsce delikatne i łagodne, utrzymane w półrealistycznym charakterze. Krok za krokiem, przestrzeń stopniowo się „odrealni”, a kolory staną się bardziej intensywne.


nx6rne-3dbc7357.png

wc3d469f9f0020d6.jpeg


Spotkamy tutaj wiele wspaniałych, magicznych istot. Większość detali dostrzeżemy dopiero po dokładnym przyjrzeniu się. Po drodze miniemy „portale” do innych krain - specjalnie wyróżnionych pokoi specjalistów. Doświadczymy zmiany nastrojów, krajobrazów, pór roku, pory dnia… Rozpoczniemy wędrówkę ku Słońcu…


l983bf5cc64462e5.jpeg


Na koniec dotrzemy do przestrzeni, w której wszystkie smutki cichną. Za ostatnimi drzwiami będzie czekać na nas sala „POD BIAŁYM DĘBEM”, czyli miejsce zabaw i integracji sensorycznej w „SŁONECZNEJ KRAINIE”.


a1c9455c37a923ab.jpeg


To nasza wizja, nad której realizacją wytrwale pracujemy. Nie ukrywamy, że potrzebne są nam środki finansowe, aby ukończyć proces przeistoczenia realnego świata w prawdziwie magiczną krainę, w której wszystkie troski zostaną zapomniane przynajmniej na chwilę. Pomożesz nam?


d3317ccc660ec1a5.jpeg


Tam właśnie - w „SŁONECZNEJ KRAINIE” - pragniemy być. I wierzymy, że jest to możliwe - pewnego dnia tam dotrzemy. Pomóż nam zrealizować to marzenie!


Rozpoczęcie i realizowanie tego projektu było i nadal jest możliwe dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu wielu osób... Do tej pory pomogli nam już:


Przyjaciele, Partnerzy i nasi Patroni Medialni:


1. Fundacja „Loveforhumanity”

2. Rodzice, uczniowie, Dyrekcja i nauczyciele z prywatnego niepublicznego

Liceum Ogólnokształcącego LIFE SKILLS nr.1 w Warszawie.

3. Marta Trzeszczkowska (Marta) i Tomasz Czechowicz (Tomek) z przyjaciółmi

4. SBE- Stowarzyszenie Branży Eventowej sbe.org.pl

5. Violetta Kołakowska - aktorka, patronka medialna naszego projektu violkakolakowska

6. Tomasz Karolak - aktor, dyrektor teatru Imka i nasz patron medialny tomasz_karolak_official

7. portal DUCHOWA POLSKA Duchowa Polska

8. portal "SAMOŚWIADOMI - Książki i Edukacja" - samoswiadomi.plO warstwie artystycznej

Projekt przestrzenno-malarski realizuje

Anna Ewa Miarczyńska

autorka książki „Wieść Niesie po Lesie”, wszechstronna artystka, która uwielbia tworzyć dla dzieci. Ma na swoim koncie wiele różnorodnych prac.

bliżej poznasz ją, odwiedzając jej stronę: http://hannah.netgaleria.pl

jej porfolio na Behance

instagram

a oto link do opisu projektu książki: "Wieść Niesie po Lesie"


feddfc95f1f550f5.jpeg

Na co przeznaczamy zebrane pieniądze?

Mamy jasną wizję, czym ma stać się „Słoneczna Kraina”, jednak kolejne pomysły i możliwości, aby ją zmaterializować, pojawiają się na bieżąco. To bardzo „żywy" projekt. Wspaniałą inspiracją i podpowiedzią, co powinniśmy robić dalej, są reakcje dzieci. Dlatego nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani terminu zakończenia projektu, ani - tym bardziej - jego dokładnych kosztów. Projekt realizowany jest etapami, krok za krokiem, a wedle naszych możliwości, będzie się rozwijał, kwitł i ewoluował. A każdy etap to nowa, wspaniała i „ożywiona” przestrzeń, dająca radość dzieciom.


Kosztorys projektu obejmuje:

• materiały i sprzęty do terapii sensorycznej połączonej z zabawą.

• artystyczne malowanie oraz rzeźbienie na ścianach i różnych elementach pomieszczeń (m.in. sala „Pod Białym Dębem”, "Jaskinia Zadumy", droga do „Słonecznej Krainy” (korytarze na poddaszu), „Portale” (drzwi do pokoi specjalistów)).


Darowizna na zrzutka.pl - odliczenie w PIT

W tym przypadku jest to darowizna (spełniająca odpowiednie warunki) na rzecz Fundacji Święty Pankracy (organizacja zajmująca się działalnością społecznie użyteczną)

szczegóły w poniższym linku:

https://zrzutka.pl/blog/76/darowizny-na-zrzutka-pl-a-odliczenie-w-pit


Zrzutka stworzona przez:

nx6rne-f06a842.png


Dom Dziecka nr.16 w Warszawie we współpracy z Fundacją Pankracy

więcej o organizatorach:

Dom Dziecka

Facebook

Dom Dziecka nr.16

Fundacja Pankracy


Bądźmy w kontakcie

Dom Dziecka nr 16

ul. Międzyparkowa 5

00-208, Warszawa

tel. 22 831 17 60

[email protected]


Aktualności

Wszystkie zamieszczone tu zdjęcia pokazują efekty tego pierwszego i drugiego etapu prac !!!

O postępach będziemy informować na bieżąco w Aktualnościach i na stronach Fundacji

https://www.facebook.com/fundacjapankracy

www.fundacjapankracy.org

Pokażemy kolejne obrazy, przestrzenie, które wyczarujemy dla niezwykłych dzieciaków w tym niezwykłym MIEJSCU...

Zapraszamy !!!

English below:

Oto nasz projekt dla Domu Dziecka nr.16 w Warszawie - realizacja wizji, która może stać się przełomem, przemianą powszechnie obowiązujących stereotypowych wyobrażeń o Domach Dziecka i potrzebach ich małych mieszkańców. ŚWIAT PĘDZI DO PRZODU… Wraz z nim zmienia się też wrażliwość dzieci, a my, dorośli ledwo potrafimy za tym nadążyć… A może wznieśmy się, choćby na moment, na skrzydłach swojej fantazji i poszybujmy ku tej słonecznej, bajecznej wizji...

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 420

CR
Ewelina Rodak
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
RR
Radoslaw
1 560 zł
 
Paulina Domek
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
550 zł
 
Dane ukryte
333 zł
KK
K. K.
15 zł
IL
Wiktor Lipiński
5 zł
MA
Marcin
100 zł
K2
KLASA 2B
140 zł
Zobacz więcej

Komentarze 28

 
2500 znaków