id: nxe5be

Pomocna dłoń dla najbardziej potrzebujących zwierząt na Ukrainie.

Pomocna dłoń dla najbardziej potrzebujących zwierząt na Ukrainie.

Aktualności 3

  • Poniżej wklejam kolejny przelew dla Mariny (część pochodzi z tej zrzutki, część z innych).

    Czytaj więcej
  • g941a753ebbf27d4.jpegr842cc0b157d9403.jpeg

    Czytaj więcej
  • m62e2d9d2904106f.jpeg

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

l8d1de912d2845b3.jpegPomocy!

Dwa dni temu odczytałam porażającą wiadomość, że schronisko prowadzone przez Marinę nie przyjmuje już zwierząt!!!

Powód: brak miejsca, brak pieniędzy.. Niezapłacone faktury za leczenie, strach, jak wykramić prawie 600 psów! Skąd wziąć na podstawową opiekę weterynaryjną (odpchlenie, leki- choćby przeciwbólowe!).

Adopcji na Ukrainie nie ma, wszystkie adopcje było adopcjami zagranicznymi, teraz ogromny problem, bo koszty transportu wzrosły niebotycznie z powodu pozamykanych granic i utrudnień.

Pandemia- oto jej milczące ofiary..

Na co zbieramy?

Na spłatę rachunków za leczenie, na zakup leków, na jedzenie..

Nie chcę myśleć, co będzie z kolejnym psem.. albo ktoś się ulituje i uśpi.. albo będzie umierał dniami w bólu.. To realność ukraińskich ulic..


To schronisko to jedyna szansa dla okaleczonych zwierząt w promieniu kilkuset kilometrów!!!

vfa2538295c5566f.jpeg

Na Ukrainie nie ma schronisk, nie ma fundacji, stowarzyszeń. Ludzie bardzo, bardzo rzadko pomagają.. Czasem z biedy, a często z przyzwyczajenia, bo pies umierający pod blokiem czy supermarketem to tam norma.. Suka z wyciągniętymi sutkami, z wystającymi koścmi, czy jej łyse, głodne dzieci zakażone świerzbowcem to tam też norma.. Nie ma ŻADNEJ państwowej czy miejskiej opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Żyją dzięki temu, co znajdą na śmietniku, albo co ktoś litościwy czasem rzuci, często nawzajem się zagryzając w walce o suchy chleb.. Wiele osób zostawia potrącone psy (często celowo je rozjeżdżając!), do psów strzelają wynajęci ludzie do „oczyszczania” miast.

W mieście Dniepropietrowsk, niedaleko strefy wojennej, obecnie żyje ok. 45 tysięcy bezdomnych psów. W promieniu kilkuset kilometrów nie ma żadnego schroniska, żadnej fundacji. Jedyną osobą, na którą mogą liczyć umierające z głodu, potrącone, postrzelone, czy pokaleczone przez zwyrodnialców psy i koty – jest Marina, która kupiła kilka lat temu kawałek pola i tam postawiła boksy dla tych najciężej chorych, rannych, tych, które nie mogły już sobie dać rady na ulicy same..

Marina walczy o nie każdego dnia- gotuje, jeździ po chore psy, leczy, organizuje środki finansowe, pomoc i adopcje międzynarodowe (na Ukrainie adopcji praktycznie nie ma- zdarza się 1 adopcja na miesiąc/ dwa miesiące- kilka w skali roku!)

Pomóżmy tej kobiecie ratować te sponiewierane, cierpiące stworzenia! Mają tylko ją i garstkę pomagających jej osób! Większość pomocy pochodzi z zagranicy! Teraz w dobie koronawirusa odcięta od fizycznej pomocy (nie odebrała leków, karmy i datków z zagranicy), wstrzymane transporty psów i kotów (więc schronisko przepełnione maksymalnie!) Pieniądze teraz są pilnie potrzebne na spłatę długów w lecznicach weterynaryjnych, na zakup jedzenia dla psów (gotują im, bo taniej) oraz na pilne postawienie pomieszczenia (kontenera) dla kalekich psów, które nie przeżyją w kojcach. Potrzebne są też oczywiście na sterylizacje bezdomnych suk.

Proszę- pomóżcie.

Można to zrobić :

- wpłacając na zrzutkę

- wpłacając na konto : Aleksandra Strukowska- Lizak, bank Millenium nr konta: 98 1160 2202 0000 0003 8395 9087

- dołączając do grupy bazarkowej i aktywnie na nim działać: https://www.facebook.com/groups/2061831827433938/

- adoptując psa czy kota (wyłącznie przemyślane adopcje, z rekomendacjami od weterynarza, fundacji, nie możemy sobie pozwolić na zwroty!).

Wpłacający 79

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
J
Justyna
180 zł
ER
EWA ROSZ
120 zł
K
Kaśka M
100 zł
A
Aga Atr
100 zł
I
Ilona
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ŁŁ
Łukasz Ł
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 883 zrzutki

i zebrali

404 384 601 zł

A ty na co dziś zbierasz?