id: 68pver

O rozwoju osobistym dla dzieci - wydanie książki „Ogród pełen emocji”

O rozwoju osobistym dla dzieci - wydanie książki „Ogród pełen emocji”

Opis zrzutki

Od kiedy pamiętam zawsze chciałam napisać i wydać książkę. Podjęłam kilka prób, ale wszystkie trafiły do szuflady. 

Kilka lat temu zaczęłam mocno interesować się rozwojem osobistym i pomyślałam - dlaczego takiego myślenia nie uczą w szkołach?

Chciałam stworzyć książkę, która w prosty sposób pokazałaby mojej córce, że odpowiednie nastawienie jest kluczem do wewnętrznego spokoju, że warto być wdzięcznym za najmniejsze rzeczy, że pozytywna energia jest bardzo ważna i że to porażki, a nie sukcesy kształtują nasz charakter. Książka jest napisana specjalnie dla mniejszych i trochę większych dzieci, a żeby ciekawie się ją czytało wplotłam w nią różne mało znane, nie tylko dzieciom, zwierzęta. 


k5010a9b23dedc85.jpegTo opowieść o trzech siostrach, które mieszkają w wiejskim domku na skraju wioski. Klementyna w każdej sytuacji widzi coś pozytywnego. Alicja najbardziej lubi czytać książki o zwierzętach, jest bez przerwy w ruchu. A Laura lubi ciągle coś podjadać i często denerwuje się, gdy coś jej nie wychodzi. Dziewczynki spotykają w swoim ogrodzie lub wyobrażają sobie różne, często mało znane zwierzęta. Przy okazji spotykania tych zwierząt poznają emocje i uczą się budować relacje między sobą. W tle widoczny jest związek łączący je z mamą i tatą. Dziewczynki poznają otaczający je świat i dowiadują się, że to czego nie znają jest zupełnie naturalne i funkcjonuje w świecie od lat.


Jeśli chcielibyście żeby Wasze dzieci dowiedziały się m.in. czy jenot umie wytropić ciszę, a piórolotek zna receptę na smutek, czy kaszalot nudzi się w deszczu, a kazuar lubi dziobać nasiona zasiane z pasją oraz czy padalec umie zepsuć dobrą atmosferę i w czym gnojce pomagają porażki, to ta książka jest właśnie dla nich.


Książka skierowana jest do dzieci w wieku 6-9 lat, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Składa się z 10 rozdziałów, w których dziewczynki poznają co to cisza, medytacja, dobra energia i pasja. Dowiadują się czego uczą nas porażki i czy warto być wdzięcznym. Doświadczają także jak łatwo kogoś zranić i co daje nam współpraca. Ważna jest w niej również rola rodziców, zwłaszcza ojca, który ma u dziewczynek duży autorytet. Chciałam też pokazać, że w tych trudnych i dziwnych czasach dziewczynki mają prawo marzyć i decydować o sobie.

 

Książka będzie wydana w self-publishingu, ponieważ chcę mieć nad nią kontrolę od początku do samego końca. Stąd też pomysł na zrzutkę, ponieważ chciałabym żeby to było piękne, profesjonalne wydanie. Bardzo mi zależy na walorach estetycznych i edukacyjnych, ale edukacyjnych podanych w bardzo przystępny sposób z poczuciem humoru.

 

Tekst jest już zredagowany przez niesamowitą Dorotę Kopczyńską, właścicielkę Centrum Kultury Słowa, która przez wiele lat prowadziła Poradnię Językową Uniwersytetu Warszawskiego, później Poradnię językową Centrum Kultury Słowa. Współautorka m.in. książek pomocniczych do nauki języka polskiego Powtórka z gramatyki dla klas IV-VI, Powtórka z gramatyki dla klas gimnazjalnych Powtórka z gramatyki dla szkół średnich (wraz z Marcinem Kamionkiem, wyd. Skrypt, Warszawa 2001), autorka m.in. materiałów edukacyjnych Opowieści i spacery językowe (NCK, Warszawa 2020), powstałych w ramach kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, redaktorka i korektorka wielu publikacji książkowych i nie tylko.

 

Ilustracje wykonuje niezwykle zdolna Magda Kudeł. Magda jest uczennicą liceum plastycznego, i mimo młodego wieku do swojej pracy podchodzi bardzo profesjonalnie.


Pracujemy nad ilustracjami, napisana książka czeka w szufladzie, ale kilka osób miało już możliwość przeczytać ją całą lub we fragmentach, zobaczcie ich recenzje:
„Wbrew tytułowi to książka nie tylko dla dziewczynek – sądzę, że przypadnie do gustu każdemu od lat trzech do stu trzech, i to niezależnie od płci. Pełne ciepła, życzliwości i miłości opowieści o trzech siostrzyczkach, napisane z sercem i zrozumieniem, ukazują pozytywny, afirmujący stosunek do życia i otaczającego nas świata. Przepojone dobrą energią, wolne od suchego dydaktyzmu, pokazują, że warto wsłuchać się w ciszę, że porażka wcale nie musi być porażką, że śmierć jest częścią życia, że można cieszyć się z drobiazgów i że wyobraźnia otwiera nam świat bez granic, a jedyne, czego tak naprawdę potrzeba do szczęścia, to właściwe nastawienie do siebie i innych. To nie są zwykłe opowiastki o miłych dziewczynkach i dziwnych zwierzątkach – to dobrze napisana, mądra książka dla dzieci, ich rodziców, dziadków i opiekunów. " Dorota Kopczyńska właścicielka Centrum Kultury Słowa, przez wiele lat prowadziła Poradnię Językową Uniwersytetu Warszawskiego, później Poradnię językową Centrum Kultury Słowa.

 

„„Ogród pełen emocji”  to wielowymiarowa opowieść o relacjach między rodzeństwem. To podzielona na tematyczne rozdziały opowieść o rodzinie. Poznajemy w niej trzy siostry, dziewczynki, które toczą wnikliwe rozmowy w dużej mierze poświęcone zwierzętom. Bo kontakt z naturą jest dla nich ważny i kształtuje ich wrażliwość. Wymieniają się pozyskanymi na różne sposoby informacjami dotyczącymi zwierząt rzadkich lub mało znanych. Zatem nie takich, z którymi można mieć do czynienia, na co dzień. To walor tej opowieści, dzięki której można dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat jenota, piórolotka, kaszalota czy kazuara, (którego łatwo pomylić z kuguarem). Młody czytelnik zapewne sam z własnej inicjatywy nie poszukiwałby oryginalnych informacji o świecie zwierząt. A przedstawione w takiej formie z łatwością trafią do wyobraźni i pozostaną w pamięci. Co prawda nie jest to książka przyrodnicza, jednak przyroda jest w niej obecna. Przyroda potrafi kształtować emocje, wyobraźnię i wrażliwość, jeśli patrzymy na nią z uwagą i rzeczywistą chęcią jej poznania i zrozumienia. Tak właśnie dzieje się w przypadku bohaterek „Ogrodu pełnego emocji”. One zapewne zawsze, nawet gdy już dorosną, będą z radością czekały na myszojelenia, który uwielbia pestki słonecznika. I wszyscy zasiądą pod krzakiem róży do herbatki.”  Joanna Kamińska, pedagog.


„Historia, którą chcesz opowiedzieć jest naprawdę interesująca i już widzę oczami wyobraźni całą trójkę dziewczynek ;D My również mieszkamy na wsi i po sąsiedzku mamy las, zaś Alicja była by bratnią duszą mojej Gabrysi.

Sprawdziłam też wszystkie trzy żyjątka o których wspomniałaś i okazało się że piórolotka i gnojkę znam z podwórka ;)" Katarzyna 

 

 „Książka brzmi cudownie i odnajduje element siebie we wszystkich 3 dziewczynkach :)" Agata

 

„Myślę, że książka wniesie wiele ważnych treści!" MagdaKilka słów o mnie.

g50cb3e1a8fa3cd0.jpeg

Mam na imię Ewa, jestem mamą dorosłego już syna i córki, która dopiero zaczyna swoją szkolną przygodę. Skończyłam dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a swoją zawodową karierę rozpoczęłam jako nauczyciel przedszkolny. Przez kilkanaście lat zajmowałam się komunikacją i marketingiem stacji telewizyjnych. Pracowałam dla kanałów National Geographic, BBC, Planete+ czy Universal. Wprowadzałam na rynek kanały Domo+ i 13 Ulica. Byłam pomysłodawczynią wielu konkursów dla kanału MiniMini. Jestem współautorką książki „Mamy dla mamy”, poradnika, który bardzo szybko stał się bestsellerem. Moją pasją jest rozwój osobisty, czytanie drukowanych książek i pisanie tekstów. Uwielbiam pić dobrą herbatę i pomagać kobietom odkrywać ich wewnętrzne piękno. 


Każda osoba, która wpłaci choćby najmniejszą kwotę jest dla mnie dobrodziejem, serdecznie dziękuję za każdą wpłatę i przesyłam moc pozytywnej energii.


Wpłacający 16

 
Dane ukryte
ukryta
AH
Anna Hober
45 zł
MK
Marta Kowalska
65 zł
B
Beata Patuszyńska
50 zł
AW
Anna Wierzchowska
45 zł
M
Magda Pawlaszek
50 zł
K
Katarzyna Baranow
65 zł
A
Anna Szachewicz
65 zł
IZ
Iza Zalewska
ukryta
AD
Alicja Dopierała
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 45 zł i więcej
Przedsprzedaż książki

Każda dobrodziejka lub dobrodziej, który wpłaci tę kwotę otrzyma książkę w limitowanej przedsprzedaży, pokrywamy koszt wysyłki.

wybrano 7 razy (pozostało 243 z 250)

Wybieram
Wpłać 65 zł i więcej
Książka ze specjalną imienną dedykacją

Każda dobrodziejka lub dobrodziej, który wpłaci tę kwotę otrzyma książkę ze specjalną imienną dedykacją, pokrywamy koszt wysyłki.

wybrano 8 razy

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Listy od dziewczynek i kartka urodzinowa

Dziecko każdej dobrodziejki lub dobrodzieja, który wpłaci tę kwotę otrzyma 2 odręcznie napisane listy od dziewczynek i ręcznie robioną kartkę urodzinową, wysłane tradycyjną pocztą. Dziecko otrzyma również książkę ze specjalną imienną dedykacją, pokrywamy koszt wysyłki.        


(pozostało 15 z 15)

Wybieram
Wpłać 750 zł i więcej
Oryginalna ilustracja z książki i kartka urodzinowa

Dziecko każdej dobrodziejki lub dobrodzieja, który wpłaci tę kwotę otrzyma oryginalną ilustrację z książki oprawioną w ramkę i ręcznie robioną kartkę urodzinową oraz książkę ze specjalną imienną dedykacją, pokrywamy koszt wysyłki.

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Specjalna oferta dla szkół i zerówek w przedszkolach

Spotkanie autorki z dziećmi w szkole/przedszkolu (na żywo lub online w zależności od warunków). Temat spotkania do ustalenia z wychowawczynią. Każde dziecko otrzyma książkę z imienną dedykacją (do 30 dzieci, powyżej tej liczby doliczymy koszt książki).


(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Tytuł Mecenasa książki

Każda dobrodziejka lub dobrodziej, który wpłaci tę kwotę otrzyma tytuł Mecenasa książki. Imię i nazwisko Mecenasa zostanie wymienione w podziękowaniu w książce, na stronie www i na fanpage książki. Mecenas otrzyma książkę ze specjalną imienną dedykacją i eleganckie wydrukowane imienne podziękowanie, pokrywamy koszt wysyłki.

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Dziecko bohaterem kolejnej książki

Dziecko dobrodziejki lub dobrodzieja, który wpłaci tę kwotę zostanie bohaterem mojej kolejnej książki, otrzyma książkę „Ogród pełen emocji”  ze specjalną imienną dedykacją, pokrywamy koszt wysyłki.


(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 4000 zł i więcej
Tytuł Sponsora książki

Dobrodziejka lub dobrodziej, którego firma wpłaci tę kwotę otrzyma tytuł Sponsora książki. Logo Sponsora zostanie wydrukowane na tylnej okładce książki, zamieszczone na stronie www i fanpage książki (po ustaleniu z autorką). Sponsor otrzyma książkę ze specjalną imienną dedykacją i eleganckie wydrukowane podziękowanie dla firmy, pokrywamy koszt wysyłki.


(pozostało 3 z 3)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

646 316 zrzutek

i zebrali

402 380 460 zł

A ty na co dziś zbierasz?