Obrońmy polską Odyseję Umysłu przed skutkami koronawirusa! ID: vwn8jy

Obrońmy polską Odyseję Umysłu przed skutkami koronawirusa! ID: vwn8jy

48 706 zł z 50 000 zł

97%

48 706 zł

48 706 zł

z 50 000 zł

15 dni

15 dni

do końca

739

739

wspierających
97%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Odyseja Umysłu to wyjątkowy konkurs edukacyjny, który pomaga młodym ludziom rozwijać kompetencje XXI wieku, ale przede wszystkim uczy ich konstruktywnie marzyć, innowacyjnie myśleć i zespołowo tworzyć. W jego bieżącej 29. polskiej edycji wystartowało 3019 uczestników skupionych w 442 drużynach z 226 szkół i innych placówek oświatowych. Jak co roku, grupy pomysłowych Odyseuszy przygotowały kreatywne rozwiązania złożonych, interdyscyplinarnych problemów konkursowych z zamiarem zaprezentowania ich jurorom oraz publiczności. Jak zawsze dotąd, Eliminacje Regionalne - pomyślnie przeprowadzone we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Warszawie - były czasem podziwiania i doceniania efektów kilkumiesięcznej pracy. Jak nigdy przedtem, stan zagrożenia epidemicznego i wynikające zeń ograniczenia - wprowadzone przez służby sanitarne oraz władze państwowe - uniemożliwiły rozegranie Eliminacji Regionalnych w Łodzi i Gdańsku oraz Finału Ogólnopolskiego w Gdyni. Zaistniałą sytuację wszyscy zaangażowani w projekt przyjęli ze zrozumieniem, ale też z rozgoryczeniem i wielkim żalem.


Niestety, drastyczne przerwanie sezonu w połowie jego trwania może nie ograniczyć się w skutkach do złamanych serc i zawiedzionych nadziei tegorocznych Odyseuszy; może sprawić, że szlakiem twórczych odkryć w kolejnych latach nie wyruszy już nikt. Krajowy etap programu organizuje fundacja Odyssey of the Mind Polska, która - w obliczu braku systemowego subsydiowania ze środków publicznych - robi to, co robi, dzięki samofinansowaniu się ze składek startowych, sprzedaży pamiątek, organizacji szkoleń, wsparcia sponsorów, a przede wszystkim dzięki społecznemu zaangażowaniu ponad pół tysiąca wolontariuszy. W sytuacji, w której na wiele kosztów już poniesionych, a także tych dopiero nadchodzących, nie uda się znaleźć pokrycia w przychodach z niedoszłych konkursów, fundacja może być zmuszona zakończyć działalność. Niniejsza zrzutka jest po to, żeby zasypać nieoczekiwaną i groźną dziurę budżetową. Czy uda się tego dokonać, zależy wprost od wszystkich naszych sympatyków.


Na rok 2021 przypadałoby 30-lecie istnienia Odysei Umysłu w Polsce. Pomóżmy przetrwać do następnego sezonu programowi, który życie tak wielu osób uczynił ciekawszym, pełniejszym i lepszym. Razem sprawmy, by przyszłoroczny jubileusz nie stał się kolejną ofiarą koronawirusa, a radosnym świętem empatii, nauki, współpracy i wyobraźni. Nadszedł moment próby, który może być smutnym końcem albo nowym początkiem - wybór należy do każdego z nas!

Wpłacający739

A
Asia Rychlik
35 zł
 
Dane ukryte
10 zł
W
Wojtek Powrót do przyszłości
60 zł
EM
Ela Moroz
30 zł
N
naklejki_paznokcie_Zuzia
20 zł
AK
Anna Konobrodzka
100 zł
S
smoczysko w słoiku
47 zł
D
Dżasta - paszport do kreatywności
12 zł
B
BB-8
52 zł
G
Grażyna F
35 zł
Zobacz więcej

Komentarze61

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

496 430 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?