id: bnpks9

Oliwia Kondzior Leczenie cukrzycy terapią komórkową TREG

Oliwia Kondzior Leczenie cukrzycy terapią komórkową TREG

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
75 720 zł z 330 000 zł
22%
129 dni do końca
455 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Oliwia Kondzior lat 12. Aktywna dziewczyna, chętna nieść pomoc wszystkim. Od najmłodszych lat wolontariusz WOŚP ,wolontariusz Caritas, Wolontariusz na akcjach zbierania żywności potrzebującym. Brała czynny udział w akcji charytatywnej dla Nikosia, który walczy z SMA . Wspomaga działania charytatywnego stowarzyszenia Kreatywny Wasilków. Działa w szkolnym wolontariacie na rzecz schroniska dla zwierząt. Laureatka konkursu Ośmiu Wspaniałych . Tancerka Hip-hop i Free Style w szkole TOP10 również z licznymi osiągnięciami krajowymi i międzynarodowymi


W tej chwili potrzebujemy pomocy dla Oliwii.

W grudniu 2020 roku u naszej córki stwierdzono cukrzycę 1go stopnia. Jest obecnie pod opieką kliniki Diabetologii UDSK w Białymstoku. Wiadomo ,że cukrzyca to choroba nieuleczalna, ale jak szybko się pojawiła u Oliwii ,tak szybko również pojawiło się dla Oliwii rozwiązanie tego problemu czyli terapia komórkowa.

Jest to terapia komórkowa TREG opatentowana przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku . Terapia polega na pobraniu komórek macierzystych z trzustki ,pomnożeniu ich do ilości kilku miliardów i podaniu ich ponownie pacjentowi . Nowo podane komórki powstrzymują własny organizm przed niszczeniem własnej trzustki i ta zaczyna ponownie produkować insulinę na dobrym poziomie. Zatrzymanie postępu cukrzycy nawet na kilkadziesiąt lat co jest potwierdzone badaniami zapobiega rozwijaniu się schorzeń i nowych chorób u dziecka. Po tej terapii dziecko nie musi stale przyjmować insuliny w zastrzykach.

Oliwia jest po wstępnych płatnych badaniach klinicznych i jako dobrze rokująca została zakwalifikowana przez lekarzy do tej terapii.


Niestety pomimo dobrych wyników badań nad tą terapią i akceptacji Europejskiej agencji leków jak również Komisji Bioetycznej terapia nie jest refundowana przez NFZ. Nawet zgodnie ze statutem NFZ-u o zapobieganiu chorobom, niepełnosprawnościom oraz ratowaniu życia i zdrowia terapia TREG nadal pozostaje zabiegiem komercyjnym w tzw. wyjątku szpitalnym.


Wobec powyższego zwracamy się do Was ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty na terapię. Oprócz środków własnych i już poniesionych kosztów badań nadal nam brakuje. Cały czas próbujemy walczyć z NFZ na wszystkie możliwe sposoby o refundację ale ile to potrwa nie wie nikt, a czas nie czeka. Terapię musimy zastosować jak najszybciej póki cukrzyca jest we wstępnej fazie, a Oliwia jest w świetnej formie i jej organizm jeszcze produkuje insulinę na dobrym poziomie, a trzustka nie jest mocno zniszczona.


Liczymy na Waszą pomoc i z góry serdecznie dziękujemy. Jeżeli udałoby się kiedyś odzyskać z NFZ koszty leczenie przekażemy je dalej osobom potrzebującym wsparcia jak my teraz.


Dziękujemy za wsparcie


Wpłacający 455

K
Kreatywny Wasilków
11 808,67 zł
GJ
Grażyna J.
2 000 zł
KZ
Konrad Zawistowski
1 234 zł
EJ
euroserwis Jacek Wyszomirski
1 000 zł
B
benedysiuk
1 000 zł
KA
Krystyna Awsztel
1 000 zł
UK
Ula Kryśka
1 000 zł
SF
Sebastian Filip
1 000 zł
DT
Dorota Tumkiewicz
1 000 zł
A
Amelka i Hania
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

649 586 zrzutek

i zebrali

406 507 744 zł

A ty na co dziś zbierasz?