Operacja serca dla naszego Wiesia ID: feswvg

Operacja serca dla naszego Wiesia ID: feswvg

18 809 zł z 20 000 zł

94%

18 809 zł

18 809 zł

z 20 000 zł

11 dni

11 dni

do końca

283

283

wspierających
94%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Czy masz plan na jutro, a może już wiesz z kim spędzisz Boże Narodzenie? Planujesz odwiedzić kogoś bliskiego, kupić coś, spełnić swoje marzenie? Ja też miałem plany, a teraz mam tylko jedno marzenie. Być zoperowanym. Miesiąc temu z ulicy zabrała mnie karetka, kiedy nagle straciłem przytomność.


Diagnoza: niedomykalność zastawki. Nie mogę być operowany klasycznie. Taką operację przeszedłem 12 lat temu, kiedy mój organizm był jeszcze silny. Klasyczne metody leczenia zabiegowego ciężkiej niedomykalności mitralnej wymagają zastosowania krążenia pozaustrojowego oraz sternotomii. Krążenie pozaustrojowe oznacza podłączenie pacjentowi sztucznego płuco-serca, sternotomia - rozcięcie mostka. Operacja wymaga krążenia pozaustrojowego, zatrzymania serca i jego otwarcia. W klasycznej technice najpierw naprawia się zastawkę na nieruchomym sercu, następnie serce jest uruchamiane i sprawdzana jest skuteczność plastyki. Moje serce nie chciało podjąć pracy już 12 lat temu. Teraz taka operacja nie wchodzi w grę. 


Jedyną szansą dla mnie jest przezkoniuszkowa plastyka na bijącym sercu. To nowa metoda leczenia niedomykalności zastawki, umożliwiającą wykonanie plastyki mitralnej nie tylko bez sternotomii, ale też bez krążenia pozaustrojowego i konieczności zatrzymywania serca, co jest szczególnie ważne dla chorych wyższego ryzyka. 


Niestety brakuje mi 20 000 zł, abym mógł tą operację przejść. Myślę, że wiecie jaki jest stan konta emeryta w Polsce… Jest to operacja ratująca życie. Mam niewiele czasu – termin operacji został wyznaczony na 28 października – musi być wykonana tak szybko, ponieważ mój stan zdrowia się pogarsza z dnia na dzień. 


Proszę pomóżcie mi spełnić moje marzenie i mieć plany na przyszłość. Wierzę, że z Waszą pomocą mi się uda.

Wszystkim Przyjaciołom, Znajomym i Ludziom Wielkiego Serca serdecznie dziękuję za każdą złotówkę. Życzę Wam zdrowia oraz spełnienia Waszych marzeń i planów.


Wiesław Wikiera


k1fecec5daedea88.jpeg

Wpłacający283

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
PW
Piotr Wałachowski
65 zł
M
Maria
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?