id: cf6kx5

Uratujmy wrocławską Drukarnię przy Otwartej 12!

Uratujmy wrocławską Drukarnię przy Otwartej 12!

Nasi użytkownicy założyli 916 457 zrzutek i zebrali 883 446 704 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • A dzisiaj w Drukarni, poza szyciem Ejsmonda, gościliśmy wycieczkę! :) Możecie obejrzeć zdjęcia z tej wycieczki na naszym fb, pod linkiem:


  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02c2rrh8Z2V7kdrXu47udPo2kApsrxakwe4yitU1cij6DknaoVvAScpA7RL12gkg2ml&id=807349286095794

  3Komentarze
   
  2500 znaków
   

  Fundacja Klub Innowatora • 2022.09.08

  Zapraszamy!

   

  Fundacja Klub Innowatora • 2022.09.08

  Zapraszamy!

  Zobacz więcej komentarzy

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drukarni przy Otwartej 12 grozi zamknięcie! Niezależna, tradycyjna drukarnia typograficzna — promująca zdolnych młodych ludzi, przyjmująca pod swoje czarne skrzydła rzesze praktykantów, organizująca wiele przeróżnych wydarzeń kulturalnych, miejsce wspaniałych inicjatyw — już niedługo może stać się tylko wspomnieniem.Wesprzyj nas, abyśmy dalej mogli być otwarci na młode talenty i kultywować sztukę zecerską i drukarską.

oc3082cb189c081b.jpeg

Jesteśmy niezależną finansowo fundacją, która utrzymuje się jedynie z pracy naszych rąk. Wysoki czynsz (stawka dla przedsiębiorców), Covid (nawet w czasie lockdownu drukowaliśmy plakaty i naklejki pro publico bono, dla sąsiadów z wrocławskiego Nadodrza) i wojna (zrobiliśmy notesy dla dzieci z Ukrainy, książkę do nauki języka polskiego i ukraińskiego oraz zbiórkę zabawek i kredek) pozbawiły nas środków do utrzymania tego miejsca. Jeśli nie uzbieramy 15 000 zł, grozi nam eksmisja, zamknięcie tego miejsca, co pozbawi Wrocław ważnego, niezależnego ośrodka kulturalnego.

p88823ae28ef62c7.jpegtbd364677481f12e.jpege0c8c45758e97ef4.jpeg

W Drukarni odbyło praktyki ponad 250 osób z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu SWPS, ASP Wrocław i Gdańsk, czy Technikum im. Marii Curie.

r4bf4b2215bdff87.jpeg

Wydaliśmy 5 edycji zbiorów opowiadań z cyklu "Nadodrzańskie opowieści..." w autorskim projekcie "Storygeddon" - książka od pomysłu do produktu w jeden weekend. Czwartej części możecie posłuchać na Spotify lub YouTube. Książki do nabycia na miejscu. Wydajemy je w systemie "print on demand". Okładka drukowana czcionkami a całość oprawiana ręcznie.


Co jeszcze robimy? Dużo dobrych rzeczy i to bez dotacji! Teraz zwracamy się do Ciebie abyś pomógł/pomogła nam w zatrzymaniu tego wyjątkowego miejsca...


Drukarnia przy Otwartej 12 to ośrodek tradycyjnej, niemal już zapomnianej sztuki typograficznej. Przez lata funkcjonowania stała się ośrodkiem nadodrzańskiej kultury i edukacji. To tylko niektóre z zakresu naszych działań:

 • stała współpraca z uczelniami (takimi jak Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) i tworzenie miejsca rozwoju dla praktykantów,
 • organizacja "Otwartych Majków" , czyli drukarnianych slamów w czasie których recytujemy, śpiewamy, standupujemy ;-) a nawet rapujemy przy bicie starych maszyn drukarskich,
 • nowe wydanie Bajek Juliana Ejsmonda z 1927 roku, drukowany tradycyjną metodą ( wkrótce premiera),
 • wydanie płyt CD z utworami samplowanymi mechaniczną pracą naszych maszyn typograficznych,
 • spotkania autorskie z self-publisherami
 • organizacja Targów Książki Niezależnej i Artystycznej „Nisza”
 • przedruk rękopisu generała Józefa Wybickiego,
 • pierwszy przedruk metodą typograficzną dwóch kart ze Statuta synodalia episcoporum Wratislaviensium zawierająca pierwsze słowa drukowane w języku polskim,
 • organizacja Storygedonów,
 • x6851fcad8904835.jpegstworzenie miejsca nagrań audiobooków tzw. "studio na kiblu"
 • hc39e89afcbb1ca9.jpegSpotkania autorskie (choćby ostatnia premiera książki Tiny Berk "Sonder"),
 • przyjmowanie wycieczek od przedszkola do seniora.


I WIELE, WIELE INNYCH PROJEKTÓW


Zaglądnijcie na naszą stronę (codziennie ją uzupełniamy) www.otwarta12.pl do kategorii "media", no i zapraszamy do odwiedzenia nadodrzańskiej Drukarni póki jeszcze jest (czarna kawa i czarne płyty).


Dla osób wspierających naszą zrzutkę, poza słowami podziękowania, przewidujemy nagrody. Jeżeli uda nam się uzbierać całą potrzebną do uratowania Drukarni kwotę, planujemy zorganizować imprezę, na której każda osoba, która cokolwiek wpłaciła, otrzyma specjalny certyfikat w podzięce za pomoc.


Proszę o pomoc w imieniu swoim, drukarzy, zecerów i miłośników tego miejsca.


Maciej Zarański

Prezes Fundacji Klub Innowatora

maszynista typograficzny
Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 132

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków