id: utjsgg

Outriders

Outriders

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Aktualności1

 • Jesteśmy na Patronite! https://patronite.pl/outriders


  I to tam dalej kontynuujemy budowanie społeczności Patronek i Patronów! Zapraszamy wszystkich do przechodzenia tam. Zrzutkę cykliczną wygaszamy - za całe wsparcie tutaj - bardzo dziękujemy.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

tb506b10566fb5fb.jpg

Jesteśmy na Patronitehttps://patronite.pl/outriders


I to tam dalej kontynuujemy budowanie społeczności Patronek i Patronów! Zapraszamy wszystkich do przechodzenia tam. Zrzutkę cykliczną wygaszamy - za całe wsparcie tutaj - bardzo dziękujemy.


----

Jesteśmy Outriders, czyli niezależną grupą dziennikarzy, która dostarcza rzetelne informacje z terenu. Staramy się być jak najbliżej miejsca wydarzeń. Od pięciu lat tłumaczymy to, co dzieje się na świecie. Od lutego br. opublikowaliśmy prawie 400 korespondencji z ośmiu miast Ukrainy ramię w ramię z ukraińskimi dziennikarkami i dziennikarzami. Cotygodniową dawkę wiedzy, niedostępnej w tzw. mainstreamie, przekazujemy bezpłatnie i dla wszystkich przez Magazyn i Podcast. Rozpoczęliśmy budowę Outriders Klub, by organizować w nim spotkania, warsztaty i miejsce uważne na świat. Teraz wróciliśmy z Ukrainy i w projekcie „Jedeń dzień w” pokazujemy z bliska atakowane przez Rosję miasta dzięki technologii VR/360.


Byliśmy wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego. Relacjonowaliśmy sytuację na granicy polsko-białoruskiej, przemierzaliśmy szlak migracyjny w „Wizie Donikąd”, opisywaliśmy spór wokół kopalni w Turowie i sytuację po wybuchu w porcie w Bejrucie, maszerowaliśmy z protestującymi w Białorusi, relacjonowaliśmy konflikty w Syrii, Afganistanie i Donbasie. Opublikowaliśmy serię pocztówek o zmianach klimatu, reportaż interaktywny o zmierzchu węgla, komiks na podstawie relacji więźniów w Białorusi, wydaliśmy e-book o Krymie, który dobrze opisuje fundamenty inwazji rosyjskiej w Ukrainie.

p171b97c8e202be9.jpgAby się rozwijać, potrzebujemy cyklicznego wsparcia. Planujemy dalej tworzyć reportaże, produkować nowe odcinki Podcastu i wydawać Magazyn, który oddajemy wszystkim osobom w pełni bezpłatnie, wierząc w równy dostęp do wiedzy, zwłaszcza w świecie dezinformacji. Naszym celem jest stworzenie – nie tylko wirtualnej – przestrzeni do dyskusji o świecie. I podjęliśmy się tego wyzwania. Ruszyliśmy z budową klubu Outriders, czyli 200-metrowej przestrzeni na Starej Ochocie, gdzie będziemy rozmawiać o świecie w wersji live. To miejsce będzie służyć pracy, organizacji warsztatów, ale przede wszystkim ma być dostępne i cenne dla naszych czytelniczek i czytelników. Powstaje z myślą o Was, ale nie powstanie bez Waszej pomocy. Tam będziemy się spotykać na kawę czy herbatę, rozmawiać o świecie i organizować niedostępne nigdzie indziej wydarzenia.


Od lutego 2022 r. nagrywamy Outriders Podcast. Przy przygotowaniu jednego odcinka pracują: lokalni reporter lub reporterka (najrzetelniej opowiadają specyfikę omawianego regionu), eksperci i ekspertki, tłumacz, montażystka, producentka i prowadzący. Miesięczny koszt prowadzenia podcastu to ok. 25 tys. zł. Każdy jest podróżą poprzez dźwięk, do którego przykładamy ogromną wagę. Ale potrzebujemy wsparcia finansowego, żeby działać dalej.Z kolei nad cotygodniowym wydaniem Magazynu, który ukazuje się od stycznia 2018 r., pracują: dwoje redaktorów, dwie korektorki, factcheckerka oraz graficzka. Dzięki ich pracy w każdy piątek o ósmej rano w skrzynkach mailowych osób subskrybujących pojawia się rzetelny przegląd istotnych informacji z całego świata, które często nie miały szansy przebić się do popularnych mediów. Miesięczny koszt jego wydawania to ok. 15 tys. zł. Dzięki Tobie, będzie mógł powstawać dalej.


Co możemy dać Ci w zamian?


Na pewno tym, że dalej będziemy istnieć, informować i tłumaczyć zjawiska zachodzące w świecie. Chcemy to robić poprzez magazyn, podcast, opowieści multimedialne i spotkania na żywo. Chcemy Cię wprowadzić do naszej społeczności ludzi najlepiej poinformowanych i wiedzących wszystko z pierwszej ręki. Discord jest naszą platformą do komunikacji. Dla Ciebie mamy również:

 • bezpłatne bilety na wszystkie nasze wydarzenia, imprezy i spotkania
 • dostęp do naszego archiwum, gdzie czeka na ciebie ponad 200 nagrań i inspirujących historii ze świata
 • Outriders Magazyn w formie audio nagrywany przez autorów, czyli nas – nie masz czasu czytać, ta opcja jest dla Ciebie
 • e-book „Wyspa Krym” autorstwa Piotra Andrusieczki z fotografiami Marcina Sudera, w którym autorzy pokazują, jak Krym zmieniał się pod okupacją rosyjską i dlaczego Rosja dążyła do inwazji na Ukrainę
 • przy wsparciu 50 zł i większym Twoje nazwisko wymienimy zarówno w Magazynie, jak i w Podcaście, by w ten sposób Ci podziękować


v06b1c8fac9ceb31.png

Nasza praca jest doceniana na międzynarodowych festiwalach – tylko w 2022 r. zostaliśmy nominowani do nagrody Innovation Award na European Press Prize, zostaliśmy zwycięzcami kategorii Multimedia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, finalistami Digital Media Award na One World Media, zwycięzcami Social Media & Engagement na Covering Climate Now – Climate Journalism Awards oraz finalistami nagrody La Buena Prensa w Hiszpanii. 


Ze wszystkich nagród i nominacji jesteśmy bardzo dumni. Jednak czas powstania jednego multimedialnego reportażu wynosi 4–6 miesięcy, a czasami nawet rok. Są to produkcje, które kosztują średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chcielibyśmy tłumaczyć i przybliżać Ci świat w ten sposób, ale bez wsparcia finansowego czytelniczek i czytelników to się nie uda. Jeśli cenisz naszą pracę, dorzuć się do naszego budżetu :).


j3caa09fe47b3d64.jpeg

Dziś prosimy Cię o pomoc, by nie zaprzepaścić ogromnej pracy włożonej przez ostatnie pięć lat i ważnej idei, w którą wierzymy. Nawet kilka złotych cyklicznego, miesięcznego wsparcia sprawia, że Outriders może istnieć.


Wesprzyj nas i zostań częścią Outriders. Zyskasz dostęp do naszego Discorda, archiwalnych wystąpień i biletów na zamknięte wydarzenia, regularne newslettery polecające ciekawe treści, audio wydania naszego Magazynu czy e-booka o Krymie. Bez Ciebie to się nie uda. 


Oto przykłady naszych opowieści multimedialnych:


 • Jeden dzień w – ukraińskie miasta w trakcie wojny w technologii VR/360,
 • Wiza Donikąd – o szlaku migrantów przez Białoruś, zdobyła Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego w kategorii Multimedia,
 • Zostawiając Kabul – o ucieczce z Afganistanu,
 • Fawele vs Covid 19 – powstały w Brazylii interaktywny komiks,
 • Pasterze Samburu – zrealizowany w Kenii z Luisem Tato, fotografem nominowanym do World Press Photo,
 • Rojava Diary – relacja z północnej Syrii nominowana do European Press Prize,
 • Białoruś. Za kratami – o sytuacji białoruskich więźniów w reżimie Łukaszenki,
 • Ucieczka z Irpienia – interaktywny reportaż z wnętrza wojny w Ukrainie,
 • Na terytorium słoni – reportaż ze Sri Lanki nominowany do European Press Prize.


Tu posłuchasz naszego podcastu i przeczytasz cotygodniowy magazyn.


Zajrzyj na naszą stronę, w media społecznościowe i zostań z nami na dłużej!

Tylko dzięki Tobie możemy dalej pracować i się rozwijać.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Dlaczego wsparcie cykliczne jest tak ważne?

Otrzymujesz Magazyn Outriders w każdy piątek
Dostajesz na bieżąco odcinki Outriders Podcast
Sprawiasz, że powstają dla Ciebie materiały na całym świecie
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Subskrypcje
5 zł na 5. urodziny
5 zł na 5. urodziny? Brzmi świetnie! Dobrze od czegoś zacząć :). Dziękujemy Ci za wsparcie i zapraszamy do grupy na Discordzie, gdzie nasze Patronki i...
5 zł

Kupione 81

Zakończona
Inne
10 złotych lub więcej
Dziękujemy Ci bardzo, że chcesz nas wspierać i podoba Ci się nasza wizja. Zapraszamy do grupy na Discordzie, gdzie są tylko nasze Patronki i nasi Patr...
10 zł

Kupione 101

Zakończona
Inne
20 złotych lub więcej
Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do naszej grupy na Discordzie dedykowanej Patronkom i Patronom. Otrzymujesz również dostęp do naszego archiwum, gd...
20 zł

Kupione 74

Zakończona
Inne
50 złotych lub więcej
Dziękujemy, dzięki Tobie możemy więcej. Zapraszamy do naszej grupy na Discordzie dedykowanej Patronkom i Patronom. Otrzymujesz również dostęp do archi...
50 zł

Kupione 20

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 3

Pozostałe posty 1

Outriders Magazyn w wersji audio

Jeśli masz dostęp do posta,

Posty do nagród/ofert z progu 10.00 zł 1

Grupa dla patronek i patronów

Jeśli masz dostęp do posta,

Posty do nagród/ofert z progu 50.00 zł 1

Wyspa Krym - ebook

Jeśli masz dostęp do posta,

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1091

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków