663
z 10 000 zł miesięcznie
6%
52 844 zł 
łącznie
931 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

tb506b10566fb5fb.jpgJesteśmy Outriders – niezależną grupą dziennikarzy. Od pięciu lat tłumaczymy to, co dzieje się na świecie. Od lutego br. opublikowaliśmy prawie 400 korespondencji z ośmiu miast Ukrainy ramię w ramię z ukraińskimi dziennikarkami i dziennikarzami. Cotygodniową dawkę wiedzy, niedostępnej w tzw. mainstreamie, przekazujemy bezpłatnie i dla wszystkich przez Magazyn i Podcast. Potrzebujemy Cię, by robić to dalej. 


Wesprzyj pracę Outriders i zostań częścią naszej społeczności.

vf3768d493e17b5c.jpg

Aby się rozwijać, potrzebujemy cyklicznego wsparcia. Planujemy dalej tworzyć reportaże, produkować nowe odcinki Podcastu i wydawać Magazyn, który oddajemy wszystkim osobom w pełni bezpłatnie, wierząc w równy dostęp do wiedzy, zwłaszcza w świecie dezinformacji. Naszym celem jest stworzenie – nie tylko wirtualnej – przestrzeni do dyskusji o świecie.


Od lutego 2022 r. nagrywamy Outriders Podcast. Przy przygotowaniu jednego odcinka pracują: lokalni reporter lub reporterka (najrzetelniej opowiadają specyfikę omawianego regionu), eksperci i ekspertki, tłumacz, montażystka, producentka i prowadzący. Miesięczny koszt prowadzenia podcastu to ok. 25 tys. zł. Każdy jest podróżą poprzez dźwięk, do którego przykładamy ogromną wagę. Ale potrzebujemy wsparcia finansowego, żeby działać dalej.


Z kolei nad cotygodniowym wydaniem Magazynu, który ukazuje się od stycznia 2018 r., pracują: dwoje redaktorów, dwie korektorki, factcheckerka oraz graficzka. Dzięki ich pracy w każdy piątek o ósmej rano w skrzynkach mailowych osób subskrybujących pojawia się rzetelny przegląd istotnych informacji z całego świata, które często nie miały szansy przebić się do popularnych mediów. Miesięczny koszt jego wydawania to ok. 15 tys. zł. Dzięki Tobie, będzie mógł powstawać dalej.


id6e357242567b5b.png


Co możemy dać Ci w zamian?


Na pewno tym, że dalej będziemy istnieć, informować i tłumaczyć zjawiska zachodzące w świecie. Chcemy to robić poprzez magazyn, podcast, opowieści multimedialne i spotkania na żywo. Chcemy Cię wprowadzić do naszej społeczności ludzi najlepiej poinformowanych i wiedzących wszystko z pierwszej ręki. Discord jest naszą platformą do komunikacji. Dla Ciebie mamy również:

- bezpłatne bilety na wszystkie nasze wydarzenia, imprezy i spotkania,

- dostęp do naszego archiwum, gdzie czeka na ciebie ponad 200 nagrań i inspirujących historii ze świata,

- Outriders Magazyn w formie audio nagrywany przez autorów, czyli nas – nie masz czasu czytać, ta opcja jest dla Ciebie,

- e-book „Wyspa Krym” autorstwa Piotra Andrusieczki z fotografiami Marcina Sudera, w którym autorzy pokazują, jak Krym zmieniał się pod okupacją rosyjską i dlaczego Rosja dążyła do inwazji na Ukrainę,

- przy wsparciu 50 zł i większym Twoje nazwisko wymienimy zarówno w Magazynie, jak i w Podcaście, i także w ten sposób podziękujemy Ci.

v06b1c8fac9ceb31.png

Byliśmy wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego. Relacjonowaliśmy sytuację na granicy polsko-białoruskiej, przemierzaliśmy szlak migracyjny w „Wizie Donikąd”, opisywaliśmy spór wokół kopalni w Turowie i sytuację po wybuchu w porcie w Bejrucie, maszerowaliśmy z protestującymi w Białorusi, relacjonowaliśmy konflikty w Syrii, Afganistanie i Donbasie. Opublikowaliśmy serię pocztówek o zmianach klimatu, reportaż interaktywny o zmierzchu węgla, komiks na podstawie relacji więźniów w Białorusi, wydaliśmy e-book o Krymie, który dobrze opisuje fundamenty inwazji rosyjskiej w Ukrainie.


Nasza praca jest doceniana na międzynarodowych festiwalach – tylko w 2022 r. zostaliśmy nominowani do nagrody Innovation Award na European Press Prize, zostaliśmy zwycięzcami kategorii Multimedia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, finalistami Digital Media Award na One World Media, zwycięzcami Social Media & Engagement na Covering Climate Now – Climate Journalism Awards oraz finalistami nagrody La Buena Prensa w Hiszpanii. 


Ze wszystkich nagród i nominacji jesteśmy bardzo dumni. Jednak czas powstania jednego multimedialnego reportażu wynosi 4–6 miesięcy, a czasami nawet rok. Są to produkcje, które kosztują średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chcielibyśmy tłumaczyć i przybliżać Ci świat w ten sposób, ale bez wsparcia finansowego czytelniczek i czytelników to się nie uda. Jeśli cenisz naszą pracę, dorzuć się do naszego budżetu :).


j3caa09fe47b3d64.jpeg

Dziś prosimy Cię o pomoc, by nie zaprzepaścić ogromnej pracy włożonej przez ostatnie pięć lat i ważnej idei, w którą wierzymy. Nawet kilka złotych cyklicznego, miesięcznego wsparcia sprawia, że Outriders może istnieć.


Wesprzyj nas i zostań częścią Outriders. Zyskasz dostęp do naszego Discorda, archiwalnych wystąpień i biletów na zamknięte wydarzenia, regularne newslettery polecające ciekawe treści, audio wydania naszego Magazynu czy e-booka o Krymie. Bez Ciebie to się nie uda. 


Oto przykłady naszych opowieści multimedialnych:


  • Wiza Donikąd – o szlaku migrantów przez Białoruś, zdobyła Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego w kategorii Multimedia,
  • Zostawiając Kabul – o ucieczce z Afganistanu,
  • Fawele vs Covid 19 – powstały w Brazylii interaktywny komiks,
  • Pasterze Samburu – zrealizowany w Kenii z Luisem Tato, fotografem nominowanym do World Press Photo,
  • Rojava Diary – relacja z północnej Syrii nominowana do European Press Prize,
  • Białoruś. Za kratami – o sytuacji białoruskich więźniów w reżimie Łukaszenki,
  • Ucieczka z Irpienia – interaktywny reportaż z wnętrza wojny w Ukrainie,
  • Na terytorium słoni – reportaż ze Sri Lanki nominowany do European Press Prize.


Tu posłuchasz naszego podcastu i przeczytasz cotygodniowy magazyn.


Zajrzyj na naszą stronę, w media społecznościowe i zostań z nami na dłużej!

Tylko dzięki Tobie możemy dalej pracować i się rozwijać.


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Subskrypcje
5 zł na 5. urodziny

5 zł na 5. urodziny? Brzmi świetnie! Dobrze od czegoś zacząć :). Dziękujemy Ci za wsparcie i zapraszamy do grupy na Discordzie, gdzie nasze Patronki i nasi Patr...

od 5 zł

Kupione 44

10 złotych lub więcej

Dziękujemy Ci bardzo, że chcesz nas wspierać i podoba Ci się nasza wizja. Zapraszamy do grupy na Discordzie, gdzie są tylko nasze Patronki i nasi Patroni. Tam d...

od 10 zł

Kupione 35

20 złotych lub więcej

Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do naszej grupy na Discordzie dedykowanej Patronkom i Patronom. Otrzymujesz również dostęp do naszego archiwum, gdzie czeka ...

od 20 zł

Kupione 34

50 złotych lub więcej

Dziękujemy, dzięki Tobie możemy więcej. Zapraszamy do naszej grupy na Discordzie dedykowanej Patronkom i Patronom. Otrzymujesz również dostęp do archiwum, gdzie...

od 50 zł

Kupione 8

Posty dla nagród / ofert 3

Pozostałe posty 1

Outriders Magazyn w wersji audio

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 10 zł 1

Grupa dla patronek i patronów

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 50 zł 1

Wyspa Krym - ebook

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 931

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.