KOBE MUSIC CAMP / Handpany i bębny obręczowe /DOLINA HARMONII
KOBE MUSIC CAMP / Handpany i bębny obręczowe /DOLINA HARMONII
Nasi użytkownicy założyli 1 226 031 zrzutek i zebrali 1 347 752 046 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Zapraszamy Cię gorąco na wyjątkowe spotkanie warsztatowe w magicznym miejscu w Górach Izerskich.
Profesjonalnie przygotowany, autorski program muzyczno edukacyjny, bazujący na wieloletnim doświadczeniu w pracy muzycznej, scenicznej jak i edukacyjnej naszych instruktorów. Dowiesz się wiele i dowiesz się jak prowadzić siebie w swojej własnej drodze muzycznej. Na naszym campie dostępne są dwa moduły:
- Kobe Handpan ( prowadzi Krzysztof Guzewicz i Natalia Czekała )
- Natura Rytmu bębnów obręczowych ( prowadzi Xenia Uranowa )
🌿🌿🌿🌿 11 - 14 Sierpnia 🌿🌿🌿🌿
UWAGA : Zanim dokonasz wpłaty skontaktuj się z nami:
Moduł handpan : [email protected]
Moduł bębny obręczowe : takita.drums@gmail.com
🌿🌿 DOLINA HARMONII 🌿🌿
Dolina Harmonii położona jest w ustronnym miejscu w Górach Izerskich na terenie obszaru Natura 2000, wśród łąk i lasów z unikalną fauną i florą.
Przytulne i wygodne pokoje 2, 3 oraz 5 osobowe pozwolą wytchnąć od miejskiego zgiełku i cieszyć się niezmąconą
ciszą. Przestronna sala warsztatowa o powierzchni 84 m2 służy jako przestrzeń rozwoju oraz spotkań. Wyposażona jest
w sprzęt multimedialny, stoły z krzesłami, wygodne poduszki i materace do medytacji oraz wypoczynku. Znalazło się także
w niej miejsce na pianino.
🌿🌿 MODUŁ HANDPAN / KOBE 🌿🌿
Nieważne, co chcesz grać i na jakim poziomie. Nieważne czy grasz lepiej lub gorzej od kogoś innego, najważniejsze aby być lepszy od siebie samego z wczoraj. My pokażemy ci co możesz uzyskać na tym instrumencie, abyś mógł podążać swoją drogą. Pamiętaj, że tyle ile poświęcisz czasu, tyle instrument się ci odwdzięczy. Handpan jest o tyle ciekawym instrumentem, że jest piękny i względnie prosty w oddechu, medytacji i spokoju, ale także stawia wiele muzycznych wyzwań, jako jeden z najbardziej wymagających instrumentów perkusyjnych. W programie :
Split hand
Modulacje rytmu
Arpeggio
Interlocking
Motoryka dłoni i palców
Rytmy tradycyjne
Własna mapa rytmów
🌿🌿 Integrowanie muzyki w ciele :
Niech ciało gra, a głowa pozostanie wolna. Aby osiągnąć ten stan wymaga to czasu i ćwiczeń, ale jest wiele sposobów aby pomóc sobie w tym i ułatwić . Recytacja rytmów, aby były bardziej przyswajalne, zintegrowanie rytmu na trzech poziomach w naszym ciele od stóp do głowy, podśpiewywanie sobie, aby przyszły do nas piękne melodie. To są konkretne narzędzia ułatwiające nam ten stan :
Body percussion
Voice drumming / konnakol
Śpiewokręgi
Działania pobudzające improwizację
🌿🌿 Śpiewokręgi:
Poczucie wspólnoty, spontaniczność, muzyczne tu i teraz, tym charakteryzuje się formuła śpiewokręgu. Podążając za osobą prowadzącą, improwizującą powtarzalne motywy muzyczne grupa ma szansę w bardzo krótkim okresie czasu w poczuciu bezpieczeństwa i swobody zbudować wielowarstwowy utwór. Uskrzydlająca i uwalniająca zabawa będąca wspólnym tworzeniem. Żywy looper z dodatkiem magii człowieczeństwa.
🌿🌿 Teoria muzyki : Intencją tych zajęć jest oswojenie często wzbudzających strach tajników języka teorii muzyki. Odczarowanie obcych słów i pojęć, rozszyfrowanie nazw, w których pozamykana jest tak bardzo w swoim sednie nienazywalna muzyka. Wszystko to w ufności i przekonaniu, że solidne podstawy wiedzy nie zabiją intuicji a jedynie pozwolą podążać za nią ze świadomością i ugruntowanymi wskazówkami.
Akordy
Interwały
Skale
Melodie
🌿🌿 MODUŁ BĘBNY OBRĘCZOWE / NATURA RYTMU 🌿🌿
Unikatowe brzmienie bębna obręczowego ma właściwości terapeutyczne, bioregulacyjne, a gra na tym instrumencie wprowadza nas w stan skupienia i powoduje synchronizację ciała i umysłu, a nauka rytmów rozwija pamięć. Wsłuchujemy się we własny pierwotny rytm i zestrajamy się z pulsacją i dźwiękiem poprzez koordynację ruchu, oddechu i głosu. Dzięki czemu otwierają się nowe wewnętrzne przestrzenie, stajemy się bardziej subtelni, uważni i zrelaksowani.
Rytm – jest istotą naszej natury, opiera się na pulsacji. On istnieje w naszych ciałach, sercach i oddechu. Pojawia się zarówno w wibracjach atomów, w cyklach sezonów, tykaniu zegara, orbicie ziemi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała . Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim –życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.
Motoryka dłoni i palców
Rytmy tradycyjne
Rytmy nieparzyste
Techniki gry
Body percussion
Voice drumming / konnakol
🌿🌿 DZIAŁANIE WSPÓLNE :
Nie zabraknie także sytuacji, w której wszyscy razem jesteśmy w działaniu, odpoczynku, muzyce czy po prostu dialogu. Czeka nas koncert prowadzących oraz wspólna realizacja nagrania mantry " Drzewo " jako wspólnej kompozycji zamykającej nasze spotkanie. Piękna kompozycja na kilkanaście handpanów, bębnów obręczowych oraz głosy. O zachodzie słońca, wszyscy w jednej chwili. Piękne. No i oczywiście wieczorne jamy czy pogawędki w saunie.
Wspólna kompozycja
Nagranie
Wieczorne jam session
Sauna
🌿🌿 KONCERT :
" Koncepcje bez twarzy " - to założenie muzycznej wędrówki, kameralnych spotkań z człowiekiem. Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi. Przez całość koncertu prowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka - Rumiego. To otwarte zaproszenie do współprzeżywania . Kiedyś, gdzieś, tu i teraz.
Opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.
Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos, emocje
Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje
Xenia Uranova - instrumenty perkusyjne
Publiczność - szepty, szumy, głosy, emocje
🌿🌿 KIM JESTEŚMY ? :
Jesteśmy NaMiGu, czyli Natalka, Miłka i Guzi. Jesteśmy małą rodzinką, kroczącą przez świat w otoczeniu ogromnej miłości do muzyki, podróży i nade wszystko do naszej półtora rocznej córeczki Miłki. Podążamy tą drogą wspólnie od siedmiu lat i w tym czasie zrealizowaliśmy wiele, pełnych naszego serca i poświęcenia projektów muzycznych, spektakli, koncertów, warsztatów, teledysków, muzyki filmowej, muzyki do animacji. To lata doświadczeń, kreacji, powodzeń i niepowodzeń. Nauczyło nas to wiele, ale największa nauka to ta która mówi że czas zwolnić, podzielić się wiedzą, oddychać pełniej lecz wolniej.
Zapraszamy zatem Ciebie do wsłuchania się w naszą historię, do przyjrzenia się tego co chcemy pokazać Tobie, aby twoja droga była jak najmniej wyboista. Do skorzystania z naszej wiedzy w temacie muzyki i jej rozumienia całym sobą.
🌿🌿 Krzysztof Guzewicz
Tata dwójki dzieci, i nie ma wątpliwości że one są najważniejsze. Założyciel szkoły handpanów KOBE.
Miłośnik rytmu w każdej formie, multiperkusjonista, edukator, producent. Wielbiciel słońca i ciepłego morza. Kreator akcji i projektów artystycznych oraz społecznych. Autor muzyki do spektakli, filmów, animacji.
Pracuje z osobami niepełnosprawnymi, z wieloma przezdolnymi ludźmi sceny muzycznej i teatru. Produkuje muzykę elektroniczną, analogową, inicjuje wartościowe zamieszanie.
Pracą edukacyjną zajmuje się od niemal dekady, głównie w zakresie rytmu, perkusji ciała, bębnów.
🌿🌿 Natalia Czekała
Pianistka, kompozytorka, wokalistka, mama Miłki.
Ma za sobą 17 lat klasycznej edukacji muzycznej, która poprowadziła ją przez trzy miasta Poznań, Warszawę i Wiedeń. Po studiach zdecydowała się zawierzyć własnym podszeptom muzycznym i rozpoczęła działalność kompozytorską. Początkiem tej drogi było założenie ethnojazzowego zespołu T/Aboret, w którym gra i tworzy do dziś. Od tego czasu działa na wielu polach muzycznych - stworzyła muzykę do ponad 20 sztuk teatralnych i czytań performatywnych, animacji, słuchowisk, filmów krótkometrażowych, działała jako edukator muzyczny, pracuje z osobami niepełnosprawnymi w Klubie Nieskrępowanej Kreacji Muzycznej Tośmy są. Wiele z projektów współtworzy z Krzysztofem Guzewiczem łącząc życie rodzinne, z podróżami i muzyką.
W muzyce szuka emocji, w życiu zachwytów. Nade wszystko ceni wzruszenie.
🌿🌿 Xenia Uranova
Muzyk, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka wszechstronnego rozwoju holistycznego.
Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach obręczowych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej. W dorobku ma wiele przeprowadzonych warsztatów w kraju i częściowo za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco.
Xenia prowadzi kręgi bębniarskie integracyjne, warsztaty dla dzieci, grupy stałe w formie kursu, muzyczne kręgi dla kobiet, lekcje indywidualne, zajęcia weekendowe, koncerty relaksacyjne. Jest założycielk trójmiejskiego zespołu muzyki wschodnio-słowiańskiej i orientalnej – EMIGRAH, gra zarówno w Gdyńskiej Orkiestrę Improwizowanej i w projektach muzyki eksperymentalnej.
Aktualną jej pasją jest oswajanie zestawu perkusyjnego i kręcenie filmu dokumentalnego o muzyce.
🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿 Bądź z nami. To będzie obłędnie piękne wydarzenie 🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Lokalizacja
Oferty/licytacje 4
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
500 zł
Kupione 1 z 10
500 zł
Kupione 11 z 14
1100 zł
Kupione 4 z 10
1200 zł
Kupione 2 z 10