id: p2sr5n

PCSS - solidarni z Ukrainą

PCSS - solidarni z Ukrainą

17 292 zł 
z 10 000
172%
zakończona 31.08.2022r
74 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Bezprawny atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wywołał kryzys humanitarny oraz migrację uchodźców poszukujących bezpiecznego miejsca do życia.


Z inicjatywy zespołu PCSS, w przestrzeni Coworkingu w jednej z naszych siedzib przy ul. Zwierzynieckiej zorganizowaliśmy przestrzeń tymczasowego pobytu dla uchodźców. Obecnie (stan na 7.03.2022 r.) przyjęliśmy 16 osób (6 dorosłych, 10 dzieci), docelowo schronienie może znaleźć do 20 osób jednocześnie.

Przestrzeń pobytu tymczasowego jest nastawiona na krótkookresowe zapewnienie schronienia osobom docierającym do Poznania. Na miejscu uchodźcy mają zapewniony nocleg, wyżywienie, dostęp do kuchni i łazienki, pralkę oraz wsparcie naszych pracowników.

Zbiórka ma na celu m.in. zabezpieczenie niezbędnych potrzeb lokatorów, których nie jesteśmy w stanie zapewnić z darów. Rotacja w obiekcie sprawia, że potrzeby są ciągłe, ponieważ gdy jedna rodzina usamodzielni się i rozpocznie nowe życie w Polsce, kolejna zapełni wolne miejsca. Z zebranych pieniędzy, w miarę możliwości, będziemy także wspierać start w nowe życie uchodźców w Poznaniu. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 017 zrzutek

i zebrali

835 304 994 zł

A ty na co dziś zbierasz?