id: p39d4d

Pomóżmy Kubusiowi stanąć o własnych siłach na nogi aby nie był skazany na wózek inwalidzki do końca życia

Pomóżmy Kubusiowi stanąć o własnych siłach na nogi aby nie był skazany na wózek inwalidzki do końca życia

Nasi użytkownicy założyli 936 828 zrzutek i zebrali 927 580 583 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kubuś urodził się 19 lutego 2017 roku, ważył zaledwie 900g.Dzielnie walczył o życie pokonując sepsę, Natomiast z powodu skrajnego wcześniactwa I z tym związanych wylewów krwi do mózgu 3 i 4 stopnia , które zniszczyły nieodwracalnie część mózgu, głównie w strefie odpowiedzialnej za ruch.

p22c610a6b6119ef.jpg

Kubuś zmaga się z poważnymi problemami rozwojowymi: - Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe - Retinopatia wcześniacza -Dysplazja oskrzelowo płucna - Zaburzenie integracji sensorycznej - Opóźnienie rozwoju mowy i problemy neurologiczne.

ef096ed19f23b94f.jpgW wyniku wcześniactwa doznał również nieodwracalnej utraty słuchu. Od trzeciego roku życia ma implanty ślimakowe, dzięki którym może słyszeć i uczyć się mówić,lecz wymaga intensywnej terapii neurologicznej i logopedycznej.

tfa887c514e23515.jpgMózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe uniemożliwia Kubusiowi osiąganie kolejnych etapów rozwojowych. Codzienna rehabilitacja, daje postępy, ma lepsza świadomość własnego ciała i czworakuje ,lecz niestety nie chodzi samodzielnie.

b854c888c3ffb949.jpg Tylko intensywna fizjoterapia i turnusy rehabilityczne oraz ciężka praca z jego strony mogą przynieść najtrwalsze efekty w przyszłości. Od urodzenia walczy o normalność.Mimo cierpienia jest dzielny ,bardzo pogodny i uśmiechnięty. Czasami się zdarza ze nie ma siły, krzyczy na rehabilitacji, lecz wie, że musi codziennie ćwiczyć ,żeby choroba nie spowodowała, że zostanie niesprawny i skazany na wózek inwalidzki do końca życia.

jdbf9eac207cfd0f.jpgKubuś jest mądrym i bardzo pogodnym dzieckiem, lubi się bawić i marzy, aby móc nadążyć za dziećmi, lecz zawsze pozostaje z tyłu ze zdartymi kolanami i stópkami zdany na czyjąś pomoc w jakże prostej dla innych osób i banalnej czynności jakim jest samodzielne poruszanie się i przemieszczanie. Swoją niezwykłą determinację i temperamentem każdego dnia pokazuje nam, że pora wstać i ruszyć, lecz ciało nie słucha, traci równowagę i przewraca się Jest uwieziony w swoim spatycznym ,sztywnym ciele.

u0ec008fca3ede04.jpgRehabilitacja i wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne w Polsce jak I za granicą. 

Mamy nadzieję, że z Państwa wsparciem uda się zebrać dla Kubusia na kosztowne leczenie oraz sprzęt, który potrzebny jest mu do dalszej rehabilitacji. 

Dziękujemy za każdą możliwą wpłatę, każdy grosz się liczy ❤💚❤💚


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 79

 
Dane ukryte
ukryta
JG
D.Gucia
250 zł
MM
Mmm
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PS
Piotr Szyda
ukryta
MZ
Mariusz
50 zł
IN
Izabela Nicalek
100 zł
 
Dane ukryte
160 zł
AB
Anna Bartoszak
DW
Dariusz Was
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!