Opis zrzutki

PODPASKI DO SZKÓŁ!


„Nie zliczę, ile razy czułam wstyd i stres związany z miesiączką. Bez przerwy myślałam o tym, czy ktoś zobaczy albo czy papier zacznie przeciekać i pobrudzę krzesło, na którym siedzę, a czerwona plama w kroku będzie widoczna z daleka.”


Niemal każdego dnia dostajemy wiadomości o horrorze miesiączkowania w szkole. Traumatyczne historie i trudne doświadczenia spływają do nas z całej Polski - z małych miejscowości i dużych ośrodków miejskich.


Dziewczyny opowiadają nam, jak podczas okresu ratowały się w szkole szarym papierem lub jak zalane wstydem i potem, ściszonym głosem, prosiły o podpaski nauczycielki.


Nie chcemy dla nich takiej rzeczywistości! Nie chcemy, żeby z powodu miesiączki opuszczały zajęcia lekcyjne! CHCEMY SZKÓŁ PRZYJAZNYCH MIESIĄCZCE, w których każda dziewczynka będzie miała dostęp do podpaski.


Dlatego ruszamy dziś ze zbiórką – dzięki zebranej kwocie, wyposażymy w produkty menstruacyjne 50 szkół w całej Polsce. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na skrzyneczki, zapasy ekologicznych, wykonanych z bawełny organicznej podpasek oraz wspaniałe przewodniki dla dziewczynek autorstwa Barbary Pietruszczak "Twoje ciałopozytywne dojrzewanie”, a także na pokrycie kosztów pakowania i wysyłki do każdej ze szkół.


l67a56604bdc87b3.png

Do każdej szkoły dotrze pakiet: 1 solidna skrzyneczka polskiej produkcji + 600 ekologicznych podpasek + 4 przewodniki „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie”. Im więcej uda nam się wspólnie zebrać, tym większą liczbę szkół wspólnie zaopiekujemy. Możemy razem zrobić świat, w którym wszystkie powiaty, gminy, wsie i miasta, będą miały dostęp do podpasek w szkołach.


Wiecie co to oznacza? SZKOŁY PRZYJAZNE MIESIĄCZCE! Szkoły, które w toalecie mają podpaski, a w bibliotekach książki o dojrzewaniu dla dziewczynek, przepełnione czułością i empatią.


Dajmy dzieciakom dostęp do rzetelnej, przystępnej wiedzy i do bezpieczeństwa.


Zróbmy to razem!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 613

 
Dane ukryte
1 000 zł
MK
1 000 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
W
Wnuk
300 zł
AR
Aneta
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 891 282 zł

A ty na co dziś zbierasz?