id: p49w9j

Pomoc zwierzętom z Ukrainy - Dworzec Główny PKP Kraków

Pomoc zwierzętom z Ukrainy - Dworzec Główny PKP Kraków

9 780 zł 
z 5 000 zł
195%
5 dni do końca
111 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Kochani Darczyńcy,
  zakupy samego tylko jedzenia mokrego, które wystarcza od poniedziałku do piatku (poza tym co przynoszą nam inni darczyńcy), to koszt około 1500zł. Oprócz tego dodatkowo co piątek robię szybkie zakupy mokrego jedzonka, którego zabrakło po zakupach internetowych. A to tylko koszt karm mokrych. Skończyły nam się zapasy suchej karmy dla kotów, podkłady na wyczerpaniu, transportery wystarczą jeszcze na kilka dni. Przed nami ogromne zakupy, których nie zdołamy zrobić bez waszej pomocy.

  Od początku działania punktu wydaliśmy już w sumie 18 420,34zł

  Na zdjęciach półki z jedzeniem świeżo po zakupach i kolejne zrobione w poniedziałek. 🥺 Pomóżcie nam uzupełnić półki i puste brzuszki.

  image  image

  Czytaj więcej
 • Dzięki waszym wpłatom udało nam się kupić już takie rzeczy jak:
  - ogromne ilości kociego i psiego jedzenia
  - preparat na uspokojenie dla psów i kotów
  - torby tranaporterowe
  - szelki dla kotów i psów
  - karma dla gryzoni i zajęczaków
  - miseczki dla psów i kotów
  - pilna wizyta u weterynarza z chorą kotką porzuconą na dworcu
  - woreczki do porcjowania karmy
  - zabawki dla psów i kotów
  - kojce, które wypożyczamy na dworcu aby koty mogły rozprostować nóżki
  - trzy regały dla lepszej organizacji punktu
  - pudełka i organizery

  Tutaj znajdują się wszystkie dotychczasowe dowody zakupów, które zrobiliśmy dzięki Wam! 🥰

  DZIEKUJEMY! ❤️

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

KIM JESTEŚMY?


Jesteśmy nieformalną grupą osób w różnym wieku i z różnych zawodowych światów, które połączyła chęć niesienia pomocy osobom i zwierzętom z Ukrainy. Od początku marca 2022 r. w porozumieniu z Urzędem Miasta Krakowa prowadzimy całodobowy Punkt Pomocy Zwierzętom na Dworcu Głównym PKP, w którym udzielamy pomocy tym, które dopiero dotarły do Krakowa, jak i tym, które zostaną w nim na dłużej.


Prowadzony przez nas Punkt jest jedynym miejscem w Krakowie zapewniającym zwierzętom z Ukrainy tak kompleksową i całodobową pomoc.


Nie jesteśmy związani z żadną organizacją - działamy w pełni wolontaryjnie, a rzeczy, które przekazujemy potrzebującym są darami przekazanymi przez osoby i organizacje pozarządowe. Bez ich wsparcia, nasza wspólna pomoc nie byłaby możliwa.JAK POMAGAMY?


 1. Doraźnie - karmiąc i pojąc, wyposażając w zapewniające bezpieczeństwo transportery i szelki oraz udzielając pomocy przedmedycznej zwierzętom uchodźczym, które wraz ze swoimi opiekunami przyjechały z Ukrainy na Dworzec Główny w Krakowie.
 2. Długofalowo - wyposażając za darmo w karmę, środki przeciwpchelne oraz niezbędne domowe akcesoria osoby uchodźcze ze zwierzętami, które zdecydowały się pozostać w Krakowie  - tak, aby odnajdując się w nowej rzeczywistości, nie musiały martwić się o dobrobyt swojego przyjaciela
 3. Informacyjnie - tworząc materiały informacyjne na temat życia ze zwierzętami w Krakowie, zasadach podróżowania oraz możliwości otrzymania bezpłatnej pomocy weterynaryjnej.
 4. Całym sercem - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i kiedy zachodzi taka potrzeba, nasi wolontariusze potrafią w środku nocy zawieźć potrzebujące zwierzę do weterynarza, załatwić w ciągu kilku godzin ogromny transporter albo znaleźć nocleg dla osoby ze stadem szczeniaków


NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI? 1. Uzupełnienie pilnych braków danego dnia, najczęściej są to wysokomięsne karmy mokre dla psów i kotów, transportery, miękkie transportery, które mogą wejść pod fotel na pokładzie samolotu, podkłady higieniczne, środki przeciwpchelne, żwirek dla kotów.
 2. Awaryjne wizyty weterynaryjne w całodobowych klinikach. Niektóre zwierzęta po kilkudziesięciu dniach wojny, kilku dniach w drodze, zamknięciu w transporterze bez możliwości wyjścia dojeżdżają do nas w tragicznym stanie, a właściciele szukają pilnej pomocy. Zwierzęta, które potrzebują pilnej interwencji weterynarza, poza godzinami otwarcia standardowych klinik przyjmujących zwierzęta uchodźców za darmo, mogą liczyć na naszą pomoc w formie dowiezienia do weterynarza oraz opłacenia wizyty i leków.
 3. Wsparcie transportów dostarczających do Ukrainy karmę dla psów i kotów oraz niezbędne medykamenty. 
 4. Druk ulotek zawierających takie informacje jak adresy darmowych oraz całodobowych klinik weterynaryjnych, konieczność zarejestrowania chipów w bazie safe-animal, wnioski o pozwolenie na przemieszczanie zwierząt na terenie UE.
 5. Zakup woreczków i pojemników do porcjowania karm sypkich, żwirku i szamponów, pudeł do segregowania akcesoriów dla psów, dwóch regałów, których brakuje nam do sprawnej organizacji w mocno ograniczonej przestrzeni.


Z całego serca i my i codziennie pojawiający się u nas uchodźcy dziękują za każdą jedną, nawet najdrobniejszą wpłatę. Wspólnymi siłami możemy robić wspaniałe rzeczy <3


Zapraszamy na naszą grupę FB "Pomoc zwierzętom z Ukrainy | Kraków Dworzec Główny PKP":

https://www.facebook.com/groups/659068355211054

Prowadzimy też instagram:

https://www.instagram.com/zwierzakizdworca

W obu tych miejscach dodajemy relacje z dyżurów naszych wolontariuszy oraz informacje o najpilniejszych potrzebach, jeśli ktoś zamiast wpłaty zechciałby przynieść jakiekolwiek dary na miejsce, to zapraszamy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 111

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MP
Magdalena
50 zł
AG
Oleksandra Malinowska
50 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
35 zł
GL
Glo
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • GL
  Glo

  Trzymajcie się! Robicie świetną robotę, jesteście wspaniali! 👏🤎🐾

  100 zł

Lokalizacja

Bosacka 18, 31-505

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

853 976 zrzutek

i zebrali

741 112 511 zł

A ty na co dziś zbierasz?