id: p49w9j

Pomoc zwierzętom z Ukrainy - Dworzec Główny PKP Kraków

Pomoc zwierzętom z Ukrainy - Dworzec Główny PKP Kraków

Nasi użytkownicy założyli 939 132 zrzutki i zebrali 931 494 082 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za odpowiedź na naszą prośbę o pomoc w utrzymaniu dalszego działania punktu na dworcu PKP w Krakowie! A wdzięczność osób, które codziennie otrzymują od nas, dzięki Wam, wsparcie jest nie do opisania. Wasza pomoc w formie wpłat i darów zabezpiecza działanie punktu na jakiś czas, ale chcąc działać przez kolejny miesiąc, zwiększamy nasz cel zbiórki. Na zakupy do punktu dla potrzebujących i pomoc weterynaryjną w nagłych sytuacjach wydaliśmy już około 27 tysięcy złotych.


  image
  image

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

KIM JESTEŚMY?


Jesteśmy nieformalną grupą osób w różnym wieku i z różnych zawodowych światów, które połączyła chęć niesienia pomocy osobom i zwierzętom z Ukrainy. Od początku marca 2022 r. w porozumieniu z Urzędem Miasta Krakowa prowadzimy całodobowy Punkt Pomocy Zwierzętom na Dworcu Głównym PKP, w którym udzielamy pomocy tym, które dopiero dotarły do Krakowa, jak i tym, które zostaną w nim na dłużej.


Prowadzony przez nas Punkt jest jedynym miejscem w Krakowie zapewniającym zwierzętom z Ukrainy tak kompleksową i całodobową pomoc.


Nie jesteśmy związani z żadną organizacją - działamy w pełni wolontaryjnie, a rzeczy, które przekazujemy potrzebującym są darami przekazanymi przez osoby i organizacje pozarządowe. Bez ich wsparcia, nasza wspólna pomoc nie byłaby możliwa.JAK POMAGAMY?


 1. Doraźnie - karmiąc i pojąc, wyposażając w zapewniające bezpieczeństwo transportery i szelki oraz udzielając pomocy przedmedycznej zwierzętom uchodźczym, które wraz ze swoimi opiekunami przyjechały z Ukrainy na Dworzec Główny w Krakowie.
 2. Długofalowo - wyposażając za darmo w karmę, środki przeciwpchelne oraz niezbędne domowe akcesoria osoby uchodźcze ze zwierzętami, które zdecydowały się pozostać w Krakowie  - tak, aby odnajdując się w nowej rzeczywistości, nie musiały martwić się o dobrobyt swojego przyjaciela
 3. Informacyjnie - tworząc materiały informacyjne na temat życia ze zwierzętami w Krakowie, zasadach podróżowania oraz możliwości otrzymania bezpłatnej pomocy weterynaryjnej.
 4. Całym sercem - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i kiedy zachodzi taka potrzeba, nasi wolontariusze potrafią w środku nocy zawieźć potrzebujące zwierzę do weterynarza, załatwić w ciągu kilku godzin ogromny transporter albo znaleźć nocleg dla osoby ze stadem szczeniaków


NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI? 1. Uzupełnienie pilnych braków danego dnia, najczęściej są to wysokomięsne karmy mokre dla psów i kotów, transportery, miękkie transportery, które mogą wejść pod fotel na pokładzie samolotu, podkłady higieniczne, środki przeciwpchelne, żwirek dla kotów.
 2. Awaryjne wizyty weterynaryjne w całodobowych klinikach. Niektóre zwierzęta po kilkudziesięciu dniach wojny, kilku dniach w drodze, zamknięciu w transporterze bez możliwości wyjścia dojeżdżają do nas w tragicznym stanie, a właściciele szukają pilnej pomocy. Zwierzęta, które potrzebują pilnej interwencji weterynarza, poza godzinami otwarcia standardowych klinik przyjmujących zwierzęta uchodźców za darmo, mogą liczyć na naszą pomoc w formie dowiezienia do weterynarza oraz opłacenia wizyty i leków.
 3. Wsparcie transportów dostarczających do Ukrainy karmę dla psów i kotów oraz niezbędne medykamenty. 
 4. Druk ulotek zawierających takie informacje jak adresy darmowych oraz całodobowych klinik weterynaryjnych, konieczność zarejestrowania chipów w bazie safe-animal, wnioski o pozwolenie na przemieszczanie zwierząt na terenie UE.
 5. Zakup woreczków i pojemników do porcjowania karm sypkich, żwirku i szamponów, pudeł do segregowania akcesoriów dla psów, dwóch regałów, których brakuje nam do sprawnej organizacji w mocno ograniczonej przestrzeni.


Z całego serca i my i codziennie pojawiający się u nas uchodźcy dziękują za każdą jedną, nawet najdrobniejszą wpłatę. Wspólnymi siłami możemy robić wspaniałe rzeczy <3


Zapraszamy na naszą grupę FB "Pomoc zwierzętom z Ukrainy | Kraków Dworzec Główny PKP":

https://www.facebook.com/groups/659068355211054

Prowadzimy też instagram:

https://www.instagram.com/zwierzakizdworca

W obu tych miejscach dodajemy relacje z dyżurów naszych wolontariuszy oraz informacje o najpilniejszych potrzebach, jeśli ktoś zamiast wpłaty zechciałby przynieść jakiekolwiek dary na miejsce, to zapraszamy!

Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 223

 
Dane ukryte
20 zł
SY
Sylwia
20 zł
AK
Ewa
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
16 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków