id: p4p65u

Mikroskop i sprzęt dla PAWS na Mauritiusie

Mikroskop i sprzęt dla PAWS na Mauritiusie

Nasi użytkownicy założyli 1 036 413 zrzutek i zebrali 1 105 171 928 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Kochani, dary już przekazane. Pierwsze operacje na niciach ze zrzutki zrobione, pieski maja łapki w naszych bandażach, a mikroskop chodzi non stop! Relacje możecie zobaczyć na instgramie @wasiolkaontour
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jest taka wyspa na Oceanie Indyjskim, na której znajduje się tysiące bezdomnych zwierząt, którym pomaga jedna organizacja i którym to ja - z Waszą pomocą, chciałabym pomóc. Dużo tej pomocy.

Zbieramy na mikroskop

CAŁA KWOTA ZEBRANA POWYŻEJ 3000 ZŁOTYCH ZOSTANIE PRZEKAZANA PAWS, BY DORZUCIĆ SIĘ DO ICH ZBIÓRKI NA WYMARZONE EKG :)

Jest takie miejsce na świecie, dla którego tracisz głowę i gdzie zostawiasz całe swoje serce. Dla mnie takim miejscem jest Mauritius. Mała, egzotyczna wyspa na Oceanie Indyjskim, na którą po raz pierwszy trafiłam w lipcu 2016 roku. Większość osób kojarzy tą wyspę z wakacjami pod palmą, ale poza palmami są tam też bezdomne psy. Szacuje się, że na wyspie jest od około 50 do 80 tysięcy bezdomnych psów (kotów nikt nawet nie liczy). Wybierając się na tę rajską wyspę możecie być pewni, że opalając się na plaży będziecie to robić koło schorowanego burka, a pod restauracją towarzyszyć Wam będzie głodny kot. Praktycznie każdy z tych zwierzaków jest chory i potrzebuje opieki medycznej, a do tego większość z nich jest niewykastrowana. O to by polepszyć ich byt stara się PAWS, ale często ich działania blokowane są przez finanse (a właściwie to ich brak). Nie mogą przez to rozwijać kliniki, bo nie są w stanie odłożyć na to pieniędzy, dlatego chciałabym im pomóc.

we need your help

paws mauritius

Do PAWS wracam regularnie od dwóch lat i pomagam im jak tylko mogę. Niosę pomoc głównie fizycznie - będąc wolontariuszem pięć dni w tygodniu, dlatego że sam wyjazd jest dla mnie dość dużym wydatkiem. Klinika i schronisko PAWS utrzymują się głównie z datków od prywatnych osób (czyli Was!), czy firm i hoteli. Wystarcza to na utrzymanie budynków, opłacenie terenu, nakarmienie schroniskowych psów, a od czasu do czasu wysterylizowanie tych bezdomnych. Budynek jest w średnim stanie. Dach przecieka na recepcji, podłogi i ściany wyłożone są takimi materiałami, które ciężko jest utrzymać w czystości, nie wspominając już o psich wybiegach. Płoty są częściowo wyremontowane (brałam udział w ich wymianie dwa lata temu), ale te stare są połatane blachą i splątane drutami. Nie wspominam już o brakach w sprzęcie medycznym.

Rok temu trafiłam do Indii. Tam poznałam parę weterynarzy, którym opowiedziałam o Mauritiusie, a oni całkiem niedawno właśnie przeprowadzili się na wyspę, a dwa tygodnie temu zaczęli pracę w PAWS! Strasznie mnie to cieszy, bo braki były nie tylko w wyposażeniu schroniska, ale niestety też w kadrze. Przywieźli ze sobą dużo zapału i marzy im się trochę tą klinikę ulepszyć.

Wiele rzeczy można zrobić małymi krokami, pracą własnych rąk, by uzyskać tam lepszy efekt, ale są też rzeczy nie do przeskoczenia. Taką rzeczą jest właśnie ułatwienie diagnozy pacjentów przez zakup mikroskopu. Nasze największe marzenie na ten moment i główny cel tej zbiórki.

Poza tym potrzebujemy funduszy na: remont cieknącego dachu, nowe ogrodzenie wybiegu dla najstarszych psów, odmalowanie pomieszczeń, nowe podłogi.

Do kliniki:

- MIKROSKOP (z zestawem szkiełek, barwników itp.),

- bandaże przylepne,

- wężyki do kroplówek,

- wenflony,

- narzędzia chirurgiczne,

- specjalny podtrzymywacz łap i klatki piersiowej wykorzystywany podczas operacji (2-3 różne rozmiary),

- koce i ręczniki (zostaną zakupione na miejscu),

- stetoskop,

- transportery/ klatki kennelowe (zakupimy na miejscu),

- naczynie "nerka",

- maty podgrzewające (dla utrzymania ciepła po operacji),

- rurki intubacyjne (różne rozmiary),

- nici chirurgiczne rozpuszczalne,

- rękawiczki,

- gazy,

- igły,

- worki do sterylizacji narzędzi w autoklawie,

- taśmy do autoklawu,

- strzykawki,

- stojaki na kroplówkę (zakupiony na miejscu, albo zakupimy materiały, by chłopaki zrobili taki ręcznie),

- kagańce,

- rozwieracz do pyska,

- latarka czołówka (nad stołem operacyjnym nie ma lampy),

- otoskop,

- klej chirurgiczny,

- stazy.

Głównym celem jest mikroskop, którego koszt to około tysiąc złotych. Resztę środków będziemy po kolei przeznaczać na najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystkie zakupy ze zbiórki, a także przekazanie darów będziecie mogli oglądać na story na moim instagramie @wasiolkaontour. Pokażę tam również wszystkie dowody zakupu.

Każdy grosz się liczy! Jestem świadoma, że ciężko będzie uzbierać kwotę na to wszystko, ale mam nadzieję wesprzeć ich chociaż w klinicznych potrzebach, a kto wie, może kiedyś uzbieramy na sprzęt do usg? Transport na wyspę biorę na siebie.

Jeśli zamiast wpłacać pieniądze na zrzutkę, macie ochotę przesłać coś z powyższej listy pocztą do mnie, to jak najbardziej jest taka możliwość. Proszę kontaktować się mailowo, a tam przekażę adres do wysyłki: [email protected] Bardzo proszę nie wysyłać leków. Zostawiam Was ze spotem promującym adopcję naszych kochanych psiaków :)

O zbiórce wiedzą jedynie lekarze pracujący w PAWS north, którzy poprosili mnie o pomoc przy zebraniu funduszy na mikroskop. Reszcie ekipy chciałabym zrobić niespodziankę.

Zrzutka stworzona przez Martastudentka weterynarii, podróżniczka

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 4

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Kartka pocztowa
Karta pocztowa z pozdrowieniami ze słonecznego Mauritiusa :)
50 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
Brelok dodo
Kartka pocztowa z pozdrowieniami spod palmy oraz brelok z symbolem Mauritiusa - dodo. 
70 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Skrzyneczka, lub słoiczek przypraw
Mauritius słynie z cukru i wanilii. Za wpłatę wysokości 150 zł przywiozę specjalnie dla Ciebie skrzyneczkę przypraw, lub słoiczek lokalnego cukru. 
150 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Goodwill
300 ml lokalnego rumu Goodwill. Niedostępny nigdzie indziej. 
300 zł
Zakończona

Wpłaty 192

 
Dane ukryte
150 zł
AJ
100 zł
AK
Alicja
100 zł
AJ
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Aga
100 zł
KJ
Katarzyna Jujeczka
100 zł
AB
Arleta
100 zł
MS
Magdalena Smoleń
100 zł
WW
Wiktoria Wieczorek
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 28

 
2500 znaków