id: p4ykw8

Rzuć piątaka na nowy popularnonaukowy portal o zaburzeniach odżywiania i działalność Koła Naukowego Zaburzeń Odżywiania

Rzuć piątaka na nowy popularnonaukowy portal o zaburzeniach odżywiania i działalność Koła Naukowego Zaburzeń Odżywiania

Nasi użytkownicy założyli 1 188 001 zrzutek i zebrali 1 250 172 223 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Ostatnia prosta, jeszcze ok. 70 zł i będziemy mogli wykupić stronę. Zaczęliśmy ją już projektować, niedługo pokażemy efekty ;)

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć!

Jesteśmy studentkami i studentami psychologii z Koła Naukowego Zaburzeń Odżywiania działającego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Niestety, aby realizować niektóre nasze projekty musimy sami zorganizować na nie fundusze. Uczelnia pomaga jeśli może, ale zarówno kół, jak i potrzeb naukowych pojedynczych studentów na naszym wydziale jest wiele. Stąd często dostajemy tylko część wnioskowanych kwot, co jest problematyczne, bo niektóre przedsięwzięcia nie mogą się odbyć przy pomocy półśrodków. Wiadomo natomiast jak to jest z budżetem studenckim i czemu proszenie członków koła o duże składki nie do końca jest możliwe.

CELE:

1 > PORTAL O CIELE I ZABURZENIACH ODŻYWIANIA - I love you, ciao!

Naszą największą potrzebą jako koła i małym marzeniem było stworzenie strony www - portalu dotyczącego tego, czym zajmujemy się naukowo. A więc nie tylko zaburzeń odżywiania, ale także wszystkiego wokół psychologii żywienia, sportu, karmienia, cielesności i ciałopozytywności. Dzięki waszym wpłatom ten cel udało się częściowo zrealizować. Strona istnieje (iloveyouciao.com), a domena jest wykupiona na 2 lata. W tej chwili jesteśmy już tylko około 30zł na minusie z własnej kieszeni.

Będziemy publikować autorskie popularnonaukowe artykuły, wywiady ze specjalistami oraz "prasówki" z najnowszych badań. Nie tylko pisane przez naszych członków - będziemy także zapraszać do współpracy inne osoby zajmujące się powyższą tematyką. Wszystko w przystępnej i ciekawej formie, dla ludzi, bez żargonu i lania wody ;)

Wiemy, że istnieją podobne portale, ale ich zakres tematyczny zazwyczaj jest wąski lub publikują artykuły rzadko, a treści są bardzo populistyczne. Zależy nam na promowaniu podejścia evidence-based i szerzenia idei posiłkowania się tekstami naukowymi i najnowszymi badaniami w treściach w social media. Chcemy stworzyć miejsce zdobywania naukowej wiedzy zarówno dla specjalistów studentów jak i osób zmagających się z problemem zaburzonego odżywiania.


2 > OBÓZ NAUKOWY

Drugim ważnym celem jest zebranie funduszy na drugi wyjazd naukowy, którego idea zrodziła się w zeszłym roku. Postanowiliśmy stać się nie tylko miejscem rozwoju naukowego, ale również praktycznego, dlatego cały poprzedni rok zapraszaliśmy do nas na pogadanki praktyków z dziedziny psychologii odżywiania i dietetyki. Nie chcąc jednak ograniczać się jedynie do autorytetów poznańskich odwiedziliśmy także 2 duże ośrodki leczące ZO we Wrocławiu. Koszt przejazdu całej grupy pociągiem i noclegu w hostelu (bo tak nam wypadły wizyty, dzień po dniu) wyniósł 600zł. Chcielibyśmy, aby podobny wyjazd był coroczną tradycją - żeby studenci oprócz polegania na wiedzy książkowej i aktywnego udziału w pracy naukowej, mieli też rozeznanie w rynku i realnej pracy z klientem. Chcemy, by kończąc studia byli świadomymi i doinformowanymi specjalistami, którzy już czują, jaką drogę zawodową chcą obrać.

Chcielibyśmy mieć jakieś kołowe fundusze, które pokryją nie tylko koszt wyjazdu, ale też drobne upominki dla osób, które decydują się poświęcić swój czas i porozmawiać z nami bez ogródek: o swojej pracy, o realiach zawodu, o nietypowych sytuacjach. Obecnie w kole mamy bardzo dużo osób, szacujemy więc, że całość kosztów na to przedsięwzięcie powinna zamknąć się w okolicy 900zł


3 > MATERIAŁY

Powyższe to najpilniejsze potrzeby. Dodatkowe środki, jeżeli takie się uzbierają, pójdą na zakup specjalnych materiałów (m.in. książek, naklejek czy gier) do projektów środowiskowych i warsztatów z młodzieżą, które rozpoczniemy, jak tylko uspokoi się sytuacja pandemiczna.

.

Liczy się każda kwota. Możesz nam rzucić 2zł? Super!

Pieniądze w pierwszej kolejności przeznaczymy na nowy portal www, ponieważ w dobie "życia online" to najszybsza i najlepsza forma rozwoju, jaką możemy zaoferować Wam i sobie. Jeżeli wpłacicie jakąkolwiek kwotę dla naszego koła naukowego, pomożecie nam w szerzeniu wiedzy psychologicznej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 50

IC
Iza Cz.
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
KM
Katarzyna Maciejewska
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AF
Jolanta
10 zł
NJ
Natalia Januszewska
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
KZ
Kinga Zawada
10 zł
AK
Aleksandra Kubiak
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków