id: p62fjb

Pompa insulinowa MiniMed 780G

Pompa insulinowa MiniMed 780G

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
19 880 zł z 19 600 zł
101%

Opis zrzutki

Mam na imię Ania, od 7 lat choruję na cukrzycę typu 1 Nie była to łatwa decyzja, ale postanowiłam prosić po raz pierwszy o pomoc .

Moja choroba, choć niewidoczna gołym okiem, wywróciła świat do góry nogami


Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, w której z organizm zaczyna niszczyć komórki trzustki powodując, że traci ona możliwość produkcji insuliny, a tym samym regulacji poziomu cukru w organizmie.

Bez insuliny poziom cukru we krwi gwałtownie rośnie doprowadzając do wyniszczenia organizmu, a nawet śmierci. Leczenie polega na podawaniu insuliny z zewnątrz i kontroli poziomu cukru we krwi. Jednocześnie równie niebezpieczne jest podawanie zbyt dużej dawki insuliny- w krótkim czasie może to doprowadzić do obniżenia poziomu cukru do niebezpiecznie niskiego, zagrażającego życiu.

Utrzymywanie poziomu cukru w bezpiecznym dla organizmu zakresie staje się codziennością każdego chorego. Jak trudno jest zastąpić trzustkę, jak wyczerpujące to zajęcie wiedzą tylko chorzy, którzy z dniem diagnozy wpadają w rollercoaster pomiędzy hipo a hiperglikemią.


Cukrzyca typu 1 jest dodatkowo chorobą bardzo kosztowną, a pomoc refundacyjna ze strony systemu opieki zdrowotnej znikoma.

Choć nie znaleziono ani przyczyny ani leku na cukrzycę typu 1 to są możliwości techniczne, które odciążają osobę chorą od stałego napięcia i kontroli, a przede wszystkim dają nadzieję na długie życie bez strachu przed śmiercią oraz poważnymi powikłaniami, do których najczęściej prowadzi źle leczona cukrzyca (udary, zawały, niewydolność nerek, utratą wzroku, amputacja kończyn).


Brzmi jak bajka?

Niestety jest haczyk – to rozwiązania bardzo kosztowne, które trzeba opłacić z własnej kieszeni, szczególnie jeśli jesteś osobą dorosłą. NFZ refunduje tylko osoby do 26rż

Nowoczesna pompa insulinowa MedtronicMiniMed780G to urządzenie, które jest krokiem milowym w kierunku stworzenia sztucznej trzustki – wraz z systemem stałego monitorowania poziomu cukru (elektrody wprowadzanej pod skórę) – za pomocą specjalnego urządzenia uczącego się algorytmu pozwala dostosować dawki insuliny do potrzeb organizmu.


https://www.pompy-medtronic.pl/terapia-z-uzyciem-pompy-insulinowej/pompa-insulinowa-minimed-780g


Zakup samego urządzenia jest dla mnie wielkim marzeniem i celem. Niestety jego koszt (19 600 zł)  znacząco przekracza moje możliwości finansowe . Niestety ale comiesięczne wydatki które pokrywam w związku z choroba i nadal będę pokrywała to jest ok. 800zł (System monitorowania poziomu cukru CGM + osprzęt do pompy)

Dlatego zwracam się z prośbą o każdą pomoc, która przybliży mnie do odzyskania równowagi i zdrowia. Będę wdzięczna za każdy gest , każdą przekazaną złotówkę i każde udostępnienie zrzutki . Może ta zrzutka chociaż w części pomoże mi w zakupie urzadzenia które odmieni moje życie i przywróci je do normalności.

Fakture za pompe udostepnie

Dziękuje

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 341

 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
M
Miriam
10 zł
SL
Sylwia Lass
50 zł
A
Anna Klarecka książka
20 zł
B
Beata Mrozewska
53 zł
M
Magda
150 zł
B
Beata Mrozewska
20 zł
M
Mariola
25 zł
MK
Magdalena Klabacha-Lica
10 zł
P
Pewna kobieta
20 zł
Zobacz więcej

Skarbonki

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 22

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 270 zrzutek

i zebrali

439 128 135 zł

A ty na co dziś zbierasz?