id: p739te

Pomóż nam pomagać ❤️

Pomóż nam pomagać ❤️

2 536 zł 
z 10 000 zł
25%
zakończona 31.10.2020r
46 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze działa na zasadzie wolontariatu. Od niespełna 4 lat staramy się pomagać, wspierać i edukować mieszkańców Powiatu Gryfińskiego. Przyszedł jednak czas, że i my potrzebujemy Waszego wsparcia.


Stary/Nowy Pomocnik

Nasze działania opierają się na zasadzie pro bono (społeczna praca członków dla mieszkańców). Członkowie GSR od pewnego czasu mogą się cieszyć z pojazdu ratowniczego. Jest to pojazd, dzięki któremu mamy szanse lepiej i szybciej udzielać pomocy najbardziej potrzebującym. Niestety, nie jest on nowy, dlatego też wymaga kilku pilnych napraw oraz doposażenia w specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy i medyczny. Auto wykorzystywane jest do działań poszukiwawczo ratowniczych w całym regionie oraz do walki z COVID-19 (rozwożenie maseczek na terenie gminy Gryfino).

f41eeae2404eb440.jpegDlaczego potrzebujemy wsparcia?

Rocznie w Polsce ginie prawie 20 tysięcy osób. Około 35% z nich to osoby małoletnie, które nieświadomie oddaliły się od rodziców, uciekły z domów lub zostały uprowadzone. Sprawny sprzęt jest kluczowy aby osiągnąć zamierzone cele, co daje nam możliwość szybszego odnalezienia i udzielania pierwszej pomocy osobom zaginionym. Nasze stowarzyszenie cały czas się rozwija, stawiając przed sobą nowe wyzwania, jednak bez Państwa pomocy działalność społeczna naszych Ratowników nie jest możliwa.


"Nasza organizacja składa się z osób, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest najważniejsza. Czerpiemy radość z pełnionej społecznie funkcji, a w sytuacjach kryzysowych nie boimy się zareagować w obronie słabszych. Jednak działania, które prowadzimy, są niemożliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli, którym zależy na rozwoju bezpieczeństwa i idei wolontariatu, dlatego i w tym przypadku prosimy o taką pomoc, aby lepiej i szybciej ratować innych" - Łukasz Kamiński, Wiceprezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego

d39191586cea6f86.jpeg"Szanowni Państwo od trzech lat staramy się rozwijać, udało nam się pozyskać wielu nowych członków, wyszkolić ich tak, aby w pełni świadomi i profesjonalnie mogli nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Jednak nawet najlepszy ratownik, nie jest w stanie w pełni wykorzystać swoich umiejętności oraz wiedzy bez sprzętu i aparatury, dlatego niezbędna jest Państwa pomoc, w uzyskaniu możliwości zakupu wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Za każdą darowiznę, w imieniu własnym jak i członków stowarzyszenia serdecznie Dziękuję" - Jan Wójcik Prezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 46

RP
Radek _ Szczecin
350 zł
LI
Lucyna i Kancelaria
160 zł
KF
Kamil Frelichowski
145 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MI
KamilaMateusz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MB
Michał Bosak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

853 977 zrzutek

i zebrali

741 115 604 zł

A ty na co dziś zbierasz?