id: p8zu9m

Pożar odebrał im spokój. Zbieramy na remont domu i szybki powrót do normalnosci

Pożar odebrał im spokój. Zbieramy na remont domu i szybki powrót do normalnosci

Nasi użytkownicy założyli 1 037 982 zrzutki i zebrali 1 109 056 813 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wsparcie potrzebne od zaraz.


Bohaterami tej historii są członkowie rodziny Wojtka - wieloletniego kierowcy ciężarówki z Dobrzenia Wielkiego koło Opola. W skutek pożaru stracili dach nad głową i niemalże cały dobytek. Żegnając , jak co niedziele wieczór żonę, dwie córki i syna Wojtek w najgorszych snach nie spodziewał się takiego biegu zdarzeń. 

W poniedziałek 26 kwietnia 2021r. uczestniczący w zdalnych lekcjach niespełna 18 letni syn Wojtka poczuł zapach spalenizny. Nie zastanawiając się zbytnio zszedł na dół dwukondygnacyjnego budynku by sprawdzić co się dzieje.

Specyficzny zapach docierał z garażu. 

Gdy chłopak otworzył drzwi znalazł się w samym środku pożaru. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i zdążył już zająć całe pomieszczenie, samochód i znajdujące się w nim sprzęty. Po otwarciu drzwi buchający ogień odciął Piotrowi drogę bezpiecznego wyjścia . Musiał przedrzeć się przez płonący garaż i ręcznie otworzyć bramę . W skutek tego uległ poparzeniu twarzy. Wiedział jednak, ze na terenie posesji znajduje się jeszcze jego młodsza siostra pozostająca pod opieką babci. Działając odruchowo odnalazł je, na szczęście zdążyły wybiec z budynku. Wezwano wszystkie niezbędne służby. Na miejsce szybko dotarła tez żona Wojtka- Magda, na codzień pracująca w żłobku. Widok płonącego domu był przerażający. Piotra musiano zabrać do szpitala ze względu na odniesione obrażenia. Gaszenie pożaru trwało wiele godzin. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru był samozapłon instalacji znajdującego się w garażu auta. Nic z tego, co było w domu nie nadaje się już do dalszego użytkowania, a sam budynek wymaga gruntownego remontu.  

Wojtkowi i jego rodzinie przyda się teraz każde wsparcie. POMÓŻCIE tak jak potraficie w jak najszybszym powrocie do "normalności". 

Jeśli możesz wesprzyj nowy początek życia tej rodziny!

Możesz ofiarować sprzęt, pomoc w remoncie lub wpłacić darowiznę. Jeśli chcesz pomoc inaczej niż wpłacając środki napisz lub zadzwoń do Magdy : 605 983 932

[email protected]

x0c7dfb55e9f4afe.png

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 240

 
Dane ukryte
100 zł
AW
Adam Wtorek
50 zł
MB
Marzena Borecka
40 zł
PS
Przemek Sytnik
100 zł
BS
Beata Sz.
50 zł
Sabina Żmuda
15 zł
MS
Łukasz Szewczyk
AK
Aneta Kowalska
BW
Beata Wojtal
VK
Violetta Kołodziejczyk
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków