id: p9jdmv

Rozbudowa i rozwój portalu www.RetroTRAKTOR.pl

Rozbudowa i rozwój portalu www.RetroTRAKTOR.pl

Nasi użytkownicy założyli 981 686 zrzutek i zebrali 1 003 892 533 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na rozbudowę portalu miłośników starej techniki RetroTRAKTOR.

Działamy od 2006 roku!

Przez te niespełna 13 lat zebraliśmy bardzo dużo informacji - zarówno w formie artykułów, jak i bezcennej wiedzy praktycznej, wymienianej między użytkownikami na forum.

WWW.RETROTRAKTOR.PL

Ponieważ portal nie ma charakteru komercyjnego, a utrzymywany jest z prywatnych środków - ciężko jest sfinansować jego modernizację. Jeden z naszych przyjaciół zmodernizował forum w oparciu o nowoczesny system php BB zupełnie gratis - za co mu ogromnie dziękujemy! Prace nad portalem w technologii WordPress trwają. Podpisaliśmy umowę z firmą na razie na stworzenie szaty graficznej, ale nie znamy jeszcze całkowitego kosztu jego modernizacji (chociaż tutaj raczej będzie on stworzony od podstaw na nowo). Na chwilę obecną koszt to ok. 3600 zł.

Wstępnie zbiórka dotyczyła kwoty 3000 zł, ale w dalszym ciągu dorzucaliście się do zbiórki, więc przedłużyliśmy ją do 16 czerwca br. - czyli 13 urodzin portali :) Jeśli udałoby się zebrać więcej niż wyniosą ostateczne koszty modernizacji - to przeznaczymy tą kwotę na dalszą rozbudowę o nieplanowane obecnie funkcjonalności, utrzymanie portalu (być może lepsze serwery), ewentualnie na zorganizowanie konkursów. Tak żeby te darowizny w praktycznie 100% wróciły jako korzyść dla osób korzystających z forum i portalu.

Gdyby znalazła się jakaś firma, która będzie chciała wesprzeć projekt - jesteśmy w stanie odwdzięczyć się np. promowaniem na naszym portalu.

W razie jakichkolwiek zapytań można pisać - [email protected]

Wstępna wizja

Tak wygląda obecnie projekt szaty graficznej nowego portalu. Będzie bardziej przejrzysty, nawiązuje mocno do starej wersji - braliśmy pod uwagę trudności w przyswojeniu nowego układu przez osoby mniej zaznajomione z komputerem. W nowej odsłonie nie zabraknie też rozwiązań, które ułatwią informowanie Was m.in. o ciekawych wydarzeniach.

Strona będzie również funkcjonowała na urządzeniach mobilnych. Było to jedno z głównych założeń modernizacji.

Obecnie stara wersja portalu niemal zamarła. Chcemy żeby w nowym wcieleniu znów ożyła i będziemy dążyć do jak najczęstszego publikowania nowych tekstów.

Brak możliwości rozbudowy

System, na którym opiera się stara strona stracił całkowicie wsparcie kilka lat temu, kiedy grupa tworząca go się rozpadła. Od tamtej pory nie ma żadnych aktualizacji, ani wsparcia technicznego w przypadku problemów. Portal coraz bardziej odbiegał od współczesnych standardów.

Wsparcie urządzeń mobilnych

Dziś bardzo wiele osób korzysta ze strony za pośrednictwem urządzeń mobilnych - tabletów czy smartfonów. Niestety portal nie wspierał tego typu rozwiązań, ponieważ w chwili powstania tego systemu nie istniały tak wszechstronne urządzenia.

Propagujemy ratowanie zabytków!

Nasz cel jest prosty. Propagujemy szeroko rozumiane ratowanie zabytków techniki - nie tylko rolniczej. Chcemy, aby przyszłe pokolenia miały możliwość obejrzenia tego typu sprzętu w pełni sprawnego.

Podstawa to forum

Nasza społeczność wymienia chętnie swoje poglądy na forum. Obecnie forum jest zmodernizowane, ale wymaga jeszcze poprawek kosmetycznych i zaprojektowania nowej szaty graficznej, pasującej do portalu. Podziękowania dla osoby, która nam pomogła i zupełnie za darmo przeniosła całą treść forum na nowe :)

Pomagamy studentom

Bardzo często pomagamy studentom w pisaniu prac. Nasi autorzy mają ogromną wiedzę i zbiory publikacji - dążymy do tego, by artykułów przybywało.

Klub RetroTRAKTOR

Spośród użytkowników naszego portalu zebrała się grupa osób i założyła Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR. Działa ono głównie na terenie Dolnego Śląska, ale także na Pomorzu, Śląsku czy Małopolsce, Poniżej przedstawiamy film z działań w roku 2017.

Chcemy działać dla Was!

Pomożecie?

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Nieaktywne
Inne
Naklejka z logo RetroTRAKTOR.pl
Dla osób, które wpłacą minimum 50 zł - wyślemy naklejkę z logo RetroTRAKTOR.plPo wpłacie prosimy o kontakt [email protected]
30 zł

Kupione 2 z 50

Zakończona
Inne
Metalowa statuetka RetroTRAKTOR.pl
Dla wspierających nas kwotą 500+ metalowa statuetka z naszym logo, wykonana z blachy nierdzewnej, wycinanej laserowo. Możliwość dowolnego zagięcia pod...
500 zł
Zakończona

Wpłaty 39

MC
McGali
24 zł
MJ
Mateusz Jankowski
35 zł
PM
Paweł Magdziak
60 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Z3
Zetor 3511
25 zł
RP
Robert Przybylski
SJ
Stanisław Jaworski
50 zł
MP
Magdalena Pierścińska-Zmyślony
10 zł
JM
Jan Malina
50 zł
LI
lisek
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków