id: fgyj7n

Dron dla Pablo - Żelaznego Polskiego Wojownika

Dron dla Pablo - Żelaznego Polskiego Wojownika

Nasi użytkownicy założyli 1 155 200 zrzutek i zebrali 1 199 694 276 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóżmy polskiemu bohaterowi na froncie, walczącemu o wolność naszych braci Ukraińców i naszą, Polek i Polaków!


---

Moi drodzy! 


Młody, zaledwie 24-letni polski ochotnik na ukraińskiej wojnie z Rosją o kryptonimie Pablo uległ ciężkiemu wypadkowi. Stracił nogę na rosyjskim polu minowym. W skrajnie ciężkich warunkach frontu dotarł do szpitala dopiero po kilkunastu godzinach i nogi nie dało się już uratować. 


Okazuje się jednak, że nasz człowiek na Ukrainie nie zamierza tak łatwo rezygnować. Obecnie bierze udział w szkoleniu na operatora dronów. To niezwykle ważna praca na obecnym etapie wojny. Posiadanie drona z systemem termowizyjnym w sensie dosłownym ratuje życie żołnierzy, ponieważ są oni w stanie odpowiednio wcześniej zauważyć ruchy przeciwnika. 

Problem w tym, że nasz człowiek nie ma takiego drona. W jego imieniu proszę Was o pomoc w zbiórce na ten ratujący życie sprzęt.


Serdecznie dziękuję!

Marcin Wyrwał


---

a1KVCAMfa9s1RulS.jpgJak wiele razy w ostatnich 2 latach, reporter wojenny Onetu Marcin Wyrwał zwrócił się do nas bezpośrednio z frontu, gdzie śledzi i opisuje bohaterską walkę polskich ochotników, z prośbą by wspomóc jednego z nich.


Pablo jest wyjątkowy - z własnej woli pojechał walczyć na front, gdzie po stronie rosyjskiej (!) stracił nogę, i ledwo jak tylko doszedł do siebie postanowił wrócić, by walczyć dalej - tym razem jako operator dronów! Gdy tylko ukończy szkolenie chce stanąć z powrotem do walki z najeźdźcą - ale żeby to zrobić, potrzebuje specjalistycznego drona z termowizją. Koszt takiego drona z podstawowymi akcesoriami to 25-30 tys zł.

w6a7AKNJ5u30vIqX.jpgPamiętajcie, jak zawsze, zakupione dary dostarczymy bezpośrednio naszym wojownikom (tym razem zrobi to sam red. Wyrwał), a wszelkie środki zebrane ponad sumę wymaganą na zakup i dostarczenie drona i akcesoriów przeznaczymy na pomoc bohaterom walczącym na froncie i szukającym schronienia w Polsce!


Wesprzyjcie naszą zbiórkę i pokażmy, że nie zostawiamy naszych bohaterów samych!!

OlLfRv647ZrrrEpD.jpg* * *

Fundacja Otwarty Dialog (ODF), założona w Polsce w 2009 r., specjalizuje się w obronie demokracji, praworządności i praw człowieka, w szczególności na obszarze postsowieckim, a od 2017 roku także w Polsce. ODF była pierwszą zagraniczną organizacją pozarządową, która bezpośrednio wsparła walczących o wolność Ukraińców podczas Euromajdanu i w późniejszych latach wojny w Donbasie, zbierając i przekazując wsparcie o wartości ponad 1 miliona zł w latach 2013-14 i ponad 200 tysięcy zł w 2015 roku. Dostarczyliśmy wówczas ponad 42 tony transportów z pomocą humanitarną, w tym ponad 12 tys. opakowań leków, ponad 500 zestawów medycznych, setki kamizelek kuloodpornych i hełmów ochronnych, jak również ambulanse ratujące żołnierzy na froncie (zobacz szczegółowe podsumowania i rozliczenia tu i tu).


Od początku inwazji Rosji na Ukrainę wysyłamy pomoc humanitarną i sprzęt ochronny oraz pomagamy tym, którzy musieli uciec z kraju. Dostarczyliśmy już od lutego pomoc o wartości ponad 38,5 mln zł, w tym ponad 77 tys szt. sprzętu ratującego życie. Zobacz, co dzięki Wam udało się nam do tej pory zrobić (stan na 30.09.2023).


Kontakt z organizatorami: [email protected].

Qzu8BWsP8hhr3rW3.jpg

IVmZwA8npzsdtIYp.jpg

mXaxZ8UtBfnczdgY.jpg

1LL9aQjAKBMuj4iP.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 238

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków