Paczka na gwiazdkę dla dzieci z oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej ID: mep9zr

9 328 zł z 60 000 zł

15%

9 328 zł

z 60 000 zł

56 dni

do końca

87

wspierających
15%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Tegoroczna "Paczka na gwiazdkę" dla dzieci z oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie jest już VI edycją naszej akcji. Chcemy po raz kolejny pokazać, że w grupie siła i razem można zdziałać więcej - spełniając życzenia dzieci jak i zaopatrując oddział objęty akcją w niezbędny sprzęt.

PRZED NAMI VI EDYCJA AKCJI PACZKA NA GWIAZDKĘ! Przez te kilka lat, dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało nam się spełnić ponad 1200 marzeń dzieci onkologicznych. W ubiegłym roku akcja objęła łącznie 5 oddziałów onkologicznych ze szpitali w Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Zabrzu i Warszawie. Udało nam się także zebrać niemal 50 000 zł do podziału pomiędzy wspomniane oddziały. Pieniądze te zostały wykorzystane na zakup niezbędnego sprzętu: pomp do podawania leków, klimatyzatorów czy defibrylatora.

Chcemy kontynuować nasze dzieło również w tym roku.

Widząc, jak wiele osób chce pomóc, pomyśleliśmy że warto połączyć siły i spróbować jeszcze raz polepszyć szpitalną rzeczywistość. Chcemy znów powalczyć o spełnienie kolejnych potrzeb oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Ponadto chcemy stworzyć coś, co będzie trwać dłużej niż nasza akcja i pozwoli dzieciom i rodzicom lepiej spędzać czas podczas leczenia w szpitalu.

JAK TO DZIAŁA

W tegorocznej akcji można wziąć udział w następujący sposób:

1) spełnić marzenie dziecka poprzez realizację listu opublikowanego na www.paczkanagwiazdke.pl

Dzieci od października wysyłają listy do Mikołaja, zawierając w nich swoje marzenia, które później nasi cudowni Mikołajowie (czyli Wy) realizują. Do tej pory my zajmowaliśmy się odbieraniem/sprawdzaniem/pakowaniem paczek. Jednak w tym roku wprowadzamy pewną zmianę - Darczyńcy będą nadawać kompletne prezenty bezpośrednio do dzieci, aby przyspieszyć czas dotarcia paczki i zaoszczędzić kosztów ponoszonych w związku organizacją akcji.

2) zrealizować jedną z potrzeb oddziałów - opublikowanych jako list na www.paczkanagwiazdke.pl

3) przesłać do nas książki / gry /maskotki

4) wesprzeć naszą zbiórkę na potrzebny sprzęt dla Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej

5) zakupić jedną z naszych cegiełek ( W TYM NASZ PIĘKNY KALENDARZ - już niebawem) i tym samym wesprzeć naszą tegoroczną zbiórkę

6) wylicytować jeden z przedmiotów dostępnych na aukcjach dostępnych na stronie wydarzenia na FB.

Ponadto z zebranych środków pragniemy pokryć koszt organizacji warsztatów dla dzieci i rodziców.

Pragniegmy, aby czas spędzony przez dzieci na oddziale nie był czasem straconym pod kątem rozwijania ich pasji i umiejętności. Pragniemy zorganizować warsztaty, które zainteresują dzieci, pozwolą im spróbować czegoś nowego, pozwolą spędzić czas aktywnie bez telefonu / tabletu / laptopa / grania w gry. Chcemy poszerzyć ich horyzonty poprzez: koncerty muzyki klasycznej / spotaknia z podróżnikami / ciekawymi osobami. Nie zapominamy o rodzicach - mamy nadzieję, że uda nam się również dla nich zorganizować zajęcia, które pozwolą im się nieco odprężyć, nabrać nowej siły do stawienia czoła temu trudnemu wyzwaniu jakim jest walka o zdrowie własnego dziecka. A często jest to walka na śmierć i życie.

Pragniemy w tym zakresie nawiązać współpracę ze Stowarzyszniem Koliber, które już przetarło nie jeden szlak w tej kwestii.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPARCIA NASZEJ ZBIÓRKI.

Dołączcie do naszego wydarzenia na FB.

Facebook Paczka na gwiazdkę

Będziemy wdzięczni za udostępnianie. Każda pomoc się liczy !!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zeszłorocznego finału akcji

Fotorelacje z poprzednich finałów akcji Paczka na Gwiazdkę 2017

oraz wideorelacji z poprzednich lat

Wideorelacja 2016

Wideorelacja 2017

uc?export=view&id=DrA1AqBQThjTois59

Wpłacający87

 
Użytkownik niezarejestrowany
1 200 zł
JK
Justyna Kołos
1 000 zł
PJ
Patrycja Jagocha
800 zł
 
Dane ukryte
617 zł
MM
Magdalena Miciek
250 zł
E
ek
200 zł
PL
Paweł Landowski
200 zł
DS
D. Sz.
167 zł
JD
jagoda dulba
150 zł
JG
Jolanta Główczyk
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
  • AJ
    Aleksandra Jóźwik

    Hej to jest początek zrzutki https://zrzutka.pl /vjj5hb witam serdecznie, jestem mamą małej Mai, chciałbym zacząć to co przerwałam że względu na ciąże i wychowanie córki. Chwilowo jest ciężko związać koniec z końcem Proszę o wsparcie lub o udostępnienie :) z serducha dziękuję

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

393 995 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?